301 sport De linker van Mahieu is goud Zaamslag heeft koppositie terug HOOFDKLASSE B Hoek hervat de competitie met een verdiende zege op GVW. Het wordt 2-0, dankzij twee rake trap- puntepheeft Hoek nu verzameW- pen van de Belgische regisseur Stijn Mahieu. koplopersParta wjkerk. Terneuzen veel te sterk voor Axel Gemengde gevoelens bij GPC Vlissingen Cadzand gaat in matig duel met 4-1 onderuit Hoek 2 laat punten liggen in Kloetinge Zaamslag 2 boekt belangrijke zege Overige uitslagen maandag 25 januari 2010 25 Dat zijn er s/echts drie minder dan Een geconcentreerde Stijn Mahieu schiet Hoek uit een strafschop naar een 1-O-voorsprong in de thuiswedstrijd tegen CVW. De Belg zou ook de 2-0 voor zijn rekening nemen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Zondag-tweedeklasser Terneuzen heeft gisteren in een oefenduel met 4-1 van Axel gewonnen. De ruststand was 3-0 via doelpunten van Erik-Jan Naudts, Remco van Leeuwen en Bert den Hamer. In de tweede helft bracht Domini que Verlinde de stand op 4-0. Dan ny Aarnoutse redde de eer voor de koploper in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Terneuzen oefent morgen bij stad genoot Terneuzense Boys. Het duel op het veld van de zaterdag-eerste klasser begint om 19.45 uur. VEEN Zaterdag-eersteklasser GPC hield een tweeslachtig gevoel over aan het duel met Achilles Veen. De Vlis- singse voetballers kregen voldoen de kansen, maar leden toch een ne derlaag: 3-1. „We hebben verzuimd de 2-0 te maken", zei trainer André Maas na afloop. Na de 0-1 van Re- mon van Geersdaele kreeg Björn Ronde een uitgelezen mogelijk heid op de 0-2. De spits kon de trek ker niet overhalen en dat deed de thuisploeg daarna wel. In de slotfa se van het duel liep Veen naar 3-1. KAMPERLAND In een matige wedstrijd maakte Be velanders tegen Cadzand (4-1-eind- stand) na rust het verschil. Sander van de Kreeke liet de 1-0 noteren voor de zaterdag-vierdeklasser uit Kamperland. Mathijs Klaasse hielp Cadzand hierna aan de 1-1 door in eigen doel te schieten. Na de pauze waren Michel Ver burg, Arie Jongejan en Jimmy van Goudswaard trefzeker voor Bevel anders. Cadzand heef tot dusverre uit veertien duels slechts drie pun ten verzameld. KLOETINGE In hun eerste wedstrijd na de win terstop kwamen Hoek 2 zaterdag niet verder dan een gelijkspel te gen Kloetinge 2, de nummer tien van de ranglijst. In Kloetinge werd het 2-2. Op meer had Hoek 2 geen recht, omdat Kloetinge met name voor de rust het beste van het spel had en lange tijd ook een 2-1-voor- sprong mocht koesteren. Pas in de slotminuut kon Peter Hamelink de dreigende nederlaag voorkomen. In de eerste helft scoorde Remco Felius voor Hoek 2 (1-1). WIJK EN AALBURG In de strijd om lijfsbehoud boekte het tweede elftal Zaamslag zater dag een belangrijke zege in de uit wedstrijd tegen Wilhelmina'26. In Wijk en Aalburg werd het tegen de hekkensluiter na een 0-2-ruststand 1-3. Jaap Pijpelink opende halverwe ge de eerste helft met een kopbal de score, waarna Dennis Hamelink nog voor de rust voor 0-2 zorgde. Nadat het in de 49e minuut 1-2 was geworden trok Jan Molenaar in de slotminuut Zaamslag 2 definitief over de streep: 1-3. door jack Begijn ZAAMSLAG - Volgens het scenario van Kenny Verhoene, trainer van Zaamslag, werd de wedstrijd be slist in de laatste twintig minuten. Nadat uitblinker Ronald Zwager van Duiveland de 1-0 van Joris Ra demakers teniet had gedaan, beslis te de aanvoerder van Zaamslag een minuut na de gelijkmaker de wedstrijd met een gerichte vrije trap: 2-1. Door de overwinning en het ver lies van Bruse Boys tegen Arne- muiden (2-3) is Zaamslag de nieu we koploper in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. „Volgen de week is Arnemuiden onze te genstander. We weten waar we aan toe zijn", keek Verhoene alvast vooruit. Maar eerst was er de vreugde van de overwinning op Duiveland, een ploeg die liet zien over veel potentie te beschikken en in de eerste seizoenhelft lange tijd de onbetwiste koploper was. Na een vrije val zakte de ploeg te rug naar de middenmoot. Zaam slag was gehavend door het ontbre ken van Johan van Rumst en Sie- be van Damme (blessures) en Ma rio de Fouw (drie maanden op reis). Coen Goossen begon licht ge blesseerd op de bank. Het gemis van de vaste waarden werd door de vervangèrs goed op gevangen. „De jongelingen Robbie Meeusen en Pepijn Rademakers hebben vandaag laten zien wat ze kunnen. Een groot compliment", vond de trainer. De Belgische oe- fenmeester zag dat Zaamslag het zich door het missen van de vele kansen onnodig moeilijk maakte. Na een aarzelend begin op een goed bespeelbaar veld herpakte Zaamslag zich knap. Aanvoerder Ronald Zwager van Duiveland was een handenbinder. Arjan Hame link had handen en voeten nodig om de oud-speler van Kloetinge aan banden te leggen. Pas in het laatste kwartier kon Zaamslag druk zetten. Het betaalde, zich uit in een knappe kopbal van Joris Ra demakers uit een perfect genomen vrije trap van Robbie Meeusen. Na de rust gooide Zaamslag alle remmen los en creëerde het vier honderdprocent-kansen op rij. Eerst kwam Peter Dieleman alleen voor doelman Kevin Verboom, daarna miste Joris Rademakers een strafschop nadat Mare de Haas onderuit was gehaald en zag Jordy Bakker een schot geblokt. Na de ge lijkmaker van Zwager besliste Ra demakers de wedstrijd alsnog, met nog tien minuten te spelen. Zaamslag-Duiveland 2-1 (1-0). 38. Jo ris Rademakers 1-0, 78. Ronald Zwager 1-1, 79. Joris Rademakers 2-1. Scheids rechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Pepijn Rademakers en Jordy Bak ker (beiden Zaamslag). Aantal toe schouwers: 200. Bruse Boys-Arnemuiden 2-3 (1-1). 14. Corné van Belzen 0-1, 32. Marco Ketting 1-1, 49. Maar ten Brasser 1-2. 56. Thijs Rovers 1-3, 85. Gerard Vogel 2-3. Veere-SSV'65 2-4 (0-2). Pim Bruins 0-1, Mitchel van Belzen 0-2, Pim Bruins 0-3 en 0-4, Giovanni Wattel 1-4, René Michel Gerritsen 2-4. Oostkapelle-Zwaiuwe 0-2 (0-1). Martijn Vermolen 0-1, Lukas Eppin- ga 0-2. FC Dauwendaele-Wieldrecht 2-1 (0-1). Vincent Bijl 0-1, Peter van Gorsel 1-1, Joram Moes 2-1. WC'68-Serooskerke 0-1 (0-1). Jeffrey Poppe 0-1 ■lAftTAZl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58