Terneuzen overweegt straatcoaches PZC u Ze» id Eerste quiz carnaval in Hulst komt naar Huist via solidariteitsfonds 16 ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 OVERLAST Middel tegen wangedrag van jongeren in wijken en dorpen jEneco Trijntje Oosterhuis Oude huizen opkopen door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen overweegt de aanstelling van straatcoaches om overlast door groepen jongeren in wijken en dor pen te verminderen. „Een man of vrouw die stevig in de schoenen staat en die wordt ge steund door medebewoners in de straat", zegt burgemeester Jan Lo- nink. „De straatcoach loopt regel matig op straat en is aanspreek punt voor de wijkbewoners." De gemeente Terneuzen kent ze ven problematische jeugdgroepen, blijkt uit een analyse van de poli tie Zeeland. Zeeland staat te boek als een veilige provincie. Dat heeft gevolgen voor de politiecapaciteit, zei Lonink zaterdag in de krant. Zo rijden in Zeeuws-Vlaanderen in de nachtelijke uren slechts vier politieauto's. Twee in Terneuzen, één in de gemeente Hulst en ook één in de gemeente Sluis. De poli tie is dus vaak niet op tijd bij een concrete melding van overlast. De gemeente Terneuzen heeft weliswaar twee wijkagenten nieu we stijl, maar die moeten hun tijd verdelen tussen 'op straat zijn' en administratieve werkzaamheden. „De naam wijkagent is eigenlijk verkeerd gekozen", zegt Lonink. „Maar het type bromsnor van de jaren vijftig van de vorige eeuw kan natuurlijk niet meer. De maat schappij is verhard." Een straat- coach is niet nieuw. Diverse ste den kennen dit fenomeen al als middel om overlast van jongeren in wijken en dorpen aan te pak ken. De definitie van een straat- coach is wel verschillend. Zo zijn de straatcoaches in Amster dam professionals, herkenbaar aan hun kleding die is voorzien van een logo en de tekst 'straatcoach'. Ze rijden rond op snelle en wend bare MTB's. Ze zijn niet gewa pend, maar mogen, als iedere bur ger, een verdachte van een straf baar feit aanhouden in afwachting van de politie. Nijmegen kreeg vorig jaar geld van het kabinet om straatcoaches aan te stellen in de wijk Meijhorst. In Nijmegen houden straatcoaches het midden tussen jongerenwer kers en politieagenten. Uit cijfers blijkt in ieder geval dat deze aanpak werkt. De overlast van jongeren is verminderd. door Frank van Cooten Luctor et Emergo ontmoet grootmeester op eufonium Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De zusjes van James Bond hebben tussen de vragen door nog tijd voor een geintje. HULST - In café De Ster in Hulst is zaterdagavond de eerste carnavals quiz gehouden. Patron Jack Polfliet vond het na een paar jaar 'meebleren' tijd voor iets anders. „Op een gegeven moment raken de mensen dat een beetje beu. Dan moet je met iets anders ko men." De quiz was opgebouwd rondom de rijke platencollectie van Jack. Dolly Draaitafel en D'Elpees pre senteerden de quiz. „Er was wel een moeilijkheid ingebouwd. Werd bijvoorbeeld Bloemkolen van André van Duin gedraaid, dan dansten de beide dames de vogel tjesdans. Ach, het was gewoon lu diek." Het publiek kon de quiz wel waarderen. Ruim tachtig mensen deden mee aan het opwarmertje voor het naderende carnaval. Tus sen de vragen door traden Hulster artiesten op zoals Tonnie Sober, Bennie Hek, Frans de Schepper en Markske. De quiz is gewonnen foto Peter Nicolai door de mp3tjes. Maandag 25 januari 2010 Dorp Breskens dit jaar overgoten met een historisch sausje Stap nu over op Eneco GroenVast en ontvang de Wake-up Light van Philips! U profiteert drie jaarlang gegarandeerd van de huidige lage energieprijs met onze vaste scherpe prijs voor groene stroom en gas. Goed voor uw portemonnee en het milieu! we gaan vooruit - HULST - De bekende Nederlandse zangeres Trijntje Oosterhuis komt op zaterdag to april naar Hulst. Zij treedt als gastsoliste op tijdens het jaarlijkse concert van The Young Ones vanaf 20.15 uur in Den Dullaert in Hulst. Het Hulster orkest heeft bij de in middels traditionele concerten al vaak grote namen op het podium gehad. Toch is het orkest zeer trots dat de internationaal vermaarde Trijntje Oosterhuis bereid is voor deze gele genheid naar Hulst af te reizen. Kaarten voor dit concert kosten twintig euro en zijn vanaf 6 februa ri uitsluitend te bestellen op www.the-young-ones.com. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Onverkoopbare ver pauperde huizen opkopen. De ge meente Terneuzen overweegt dit middel om de leefbaarheid in een wijk of dorp te verbeteren. Zeeuws-Vlaanderen kent veel 'op knappertjes' tot een verkoopprijs van een ton die eigenlijk niemand meer wil hebben. Leegstand en verpaupering liggen op de loer. Het lijkt wethouder Frank van Hul- le van Terneuzen daarom een goed idee dat de gemeente deze huizen opkoopt, ze sloopt of laat renoveren. Hij wil dit samen met de gemeenten Hulst en Sluis doen. Om dit te financieren, overweegt Van Hulle de vorming van een 'so lidariteitsfonds'. Mensen die net een woning hebben gekocht stor ten een deel van de aankoopprijs in dit fonds. Met dit geld wordt dus de wijk waarin ze wonen op geknapt. „Je hebt er zelf ook wat aan als de gemeente de verpauper de onverkoopbare woning naast je opkoopt. Als we die woning slo pen of laten renoveren stijgt de waarde van het onroerend goed in de hele wijk. Je moet de waarde van het onroerend goed overeind houden. En je zult wat moeten doen aan de verpauperde onver koopbare woningen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51