sport 135 van Supercross Ml 3Ü Bijna-blinde sporter naar Winterspelen Tulp vernoemd naar gouden Salinero Vreugdedans levert Van Gaal wondje op Advocaat: Geen goed Nederlands 18e Supercross maandag 25 januari 2010 Aan de andere kant ontbreken er volgens mij zelden echte basis spelers in dergelijke voetbalalbums, dus in dat opzicht zou je het een vorm van erkenning kunnen noemen." Leroy Fer heeft voor het eerst zijn eigen voetbalplaatje. In AD. „Met de kerstdagen drink ik wel eens een glaasje wijn, maar zelfs dat kan me eigenlijk niet bekoren. Dus ik ben ook nog nooit dron ken geweest in mijn leven." FC Twente-topscorer Bryan Ruiz in Sportweek. „Als schaatser mag je me saai vinden, boeien. Het past bij mij, als profsporter. Als ik ergens anders ben, ben ik een andere Carl, los ser. Voor de camera van de NOS zie je dat niet." Schaatser Carl Verheijen in Sportweek. „Ik hoor de mensen nooit praten over het feit dat ik een boete van een miljoen euro netto aan FC Porto heb moeten betalen. Denk je dat dit geen impact heeft gehad op mij?" Oefenmeester Co Adriaanse in VI. „Het voetbal is levensgevaarlijk geworden. Het wemelt in Europa van de versplinterde botten." Oud-voetballer en analist Jan Mulder in De Pers. „De club was ziek. Soms was het een griepje, andere keren leek het wel malaria en er zijn momenten geweest dat de ziekte tot een ge zwel dreigde uit te groeien." Roda JC-trainer Harm van Veldhoven over de toestand van zijn club. In De Pers. Brian McKeever gaat ge schiedenis schrijven in Vancouver. De nagenoeg blin de langlaufer heeft op de cross country een plaats gekre gen in de Canadese ploeg voor de Winterspelen in Van couver. Een maand later neemt hij ook deel aan de Paralympics. De 30-jarige McKeever heeft slechts tien procent zicht. McKeever won eerder zeven medailles op de Paralympics. Zijn broer Robin begeleidt hem doorgaans, maar in Van couver moet hij het alleen doen. Na de dressuurwedstrijden van Jumping Amsterdam is zaterdag officieel de tulp Sa linero gedoopt. Uiteraard kreeg Anky van Grunsven, de amazone die met het paard Salinero twee keer de olympi sche titel won, het eerste exemplaar uitgereikt. „Het is heel bijzonder dat er een tulp naar een paard wordt ge noemd", zei Van Grunsven, die in de RAI met haar twee de paard Painted Black reed. Salinero was er wel, maar deed niet mee. De bijzondere tulp („het raspaardje onder de tulpen") komt van de kwe kersvereniging Vitesse. RUG 528 Trainer Louis van Gaal had zichzelf zaterdag even niet helemaal onder controle na dat Arjen Robben zijn ploeg Bayern München op voor sprong had gebracht tegen Werder Bremen (2-3). De coach wilde de wonderscho ne treffer samen met zijn landgenoot vieren, maar strui kelde knullig voor zijn eigen dug-out. Robben besloot ver volgens maar bovenop Van Gaal te springen. Deze kwam de vreugdedans niet onge schonden door. Met een be bloede vinger ging hij weer naast op de bank zitten. Trainer Dick Advocaat van AZ werd gistermiddag in de slotfase van de door zijn club verloren uitwedstrijd te gen Ajax (1-0) naar de tribu ne gestuurd. „Want ik noem de hem oetlul", verduidelijkte de boosdoener. „Volgens mij is dat geen heel goed Neder lands. Hij had me dus mogen laten zitten." De spelers van AZ kregen in de Amsterdam Arena liefst ze ven gele kaarten. Toch ver weet Advocaat zijn ploeg geen gebrek aan discipline. „Je hebt tegen Ajax geen kans als je niet scherp speelt", weet hij. Doelman Sander Boschker van FC Twente heeft gisteren een opvallend record in de eredivisie geëvenaard. De 39-ja- rige Tukker speelde tegen FC Groningen zijn 528e competitie duel voor de ploeg uit Enschede. Daarmee kwam hij op gelijke hoogte met Willy van der Kuij- len. De voormalige aanvaller speelde tot 1981 ook 528 wedstrij den voor één club, PSV. Boschker kan volgende week in de thuiswedstrijd tegen Roda JC het eredivisierecord verbreken. De doelman, die afgezien van een jaar bij Ajax altijd in Enschede speelde, was gisteren nog niet bezig met dat record. „Het is leuk dat ik dat record heb gehaald, maar ik speel nog steeds. En ik ben voorlopig ook niet van plan te stoppen." (Bergschenhoek) op 22 seconden naar de derde plaats. Marco Stall- mann (Naarden) werd