Topper Jeroen van den Boom zingt in Zeelandhallen voor Haïti 14 I Verbouw school valt duurder uit Zeeuwse sporters zijn gul voor 'Aemstie Alive' sluit verbond met 'Zeeland Sport' Landschappen Van der Gaarden in gemeentehuis 't Staepel'of houdt veiling voor Haïti LIEFDADIGHEID Spinningmarathon voor Sophia Kinderziekenhuis levert 66.625 euro op www.pzc.nl ZIERIKZEE - Schilderijen van Schou- wen-Duivelandse landschappen zijn vanaf donderdag twee maan den lang te zien in het gemeente huis. Jaap van der Gaarden bouwt zijn schilderijen op uit verschillende la gen acrylverf De kunstenaar heeft een bijzondere kijk op het land schap, dat hij dan soms van heel nabij, soms van grote afstand laat zien. Hij exposeerde in 2004 en 2008 tijdens de Kunstschouw in Burgh. In het gemeentehuis toont de schilder ook werk dat nog niet eerder in Zeeland was te zien. De expositie duurt tot 26 maart en wordt donderdag geopend door burgemeester Gerard Rabelink. MEEST GELEZEN 1Opgepakt voor vandalisme 2. Privatisering Mevo/Zierikzee (foto) 3. Nieuwbouw in Renesse WEBLOGS Amatoo! Verslaggeefster Wendy van den Hurk gaat op zoek naar Zeeuw en in Indonesië, www.pzc.nl/blogs TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Luc Oggel GOES - Zanger Jeroen van der Boom, onder meer bekend van De Toppers, treedt vrijdag op tijdens het benefietconcert voor Haïti in de Zeelandhallen in Goes. Ad Vis ser (Toppop) is gestrikt voor de presentatie. Het benefietconcert is een initia tief van Stichting Jarikin uit De Lier, die al jarenlang ontwikke lingshulp biedt op het door een aardbeving verwoeste eiland. De familie Stolk uit Kats is ook bij de stichting betrokken en aange zien zij de buren zijn van zanger Tim Alexander van de band Frag ment, was het idee voor een bene fietconcert gauw geboren. Alexander is bijna dag en nacht in touw geweest om artiesten te strik ken voor het concert. Dat ging vrij moeizaam, omdat er overal in Ne derland benefietshows worden ge organiseerd. Alexander is dan ook erg blij dat Jeroen van der Boom heeft toege zegd te zullen komen. Verder treden vrijdag in elk geval Amir Vahidi op, die hoge ogen gooide in het Avro-programma 'Op zoek naar Joseph', dialect-rock band Jovink, De Heinoos en de Zeeuwse bands NufF Said, Frag ment, The Old Firm, Mamilla, Ju ke Joints, Surrender, Kick the Bucket en het Zeeuws Kameror kest iy. Om zoveel mogelijk mensen warm te maken voor het concert, gingen muzikanten en promotie teams afgelopen zaterdag in Goes, Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en Terneuzen de straat op om re clame te maken. Kaarten a 25 euro zijn te koop bij de Zeelandhallen en Goese win kels, maar ook telefonisch of per e-mail te bestellen via 0113-601508 ofjarikin@live.nl. www.hulpvoorhaiti.nl maandag 25 januari 2010 ZIERIKZEE - De verbouwing van openbare basisschool Binnen de Veste, naast het politiebureau in Zierikzee, heeft ruim drie ton meer gekost dan geraamd. De gemeenteraad stelde in novem ber 2006 een bedrag van 1,9 mil joen euro beschikbaar voor de in grijpende verbouwing van de school. Die werd in augustus 2008 heropend en telde toen elf lokalen met de mogelijkheid verder uit te breiden. Gaandeweg de verbouwing werd duidelijk dat voor ruim 260.000 eu ro noodzakelijke aanpassingen moesten worden gemaakt. Een post onvoorziene kosten ontbrak op de begroting. Bovendien kre gen tijdens het werk 140 leerlin gen van Binnen de Veste les in lo kalen van Pontes Pieter Zeeman. Dat heeft 55.000 euro gekost. Ook dit bedrag was niet opgenomen in de begroting. B en W stellen de gemeenteraad nu voor de kostenoverschrijding van de bouw te delen met Obase, de bestuurskoepel van de openba re scholen. De 55.000 euro voor vervangende huisvesting komt dan voor rekening van de gemeen te. Het plan wordt 4 februari be sproken in de raadsommissie. RENESSE - Groep 8 van basisschool 't Staepel'of in Renesse houdt woensdagmiddag een miniveiling. De opbrengst is bestemd voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Omdat er een Haïtiaans jongetje in hun klas zit, besloten de leerlin ge vorig