kinderen met zeldzame ziekte 15 Cultuurwerf Vlissingen komt twee ton tekort Vernielingen aan Karolingische Burcht Presentatie over een jaar in de natuur Vrouwen van Nu houden cabaretavond Executieverkoop Leefbaar Reimerswaal blij met komst Tour maandag 25 januari 2010 BURGH-HAAMSTEDE De politie heeft vier jongens van 14 en 15 jaar aangehouden voor vernie lingen aan de afrastering van de Ka- rolinische Burcht in Burgh-Haam- stede. Getuigen gaven vrijdagmid dag het signalement van de vier door aan de politie. Twee werden onmiddellijk aangehouden. De an deren vluchtten, maar konden la ter worden opgepakt. Ze zijn over gedragen aan bureau Halt. RENESSE Op uitnodiging van de Natuur en Vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt Middelburger Wim Phaff vrijdagavond een presentatie over de jaarcyclus van de Zeeuwse na tuur; van plankton in januari tot zoogdieren in december. De presentatie wordt gehouden in het Ecoscope op het transferium in Renesse en .duurt van 19.45 tot 21.45 uur. BROUWERSHAVEN Cabaretgroep 'Onderweg' uit Fij naart treedt woensdagavond op voor een publiek, afkomstig van de drie Schouwen-Duivelandse afde lingen van Vrouwen van Nu. De ti tel van het programma is Zin en Onzin. De voorstelling vindt plaats om 19.45 uur in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven. Voor niet-leden is een beperkt aan tal kaarten beschikbaar bij Wil Ob- bink, telefoon 691393 of via nbp-brouw@zeelandnet.nl. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KRUININGEN s VLISSINGEN - De Cultuurwerf in Vlissingen kampt met een tekort van 200.000 euro. Dat tekort is ont staan door de slechte financiële huishouding van de Cultuurwerf Het college van B en W van Vlis singen wil de organisatie helpen door 200.000 euro beschikbaar te stellen. Het gaat nadrukkelijk niet om een gift. Het bedrag wordt de komende twee jaar ingehouden op de subsidie. Als voorwaarde stelt de gemeente dat de korting op de subsidie niet mag leiden tot het verdwijnen van Lde pijlers van de Cultuurwerf. ^Daarmee doelt het college op het üevrijdingsfestival, Onderstroom en de beeldende kunst. De Cul tuurwerf heeft op eigen initiatief eind vorig jaar een accoutantsbu- reau ingeschakeld met het verzoek een rapport te maken over de ont stane financiële situatie en een ad vies uit te brengen voor de bedrijfs voering. Dat rapport is inmiddels ook naar de gemeente gegaan. Het bestuur en de nieuwe voorzit ter van de Cultuurwerf, oud-burge meester Jaap van der Doef, heb ben aan het college beloofd dat de adviezen worden doorgevoerd en dat de korting op de subsidie met bezuinigingen kan worden opge vangen. De fractie van Leefbaar Reimers waal stoort zich aan het gekrakeel over de Tour de France, die op zon dag 4 juli Zeeland aandoet. In tegenstelling tot de SGP, die daar hoogst ongelukkig mee is, juicht Leefbaar Reimerswaal het juist toe dat de Tour die dag door Zeeland rijdt. „Zo heeft ook de an dere bevolkingsgroep van onze ge meente een prettige zondag. Er is veel werk verricht door diverse mensen om de Tour naar Neder land te halen." Bij NADER OUDDORP - Het optreden van het Amerikaanse Bethel College Choir in de Doopsgezinde kerk van Oud dorp heeft gisterochtend plaatsge vonden. In de PZC van maandag 18 januari stond abusievelijk vermeld dat het optreden op 24 februari zou zijn. Bedoeld was 24 januari. Zo'n 450 Zeeuwse sporters deden zaterdag mee aan de spinningmarathon ten bate van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Omdat het WK voet bal het thema van deze aflevering was, droeg iedereen een oranje shirtje. foto's Dirk-Jan Gjeltema Afstemming heeft plaats gevonden met Teor, Dorcas en [Woord >1-Daad www.woordendaod.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71