Zeeland PZC Pieter Zeeman werkt aan herstel SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 13 16 ONDERWIJS School moet bezuinigen door terugloop aantal leerlingen Haardrogerij Brogum Insluiper neemt geld mee aan Burghseweg Treinverkeer uren plat na aanrijding Drankrijders moeten rijbewijs inleveren almanak Ver weg Zeeuwse spinners zweten voor Sophia Kinderziekenhuis Maandag 25 januari 2010 Luctor et Emergo ontmoet grootmeester op eufonium Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BÜH 88888888 ;™v door Ton van den Nouweland zierikzee - Het voortgezet onder wijs Pontes Pieter Zeeman in Zie rikzee moet bezuinigen. Reden hiervan is het dalend aantal leerlin gen. Rector Sjef Lommen heeft een driejarenplan opgesteld dat tot herstel moet leiden. Het leerlingental daalde de afgelo pen jaren van 1019 in 2008, via 972 vorig schooljaar tot 934 nu. Deze daling zorgt voor een negatief re sultaat van 159.000 euro op de be groting voor dit kalenderjaar. De school moet daarom twee ar beidsplaatsen schrappen, het ener gieverbruik terugdringen en zor gen voor een medegebruiker van het schoolgebouw. De bezuiniging op arbeidskracht heeft de school volgens Lommen al gerealiseerd. „We zijn dit schooljaar met min der leerlingen gestart en hadden dus minder mensen nodig." i %m i mmtm-mmm m mm m mm Lommen heeft zich ten doel ge steld binnen drie jaar het aantal leerlingen op te voeren tot 1100, de benodigde 'kritische massa' voor het voortbestaan van de school. „We gaan heel erg hard werken om het tij te keren", aldus Lommen. 'Rust, orde en regelmaat' is het motto van Lommens herstelplan. „We hebben onrust in de organisa tie gehad. Die is voorbij. De rust is terug. De organisatie is met vier onderwijsteams kleinschalig met korte lijntjes en goed onderling overleg." Goed onderwijs dicht bij huis is de kracht van Pieter Zee man, volgens Lommen „Met als pa reltjes het technasium en de com binatie sport, kunst en cultuur." Volgens de rector zijn de eerste te kenen van herstel al zichtbaar. „De sfeer is verbeterd. Op de open dag vorige week was te merken dat ie dereen weer enthousiasme uit straalt. En in het primair onder wijs hoorde ik dat meer ouders hebben besloten dat hun kind voor het voortgezet onderwijs niet het eiland af hoeft." Volgens plan moet Pieter Zeeman nog dit jaar een huurder krijgen, mogelijk in de vorm van biblio theek of muziekschool. Lommen: „Over Cultuurhuis hebben we het niet meer. Het heet nu de Pon- tes-campusvariant. Er zijn drie sce nario's: alle culturele organisaties hier, enkele organisaties of geen." zierikzee - Headbangen hoort bij metal en dat gaat het lekkerst met een lange, zwiepen de haardos. Als die haren zaterdagavond nog niet droog waren van de regen buiten, gebeurde dat bin nen wel op de snoeiharde klanken van Hail of Bullets, de band met Ed Warby van het Zeeuwse Corefest op drums. Goes en Terneu- zen mochten eerder kennismaken met de nieuwe mini-cd Warshaw Rising van de Bull ets; zaterdag was Zierikzee aan de beurt. Tot achter in de zaal deden de decibellen de broekspijpen van het honderdkoppig publiek flapperen. Het Belgische The Reckoning ver zorgde het voorprogramma. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE Een insluiper heeft zaterdagmid dag een volgens de politie onbe kend geldbedrag meegenomen uit een woning aan de Burghseweg. De dader is vermoedelijk binnenge- j komen door een raam dat nog L openstond. Daarop is de hele wo- i ning doorzocht. De bewoners ontdekten de inslui- ping toen zij zaterdag rond 18.00 M uur thuiskwamen. De politie Zeeland stelt een onder- ■tzoek in. KLOETINGE Het treinverkeer tussen Goes en Kruiningen-Yerseke is zaterdag avond urenlang gestremd geweest vanwege een aanrijding met een persoon. Dat gebeurde rond kwart over acht ter hoogte van Kloetinge. Reizigers op het traject Roosendaal-Vlissin- gen hadden meer dan zestig minu ten vertraging. Het treinverkeer was recent ook uren ontregeld door een aanrijding bij Lewedorp. VLISSINGEN VLISSINGEN - De politie heeft dit weekeinde in Vlissingen de rijbe wijzen ingenomen van twee auto mobilisten die met te veel drank op achter het stuur zaten. Een 43-ja- rige Vlissinger werd zaterdagavond met zes keer te veel alcohol van de A58 gehaald. Op de Prins Hendrik- weg werd twee uur later aan 31-jari- ge Poolse man aangehouden. Ook hij had zes keer de toegestane do sis binnen. Beide mannen moesten hun rijbewijs inleveren. Tip? redactie@pzc.nl Menno, vijfjaar oud, uit Kapelle heeft van Sinterklaas een fraaie, ver lichte wereldbol gekregen. Menno vindt het heerlijk om landen op te zoeken op die globe. En op een dag, als zijn tante Ingrid op visite is, speurt Menno samen met tante op de wereldbol naar 'Opiedo- pie'... Zo noemt Menno het land waar het nieuwe jongetje is geboren dat sinds kort in Menno's klas zit. Het blijkt om Ethiopië te gaan, ont dekt tante Ingrid al spoedig. En zij vertelt haar vijfjarig neefje dat dat Afrikaanse land wel héél erg ver van Nederland afligt. Menno is het roerend met zijn tante eens. Dan kijkt het ventje haar plotseling triomfantelijk aan. En zegt: „Maar hij komt wel elke dag op de fiets hoor, tante!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69