week een inzamelingsac tie te houden. Dat begon donder dag met het wassen van de auto's van leerkrachten, maar breidde zich al snel uit tot het doen van klusjes in het dorp. Vrijdag kwa men de kinderen op het idee om bij ondernemers allerlei artikelen op te halen. Dat leverde zo veel op dat er woensdag om 12.30 uur een veiling mee wordt gehouden. trum Westerschouwen, waar we nu voor het tweede jaar zitten, kun je meer sfeer maken." Willemse toonde zich tevreden over het verloop van de actie. „In het eerste blok waren er wat lege fietsen omdat een sportschool met minder mensen kwam dan opgege ven. Maar iedereen geniet en de tussenstanden zijn hoopgevend. Dus de formule is goed." Er wordt tegenwoordig ook voor Sophia gesport in Gelderland (Dru- ten, 21 maart), Brabant (Valkens- waard, 6 juni) en Zuid-Holland (Papendrecht, 7 februari). Hart van de actie blijft het topsportcen trum in Rotterdam, waar op 6 fe bruari onder anderen Herman den Blijker, dj Paul Elstak en Rob bert ten Brink op de fiets stappen. De marathon zaterdag in Burgh-Haamstede koerste naar de finish met cabare tier Claudia de Breij. „Sinds ik zelf een kind heb, kan ik geen nee meer zeggen tegen acties voor zie ke kinderen," vertelde De Breij voor ze het podium beklom. Daar vertelde ze dat de farmaceu tische industrie kennelijk geen brood ziet in medicijnen voor zeld zame kinderziekten. „Het is niet sexy om voor zes kinderen onder zoek te doen. Het zal maar net om jouw kind gaan." Ervaring met spinning heeft ze niet, moest de Utrechtse toegeven. „Ik heb het één keer eerder ge daan. En uhh... Je krijgt er een heel rauw tartaartje van." Hans Verduijn van Aemstie Alive fietst mee voor Sophia. De organisaties van het festi val Aemstie Alive en Zee land sport voor Sophia hebben elkaar gevonden. Voorzit ter Hans Verduijn van Aemstie deed zaterdag mee met de spin ningmarathon. „Onze stichtingen waren al verwe ven omdat er mensen zijn die in beide besturen zitten," verklaart Verduijn. „Aemstie Alive bouwt nu een week eerder het podium en de verlichting op, zodat Zee land sport voor Sophia daarvan kan profiteren. Dat scheelt hen in de kosten, zodat er zoveel mogelijk geld voor het kinderziekenhuis overblijft. Bovendien ziet het er nu allemaal wat professioneler uit. We hebben er vrijdag met 22 man aan gewerkt." Aemstie Alive begint vrijdag met Goud voor Oud, het gratis festival voor senioren met Koos Alberts, Ria Valk en Jan Keizer. Zaterdag is er overdag een kindershow en 'savonds optredens van Glamoura- ma en de Edwin Eversband. Verduijn heeft twee maanden ge traind voor de marathon. „Anders hou ik het niet vol met mijn lichaam van honderd kilo." door Ton van den Nouweland Zo'n 450 leden van fit nesscentra en mede werkers van bedrijven uit heel Zeeland heb ben zaterdag in Burgh-Haamstede 66.625 euro bij elkaar gefietst voor het Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam. Het geld wordt gebruikt voor onder zoek naar zeldzame kinderziekten. „Ik heb twee kinderen met schisis, ofwel een hazenlip. Daarvoor kom ik in het Sophia", zei gedeputeer de Harry van Waveren, zaterdag ochtend bij de start van de spin ningmarathon. „Onzekerheid zorgt voor angst bij ouders. Daar om is onderzoek naar bijzondere kinderziekten een hartstikke goed doel. Zeker als je zelf weet wat dat betekent." Er werd gespind in blokken van drie uur. De deelnemers kwamen voornamelijk van sportscholen uit Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Maar ook van bedrijven als Landal, Kinderopvang De Beve- landen en woningbouwcorporatie Zeeuwland. Elke deelnemer moest zich voor tenminste 45 euro laten sponsoren. Initiatiefnemer van de liefdadig heidsactie is Zierikzeeënaar Marcel Willemse. Hij werd gegrepen door de actie 'Rotterdam sport voor So phia' en kopieerde de formule naar Zeeland. „De eerste jaren in de Zeelandhallen. Maar die hal is toch te groot. Hier, in sportcen- Claudia de Breij slaat op de gong voor de laatste ronde. Tien minuten zumba voordat de deelnemers op de spinningfiets klimmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70