sport 133 Steenbergen Groedenaar Quinten de Muer bezorgt Sluiskil dure nederlaag Breskens verrast in het nieuwe jaar met een zege op Steen ipfjBp Aardenburg legt Alliance over de knie 'Ik moet nu spelers teleurstellen, maar dat hoort erbij.' maandag 25 januari 2010 Jean-Pierre Hubregsen door Aector Dooms WESTDORPE - Het beeld van een voetbalfeestje werd gisteren voor R1A W. de eerste keer dit seizoen werkelijkheid. De Westdorpen- aren wonnen op de twaalfde speel dag overtuigend met 3-0 van Steen bergen. Dat werd door iedereen die de Zeeuws-Vlamingen een warm hart toedraagt uitbundig ge vierd. „Ik wist niet meer wat win nen was", was de reactie van Hu- bert van den Hemel. De laatste man van RIA leidde be kwaam de Westdorpse verdedi ging, die eigenlijk nooit in de pro blemen kwam. Daarvoor was voor al Heywood de Buck verantwoor delijk. De Belg, in de winterstop overgekomen van Gent Zeehaven, liet als verdedigende middenvelder een sterke indruk. Er waren nog meer aanwinsten die in hun eerste duel voor RIA op een geslaagd op treden mochten terugkijken. Zo kon Jorden Takiddine een glim lach niet onderdrukken. De aanval ler, die het Belgische Stekene ver ruilde voor de Westdorpse ploeg, leidde op slag van rust de victorie in door van twintig meter met een droge knal Steenbergen-doelman Robin de Wit te verrassen. „Een mooier begin had ik me niet kun nen wensen. Heel de ploeg ver dient complimenten. Als we elke wedstrijd met zoveel inzet blijven spelen, dan komt het goed", verze kerde Takiddine. Ook de derde nieuweling Ludovi- co Cantorra, ooit als spits actief voor AZW, had met zijn doel punt een aandeel in de winst. Trai ner Jean-Pierre Hubregsen had hem achter de spitsen Ferdi Kabal en Takiddine opgesteld, waar de technisch begaafde voetballer goed tot zijn recht kwam. De inte rim-trainer van RIA bleef na zijn door Eddy van der Hooft eerste overwinning met beide be nen op de grond. „Er is geen tijd geweest om de nieuwe spelers in te passen. Sommigen moeten nog wennen aan ons systeem. Het ver eist een aanpassing. Je ziet wel de beleving en het vertrouwen dat de ploeg nu meer uitstraalt." Hubregsen vond dat de taktiek goed was uitgevoerd. „We zijn be wust voorzichtig aan deze wed strijd begonnen. Het zat ook mee vandaag." Daarmee doelde de trai ner op de treffers van Takiddine, Cantorra en Salim Hamidi die bin nen zeven minuten (45e, 48e en 52e minuut) niet beter konden val len. Met de 3-0-voorsprong was de wedstrijd gespeeld. De Braban ders, die halverwege de tweede helft na een rode kaart (twee keer geel) voor Aries Nieuwkerk met tien man kwamen te staan, creëer den geen enkele kans. RIA had de score nog kunnen opvoeren, maar dat deerde Hubregsen niet. „Wat wil je. We hebben drie doelpun ten in één wedstrijd gemaakt, ter wijl in de voorgaande elf duels er slechts twee keer is gescoord." Met de komst van vier nieuwe spe lers, Wim de Pauw (ex-Lovende- gem) kwam nog niet in actie, is de selectie danig versterkt. „Ik moet nu spelers teleurstellen, maar dat hoort erbij. Het gaat erom RIA in de derde klasse te houden. Er wachten ons nog tien finales." Ta kiddine keek vooruit naar het vol gende duel tegen zijn oude club HW'24. „Ze zijn gewaarschuwd, maar HW zal na de nederlaag te gen Dosko op scherp staan." RIA W.-Steenbergen 3-0 (1-0). 