achtste. Hoewel Ullrich al uitkeek naar vol gend jaar, liggen zijn prioriteiten bij het outdoorcrossen. Komend seizoen rijdt hij in de Duitse ADAC Youngsters Cup, waarin hij in 2009 de vierde plaats in het eindklassement voor zich opeiste. Ook het Europameisterschaft in de MX2 Junior staat op het pro gramma. „Daarin won ik vorig jaar de cross in Bielstein. Ik hoop het straks minstens zo goed te doen." Ullrich was in Goes dankzij de in spanningen van oud-crosser Twan van Liere uit Kapelle. Hij is tegen woordig eigenaar van Magic Ra cing, een motorcross en -service- winkel in zijn woonplaats. In sa menwerking met Lucas Oil (een Amerikaans oliemerk dat voet aan de grond in Europa wil krijgen) en houthandelaar William van de Vel de uit Rilland, lukte het Van Liere om de jonge Duitser aan de start te krijgen. „Er was eigenlijk geen budget voor. Maar we hebben het in een weekje toch gefikst", vertel de een opgetogen Van Liere. „Ik wilde hem er graag bij hebben, omdat hij in Dortmund zo goed reed. Daar heb ik hem live gevolgd via het internet", voegde crossfa naat Van de Velde er aan toe. Ook Joeri van Liere, "IXvans jonge re broer, belandde op het podium met een motor uit de stal van Ma gie Racing. In de SX2 eiste hij de tweede plaats voor zich op. Een matige start brak hem op. Toch knokte de Kawasaki-piloot zich van de vijfde naar de tweede plek, een positie die hij vrijdag ook al veilig stelde in de superregiofmale. Toen was de Belg Maarten Govae- rt te sterk. Zaterdag moest Van Lie re de Fransman Morgan Fiquenel voor zich dulden. „Balen", vond Van Liere. Hij had gekozen voor het lagere gewicht en de grotere wendbaarheid van een 144CC twee- takt-motor. Daarmee leverde hij ten opzichte van zijn vertrouwde 450CC viertakt-motor vooral trek kracht bij een laag toerental in. „Op die tweetakt moet je bij de start goed-weg zijn. Anders wordt het lastig. Dat is wel gebleken." Parma. Het echtpaar Serge en Maureen de Ruijsscher uit Bres- kens wist wel dat Lazio Roma het juiste antwoord was. Het Bressi- aanse stel was dolblij met de uit eindelijke tweede plaats, wat een vip-arrangement in de Voetbal Ex perience opleverde. De derde plaats werd veroverd door het Utrechtse duo Steven van Santen en Willem Aanen. Eindstand finale: 1. Tim en Max Joos- se (Goes) 22 punten, 2. Serge en Maureen de Ruijsscher (Breskens) 17 punten, 3. Steven van Santen (Odijk) en Willem Aanen (Hoornaar) 16 pun ten, 4. Jeroen van Winkelhof (Middel burg) en Otto van Winkelhof (Zoutelan- de) 15 punten, 5. Jurjen Swiers (Vlissin- De winnaars van de PZC voetbalquiz: Tim Joosse (met beker), Max Joosse gen) en Ivo Smits (Middelburg) 14 pun- (met reischeque), presentator Barry van der Hooft (links) en organisator Ru- ten. dy Boogert. foto Theo Giele in de Dutch Open SX2. foto Willem Mieras Dennis Ullrich (16) is na Stefan Ludwig (2001) de tweede Duitser die de Supercross in Goes heeft ge wonnen. Hij is niet de allerjongste winnaar. Dat is Arnhemmer Edwin Evertsen die de cross in 1995 op zijn vijftiende op zijn naam schreef. Zaterdag werd ook voor het eerst Miss SX Goes 2010 gekozen. Die eer ging naar Dinja van Liere, de zus van Twan en Joeri. De 19-jarige dressuuramazone in de M2 verdien de daarmee een weekeindje weg. De verloting van een Kawasaki 144cc tweetakt-motor ten bate van de Stichting MX-talent Zuid-Be veland werd gewonnen door Joey Verwijs uit Lepelstraat. Hij is zelf ook motorcrosser op een Yamaha. De West-Brabander wist nog niet of hij de Kawasaki zou houden. Uitslagen zaterdag: 65cc: 1. No lan Cordens (België), 2. Jami Kooij (België), 3. joey de Wulf (Oost- burg); 85cc kleine wielen: 1Nan cy van de Ven (Vlissingen), 2. Dani de Vries (Roden), Mitchell Lam- mers (Purmerend), 7. Jurian van de Velde (Yerseke); 85cc kleine wie len: 1Micha-Boy de Waal (Veen), 2. Brent van Donick (Herentals), 3. Erik Apelqvist (Zweden). SX1: 1. Andries Dijns (Nijkerker- veen), 2. Tim Govaert (België), 3. Jerome Hurtevent (Frankrijk), 9. Sander Weug (Borssele); SX2:1. Morgan Fiquenel (Frankrijk), 2. Joe ri van Liere (Kapelle), 3. Steven En gelen (Huijbergen), 7. Dennis Zoe- teweij (Yerseke), 12. johnny van Eekelen (Goes).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63