Dorp Breskens dit jaar I4l D66 Terneuzen pleit voor fietscafés Ver weg Snor-actie levert geld voor Haïti op Lezing over de hond en de hondenkar Executieverkoop almanak FEESTJAAR Breskens bestaat vijfonderd jaar en viert dit het hele jaar door Expositie Tweevoud in Kunstuitleen Zeeuwse klederdracht in de bibliotheek Auto gestolen in Sint Annastraat Den Harder vriendelijkste ondernemer IN ZWS-VLAANDEREN EN VERDER maandag 25 januari 2010 'mmmmmsmmmm door Frank van Cooten terneuzen - D66 in Terneuzen wil met het oog op de grote wieler rondes Giro d'Italia en Tour de France deze zomer in Zeeland drie fietscafés in de gemeente Terneu zen lanceren. De eerste moet dan café De Vriendschap in de Terneuzense binnenstad worden. Patricia van Veen lanceerde dit idee bij de start van de verkiezingscampagne van D66. Een fietscafé biedt diverse extra faciliteiten voor de fietser zo als gratis parkeergelegenheid, op- laadpunten voor de elektrische fiets en de mogelijkheid je flesje te vullen met water. D66 speelt in op het voornemen van de provincie om 150 fietscafés in de hele provincie in het leven te roepen. Er is provinciale subsidie TERNEUZEN Het team AKA (Arbeidsmarktge- kwalificeerde Assistent Opleiding) van het ROC Westerschelde in Ter neuzen deed met een ludieke actie mee aan de inzameling van geld voor Haïti. De snor van collega Hans Dollekamp ging eraf, mits voldoende geld bij elkaar werd ge bracht. Toen meer dan vierhon derd euro was ingezameld, moest Hans er aan geloven. TERNEUZEN De Heemkundige Vereniging Ter neuzen houdt donderdag 28 janua ri een lezing over een voor velen onbekend onderwerp. 'Met de hond en de hondenkar terug in de historie'. Gastspreker Bert Willem- sen uit Rijen vertelt over dit bijna vergeten vervoersmiddel. De le zing vindt plaats in hotel l'Escaut aan de Scheldekade in Terneuzen en begint om 20.00 uur. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Menno, vijfjaar oud, uit Kapelle heeft vanSinterklaas een fraaie ver lichte wereldbol gekregen. Menno vindt het heerlijk om landen op te zoeken op die globe. En op een dag, als zijn tante Ingrid op visite is, speurt Menno samen met tante op de wereldbol naar 'Opiedopie'... Zo noemt Menno het land waar het nieuwe jongetje is geboren dat sinds beschikbaar. D66 hoop na een af wezigheid in deze bestuursperiode weer terug te keren in de Terneu zense gemeenteraad. Lijsttrekker Charles ten Hengel wil dit onder meer voor elkaar krijgen door het benoemen van het echte DNA van de Scheldestad. Dat is versteviging van de band met het water. „We moeten de haalbaar heid onderzoeken om het water van de Beurtvaartkade weer te ver binden met dat van de Heren gracht. Ook pleiten we voor de bouw van een nieuwe zeesluis en het herstellen van de (recrea- tie)vaart door de oude kanalen van Zeeuws-Vlaanderen." D66 wil ook de wijkagent ontlas ten van de administratieve taken zodat die meer op straat kan zijn. „Die taken kunnen best door de gemeente worden gedaan." TERNEUZEN Voor de eerste keer staat een expo sitie in de Kunstuitleen in Terneu zen geheel in het teken van textiel. Els van Baarle (Dreischor) en Cora de Kok (Dordrecht) werken al ge ruime tijd met textiel als uitgangs punt en versterken dit door toepas sing van verschillende technieken. De expositie is van dinsdag 2 fe bruari tot en met zaterdag 20 maart. HULST Mevrouw Van de Vijver-Kegelaer uit Graauw heeft de vitrinekast van de bibliotheek in Hulst inge richt met poppen, die ze heeft aan gekleed met verschillende Zeeuw se klederdrachten. Zo zijn kleder drachten te zien van Axel, Hulst, Cadzand, Zuid-Beveland en Wal cheren. De pop met Hulsterse kle derdracht draagt zelfs oorspronke lijke sieraden. Expo tot 17 februari. SLUIS Vanaf een parkeerplek in de Sint Annastraat in Sluis is een auto ge stolen. De eigenaar ontdekte de diefstal zaterdagmorgen. De auto is een zwarte Passat met het kente ken 56-FT-SP. De waarde van de au to bedraagt enkele duizenden eu ro's. De auto was omstreeks 18.00 uur vrijdagavond geparkeerd, zater dagmorgen om 11.00 uur ontdekte de eigenaar dat hij verdwenen was. De start van het feestjaar 500 jaar Breskens werd zaterdag overgoten met een historisch sausje. Zo was in de mu ziektent op het Spuiplein een levende nachtwacht te zien. foto's Peter Nicolai Tip? redactiefapzc.nl kort in Menno's klas zit. Het blijkt om Ethiopië te gaan, ontdekt tante Ingrid al spoedig. En zij vertelt haar vijfjarig neefje dat dat Afrikaanse land wel héél erg ver van Nederland afligt. Menno is het roerend met zijn tante eens. Dan kijkt het ventje haar plotseling triomfantelijk aan. En zegt: „Maar hij komt wel elke dag op de fiets hoor, tante!" HULST - Hans den Harder (I) is zaterdag voor de tweede keer in zeven jaar uitgeroepen tot de meest vriendelijke ondernemer van het jaar in Hulst. Hij en zijn team van Bruna Hulst kregen een oorkonde. Deze werd overhandigd door Jan van Puyvelde (m). „Ik had dit niet verwacht, maar ik ben er wel blij mee. Het is toch een echte waardering van de klanten." foto Peter Nicolai 1Terneuzen overweegt straatcoach 2. Geld voor rondweg is er 3. Auto gestolen in Sluis Schoten in Vlissingen Muzikanten promoten benefiet concert voor Haïti STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52