45. Jor den Takiddine 1-0, 48. Ludovico Cantor ra 2-0, 51. Salim Hamidi 3-0. Scheids rechter: G. van Hout (Eindhoven). Rode kaart: Aries Nieuwkerk (Steenbergen). Gele kaart: Tom de Smet (RIA), Maik Colsters, Jeffrey Freijters (Steenbergen). Aantal toeschouwers: 100. TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal gingen gis teren vier van de zeven wedstrij den niet door. Van de ploegen die wel in actie kwamen, leed Sluiskil een dure nederlaag in de uitwed strijd tegen Groede (2-1). Philippi ne maakte veel indruk met een io-2-monsterzege in en tegen Sluis. IJzendijke trok in de West Zeeuws-Vlaamse derby tegen Hoofdplaat met 2-1 aan het langste eind. Groede-Sluiskil 2-1 (0-0): Na de 3-1-nederlaag op de laatste speel dag voor de winterstop tegen Graauw ging Sluiskil ook onderuit in de uitwedstrijd tegen Groede. Halverwege het duel met de num mer zeven van de ranglijst was het nog 0-0, maar uiteindelijk werd het 2-1. Na een gelijkopgaande eerste helft was het Quinten de Muer die tien minuten na de rust de score open de, waarna het 1-1 werd door een inzet in eigen doel van Bart de Blaey. 'In de 80e minuut scoorde Quinten de Muer echter voor de tweede maal en die tegenslag kwam Sluiskil daarna niet meer te boven. Groede-Sluiskil 2-1 (0-0). Scorever loop: Quinten de Muer 1-0, Bart de Blaey 1-1 e.d., Quinten de Muer 2-1. Sluis-Philippine 2-10 (0-3): Sluis begon het duel met Philippine niet eens zo heel slecht, maar des ondanks keek de hekkensluiter hal verwege tegen een 0-3-achterstand aan omdat de bezoekers uiterst ef fectief in de tegenaanval waren. 0-1 en 0-2 werd het door Timmy Goossens en 0-3 door Chiel de Smet. Na de rust gloorde er hoop voor Sluis toen Coen Quaak voor 1-3 kon zorgen en ook Patrick Vinke doel kon treffen nadat Timmy Goossens de marge weer op drie doelpunten had gebracht. Via Maarten van Hecke liep Philippine daarna opnieuw weg, waarna Sluis berustte in de dreigende neder laag. Elke aanval van Philippine was daarna prijs. Timmy Goosens, Timo de Bock (2x), Dennis Kam pen (uit een strafschop) en Maar ten van Hecke dreven de score uit eindelijk op naar 2-10. Voor Sluis miste Byron Bentley nog en straf schop bij 2-6. Sluis-Philippine 2-10 (0-3). Scorever loop: Timmy Goossens 0-1, 0-2, Maar ten van Hecke 0-3, Coen Quaak 1-3, Timmy Goossens 1-4, Patrick Vinke 2-4, Maarten van Hecke 2-5, Timmy Goossens 2-6, Timo de Bock 2-7 en 2-8, Dennis Kampen 2-9 en Maarten van Hecke 2-10. Bijzonderheid: voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden ter nage dachtenis aan de afgelopen maandag om het leven gekomen Niels de Bock. IJzendijke-Hoofdplaat 2-1 (1-1): IJ zendijke ging in de derby tegen Hoofdplaat sterk van start en kwam na twintig minuten spelen ook verdiend op voorsprong door Martijn Rijckaert. Vanaf de aftrap echter kwam Hoofdplaat via Pas cal Pijcke terug tot 1-1, waarna zich een duel ontwikkelde met veel strijd en weinig goed voetbal. Tien minuten na de rust schoot Adri van Hanegem IJzendijke op nieuw op voorsprong. De derby kende daarna weinig hoogtepun ten meer, zodat IJzendijke op nieuw drie punten aan zijn totaal kon toevoegen. IJzendijke-Hoofdplaat 2-1 (1-1). Sco reverloop: Martijn Rijckaert 1-0, Pascal Pijcke 1-1, Adri van Hanegem 2-1. raSSaHMaHMMMBM door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klasse van het zondagvoetbal klom Aar denburg dankzij een 4-1-zege op Alliance naar de tweede plaats op de ranglijst. De ploeg van Rinus Zegers staat nu mét een wedstrijd minder gespeeld op één punt van koploper Dosko. Die ploeg won met 1-0 van HW'24. Zierikzee ging bij FC Bergen met een 6-1-ne- derlaag zwaar onderuit. Aardenburg-Alliance 4-1: De thuisploeg was in de eerste helft de bovenliggende partij. Na twin tig minuten opende Niek van Sprundel met zijn zestiende sei zoenstreffer de score: 1-0. Op slag van rust werd Steven de Croock ge vloerd, waarna zijn neef Marco de Croock de strafschop benutte: 2-0. Het eerste kwartier van de tweede helft raakte een fel Alliance onder meer een keer de lat. Jelle de Vreeze zorgde in de 60e minuut voor de beslissende 3-0. Faysal Houba scoorde nog tegen (3-1), maar in de slotfase bepaalde De Vreeze de eindstand op 4-1. Dosko-HW'24 1-0: De Hulsten aren vochten voor hun voorlopig laatste kans om mee