RIA W. breekt de ban tegen Clinge onderuit tegen Hontenisse Vlissingen sterk uit winterstop Gunst pakt weer titel op het NK ZONDAGVOETBAL RIA W. smaakt voor het eerst dit seizoen het zoet van een overwinning. De derdeklasser verslaat Steenbergen met 3-0. gSSlSïfP 1 V' T 8 maandag 25 januari 2010 door Ron de Waal VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen lijken de winterstop goed verteerd te hebben. Gister middag werd op eigen veld Best Vooruit met 2-1 verslagen, waar door de ploeg van trainer Ruud Pennings in het spoor blijft van koploper De Valk. De thuisploeg was in de openings fase duidelijk zoekende en daar s maakte een sterk openend Best Vooruit gretig gebruik van. Vooral het middenveld was in de ope ningsfase stevig in handen van de bezoekers, die via Thijs Engels al in de negende minuut op voor sprong kwamen. Vlissingen her pakte zich snel en probeerde voor al via de snelheid van Davy van Geersdaele en Jonathan Constan- cia gevaarlijk te worden. In de twintigste minuut kon Van Geers daele goed doorkomen, maarSinan Coban en Constancia liepen elkaar in de weg om diens voorzet tot de 1-1 te promoveren. Tien minuten later ontstond een identieke situa tie. Opnieuw gaf Van Geersdaele de bal strak voor, maar ditmaal was Constancia met een lage schui ver veel daadkrachtiger: 1-1. Vlissingen drukte door en stond twee minuten na de gelijkmaker al op voorsprong. Randy de Dreu teisterde vanaf de rand van het strafschopgebied de paal en uit de rebound schoot Coban de bal kie- zelhard tegen de touwen: 2-1. In de tweede helft bleef het opletten ge blazen voor Vlissingen, maar kan sen werden er nauwelijks meer weggegeven. Vlissingen - Best Vooruit 2-1 (2-1 ).9. Thijs Engels 0-1, 30. Jonathan Constancia 1-1, 32. Sinan Coban 2-1. Scheidsrechter: R.A.H.j. Souwen (Es- beek). Gele kaart: Jochem Fleuren (Best Vooruit) en Randy de Dreu (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 150. Het aantal competitiedoelpunten van RIA W. voorafgaand aan de wedstrijd tegen Steenbergen MIDDELBURG - Denise Gunst uit Yerseke is gisteren in het Brabant se Lieshout Nederlands kampioe ne veldrijden geworden in de klas se meisjes tot 13 jaar Gunst had een goede start. Ze draaide als tweede het veld in en had niet veel tijd nodig om de lei ding over te nemen. Enkele ron den was de voorsprong op haar eerste achtervolger niet groter dan tien seconden, maar toen de strijd over de helft was, werd het verschi- lo steeds groter. Met een veilige marge ging ze de laatste ronde in. Daarin nam de Bevelandse geen ri sico's meer. Met 25 seconden op de nummer twee kon ze zich tot Nederlands kampioene laten huldi gen. Afgelopen zomer werd Denise Gunst ook al Nederlands kampioe ne op de weg. In Berghem reed ze de concurrentie op meer dan twee minuten. f - Tom de Smet van RIA W. (rood shirt) zit in de verdrukking bij een tegenstander van Steenbergen. foto Peter Nicolai door Jos van Belzen TERNEUZEN - Jong Ambon haalde in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal fors uit tegen Koe wacht. Via onder meer een zuive re hattrick van Martin Waisapy eindigde het duel in 6-0. Walche ren, de nummer twee op de rang lijst, kwam op eigen veld niet ver der dan een 2-2-gelijkspel tegen Luctor'88 en zag hierdoor Honte nisse dat met 3-1 won bij Clinge, naderen tot op één punt. Oost burg moest de punten in 's Hee- renhoek laten. De West Zeeuws-Vlamingen gingen met 2-0 onderuit bij Patrijzen. In de vierde klasse B won Zeelan- dia Middelburg met 3-1 van con current Hoeven, waardoor de Mid delburgers tot de kampioenskandi daten blijven behoren. Clinge-Hontenisse 1-3: De kei hard werkende bezoekers liepen nog voor rust uit naar 0-2 door treffers van Pim van ]ole en Giel- jan Everaert. Enkele wissels tijdens de rust brachten ook wat meer bezieling bij Clinge, maar desondanks liep Hontenisse verder uit naar 0-3 door Jeroen Verschuren. Pas kort voor tijd deed Sebastiaan Everaert wat terug namens de thuisploeg met een schot dat via de onder kant van de lat achter de doellijn eindigde: 1-3 de eindstand. Jong Ambon-Koewacht 6-0: In een eenzijdige wedstrijd behaal den de Middelburgers in de twaalf de wedstrijd van dit seizoen pas de eerste thuisoverwinning. Martin Waisapy gaf hieraan voor zichzelf extra glans door via een hattrick de ruststand op 3-0 te brengen. In de tweede helft bracht Jong Ambon het aantal treffers op een half dozijn via Tim van der Vlies, Dazz Hitijahubessy en inval ler James Beije: 6-0 de eindstand. Patrijzen-Oostburg 2-0: Na ruim een halfuur spelen opende Gabriël Sapulete op aangeven van Mario Mulder de score namens de thuis ploeg: 1-0. Oostburg kreeg enkele mogelijkhe den via met name Peter van de Linde, die echter niet tot scoren kwam. Dat deed Mario Mulder hal verwege de tweede helft wel na mens Patrijzen: 2-0 uit een voor zet van Edwin Capello. In de slotfa se werd invaller Joren Lammers ge vloerd, maar de toegekende straf schop werd door Edwin Capello naast het doel geschoten zodat het bij 2-0 bleef Walcheren-Luctor'88 2-2: Een technisch sterker Walcheren kwam tegen de hardwerkende be zoekers na een halfuur op voor sprong door een kopbal van Bob Maranus: 1-0. Een minuut later voorkwam de lat nog de gelijkma ker, maar weer een minuut was het wél raak via Johnny Raas: 1-1. Na rust kwamen de Vlissingers op nieuw op voorsprong, ditmaal via Vincent de Rijke: 2-1. Een met na me in de slotfase sterk aandrin gend Luctor'88 kwam opnieuw langszij, weer uit een hoekschop, ditmaal binnen gekopt door Juul Back: 2-2. Zeelandia Middelburg-Hoeven 3-1: De thuisploeg die aantrad zon der Alberto Conde Morgado, die zondag vader was geworden, keek al na vier minuten tegen een 0-1-achterstand aan door een tref fer van Erwin Roks. Pas na ruim een halfuur bracht Danny ter Steege de aandringende Middelburgers langszij: 1-1, tevens de ruststand. Kort na rust bracht Eddy de Loof via een afstands schot met links dat in de kruising verdween Zeelandia Middelburg op voorsprong (2-1), waarna Mike But er even later 3-1 van maakte. Kort voor tijd maakte Jerfy Booij na langdurig blessureleed zijn ren tree bij de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60