te blijven doen in de strijd om de titel. Voor rust waren de beide ploegen aan el kaar gewaagd, maar ondanks enke le kansen over een weer werd er niet gescoord. Kort na het begin van de tweede helft kvtram de thuisploeg op voorsprong uit een strafschop van Patrick Hendrickx: 1-0. Hierna had HW'24 veelal een overwicht, dat echter weinig kan sen opleverde. FC Bergen-Zierikzee 6-1: Voor de tweede keer dit seizoen werd Zie rikzee weggevaagd door FC Ber gen. In Zierikzee werd het al eens 1-4. In de 22e minuut kwam er voor het eerst een bal in de zestien van de bezoekers. Daaruit viel met1 een een doelpunt. Toen zakte Zie rikzee als een kaartenhuis in el kaar. Bij de rust was het 3-0. Ben Verwest benutte bij een stand van 4-0 een strafschop voor Zierikzee. Daarna liep Bergen uit naar 6-1. Voor die ploeg scoorden Roald Wilbrink, Merijn Muldèrs en Syl vester Zwaan elk twee keer. door Jurgen Naeye SINT-JANSTEEN - Breskens is de hers tart van de competitie goed begon nen. De ploeg van Robbie de Muynck trakteerde het hoger ge klasseerde Steen op een verrassen de 1-3-nederlaag. Invaller Kjeld Ver- schorre bezegelde met twee doel punten in de slotfase het lot over de thuisploeg. Doelman Roy den Dunnen ver tolkte een hoofdrol bij de bezoe kers. De 30-jarige sluitpost hield met knappe reddingen zijn ploeg overeind. Den Dunnen moest niet alleen alert zijn op inzetten van de thuisclub, hij beleefde ook hachelij ke momenten door toedoen van zijn medespelers. Zo raakte Michel Cocquit de bal verkeerd, waarna de bal via de lat overging. Verdedi ger Thomas Kodde, die Sander van Remortele knap uit de wed strijd hield, kwam goed weg toen zijn mislukte trap net naast zijn ei gen doel belandde. „Daar moet je een beetje geluk mee hebben", beaamde Den Dun nen. „Voor hetzelfde geld ligt de bal achter je. Maar goed, geluk dwing je af Ik ben in ieder geval blij dat we na de winterstop met een drie punten pakken." Het doel van Den Dunnen was gis termiddag lange tijd een onneem bare veste. Bij pogingen van San- der van Remortele, Peter Lernout en Wouter de Neijs kwam de voor malig sluitpost van Arnemuiden telkens als winnaar uit de strijd. Al leen op een schitterend afstands schot van Stijn Dobbelaer bleef hij het antwoord schuldig. „Ik zag de inzet van Stijn laat komen, maar ik betwijfel of ik die bal anders wel had gehad", verklaarde Den Dunnen. De treffer van Dobbelaer viel in de 87e minuut. Een minuut eerder had invaller Kjeld Verschorre Bres kens op een 2-o-voorsprong gezet. De bezoekers waanden zich veilig, maar beleefden door de onver wachte uithaal van Dobbelaer een spannende slotfase. Pas na de tweede goal van Verschorre was de ploeg uit het vissersdorp zeker van de overwinning. Trainer Honny Glaessens was aller minst tevreden over het optreden van zijn elftal. Claessens had ge hoopt dat de twee oefenzeges te gen RIA W. (2-1) en Hulsterloo (4-3) een passend vervolg zouden krijgen, maar dat pakte dus anders uit. Na de 0-1 van Johnny de Jae ger, na mistasten van zowel Danny van Daalen als doelman Jochem Goedhals, liep zijn elftal achter de feiten aan. Passes over vier meter mislukten, aanvallen strandden al Niels Vercruyssen van Steen (wit shirt) is in een fel duel verwikkeld met een verdediger van Breskens. foto Peter Nicolai in een vroeg stadium. „We speel den vandaag veel te onrustig. Te veel balverlies. We kregen welis waar een karrenvracht aan hoek schoppen, maar het rendement was nihil. Een wedstrijd om snel te vergeten", zei Claessens. Steen - Breskens 1-3 (0-1). 45. John ny de Jaeger 0-1, 86. Kjeld Verschorre 0-2, 87. Stijn Dobbelaer 1-2, 91. Kjeld Verschorre 1-3. Scheidsrechter: H. At- mac (Sluiskil). Gele kaart: Johnny de Jaeger (Breskens). Aantal toeschou wers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61