sport 39 Goud en zilver voor De Bruijn op NK waarde aan titel Erwin Mesu 27e op de Weissensee Verbrugge Terminals viert klein feestje na punt tegen Twentevisie Dallinga eervol ten onder in bekerduel BILJARTEN Hulstenaar herovert titel in het bandstoten maandag 25 januari 2010 mmmmmmmmmmmêm door Joop van den Oudenhoven HAARLO - Jean Paul de Bruijn is op het NK pentatlon in Haarlo twee de geworden. Winnaar werd de ge doodverfde favoriet en titelverdedi ger Henri Tilleman uit Dronten. In het bandstoten heroverde De Bruijn zijn vorig jaar kwijtgeraakte titel. Hoe dicht kun je bij een titel zijn en hem tenslotte net niet winnen? Daarover kan Hulstenaar Jean Paul de Bruijn sinds gisteren meepra ten. Hij bleef ongeslagen in de pou lefase. Vervolgens was er een gelijk spel tegen Tilleman, waarna hij za terdag aan de laatste ronde van de finale tegen Michel van Silfhout be gon. Het driebanden trok De Bruijn volgens verwachting naar zich toe. Het libre eindigde gelijk, nadat de Zeeuws-Vlaming als eer ste het aantal vereiste caramboles had volgemaakt. Het 71/2 ging ietwat ongelukkig de mist in. Een fraaie serie van De Bruijn stokte bij 166, waardoor hij op 173 uitkwam. Van Silfhout rook zijn kans en hij maakte het met twee prima series van 78 en 48 uit: 3-3 derhalve. Omdat Tilleman op de andere tafel er lustig op los scoorde, slonken De Bruijns titel- Jean Paul de Bruijn kansen. Immers, hij moest win nen met een beter partijsaldo en een beter algemeen moyenne om over de Drentenaar heen te wip pen. In de eerste partij van de tweede dag was De Bruijn superieur in het bandstoten: 125-10 in slechts vijf beurten. Hij kreeg opnieuw winstkansen, maar dat kwam er niet van omdat de partij in het 47/2 verloren ging. Het zilver was een beloning voor een prima toernooi waarin de Hulster troef vijf partijen speelde en er geen enkele verloor. Drie keer speelde De Bruijn gelijk en twee keer won hij. De driebander van eredivisionist Delta/Fast toon de zich tevreden over zijn optre den. „Een tweede plaats in de pen tatlon is mooi. Wat me ook plezier doet is dat ik mijn titel in het band stoten weer terug heb. Daar heb ik vorig jaar wel van gebaald toen ik die kwijtraakte", vertelde hij. De Bruijn vond dat hij zijn kansen op de titel vrijdagavond had ver speeld. „Toen stond ik 5-3 voor te gen Tilleman, maar verloor ik het bandstoten. Hij speelde perfect, moet ik zeggen. Maar ik was na veertien uur biljarten niet echt fit meer. Dat gelijke spel kostte me de eerste plaats voordat ik aan mijn laatste wedstrijd zou beginnen. Nu werd de opdracht een stuk moeilijker, zo niet onmogelijk." Tilleman forceerde de beslissing in de derde ronde van de winnaars- .poule tegen de Raymund Swertz. Hij won vier van de vijf klassieke spelsoorten en speelde er een ge lijk. Swertz, de eerste jeugdspeler die zich voor het NK pentatlon plaatste, won het brons. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Na de dubbele overwin ning in het bekertoernooi, 8-0 en 6-2, pakten de driebanders van Verbrugge Terminals ook een punt in het inhaalduel voor de competitie tegen Twentevisie: 4-4. Reden voor een klein feestje en dan vooral vanwege het laatste re sultaat. De zeges in de bekerwed strijden tegen Thekes 1 in en uit Herpen lagen voor de hand. Ten slotte opereren de gastheren in de tweede divisie en mocht plaatsing voor de volgende ronde geen pro bleem zijn. Dat was het ook niet. Alleen Martin Spoormans verloor in de return zijn partij. Dat was niet omdat de tegenstand zo taai was, maar doordat het duel ner gens meer toe deed en Spoormans na zeven uur biljarten en rondhan gen zijn concentratie kwijt was. Ronny Daniëls had die nog wel en dat resulteerde in 1.406 gemiddeld. Gisteren leek hij zichzelf tegen An no de Kleine nog te verbeteren, maar dat pakte anders uit. Na elf beurten leidde de Belg met 31-14 en leek hij op een superprestatie af te stevenen. Dat zag de Kleine niet zitten. Hij zorgde met irritant gedrag voor een vastzittende hand- :rem. Daniëls verloor zijn rust en bakte er niets meer van. Of spelers als De Kleine beseffen dat zij op deze manier het publiek wegjagen, mag worden betwijfeld. Het doel heiligt de middelen, lijkt het' wel. In elk geval was het niet meer om aan te zien. Gelukkig voor Daniëls en de aan hang van Verbrugge ging de Belg strompelend als eerste over de fi nish. Glenn Hofman en Kees Wït- tens speelden een kansloze partij. Het was aan teamcaptain Martin Spoormans om de kastanjes uit het vuur te halen tegen Christian Rudolph. Niet een echt gemakkelij ke opdracht, maar wel één waar voor hij slaagde. Lange tijd had Ru dolph het voordeel aan zijn kant, maar Spoormans bleef in de buurt en kwam bij 39-35 zelfs aan de lei ding. Toen de Duitser miste, sloeg Spoormans hard en onverbiddelijk toe. Met een schitterende reeks van elf snelde hij in een adembene mende sprint naar het einde. Het gelijkspel en een kostbaar punt was binnen. „Ik kon steeds aan klampen en op het juiste moment mijn kans pakken. Die laatste reeks was mooi. Juist op het goede moment. Zij hadden gedacht te kunnen winnen en dat is niet ge lukt", zei Spoormans. Verbrugge komt in de volgende be kerronde uit tegen de winnaar van Dallinga/Polka Print-DKM Tools/Nedglas. Wie dat gaat zijn, laat zich raden na de winst van DKM in de heenwedstrijd. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Dallinga/Polka Print werkte in eigen huis een dubbelprogramma af Zaterdagavond ging het beker duel met DKM Tools/Nedglas met 2-6 verloren. Enkele uren daarvoor eindigde de competitiewedstrijd voor de eerste divisie tegen BC Te- gelen in een 8-o-overwinning. Waar eergevoel en een tegenstan der met naam al niet toe kan lei den. De eredivisionisten van DKM Tools/Nedglas werden zaterdaga vond met open vizier tegemoet ge treden. Soms speelden de zenu wen een rol, maar overwegend was het verzet van Dallinga tegen DKM Tools/Nedglas verfrissend te noemen. Zo kreeg Patrick Vasseur achteraf de complimenten van tegenstan der Ad Broeders. De Cadzander verloor dan wel, maar hij maakte het Broeders in de eerste set knap lastig en had winstkansen bij een 13-11 voorsprong. „Ik dacht dat ik kon winnen en werd bloedner veus", zei Vasseur naderhand. De routine en het klassenverschil wer den vervolgens duidelijk gemaakt. Jean Paul de Kraker begon stroef maarkwam allengs beter in de wedstrijd. Hij dwong tegenstander Arie Weijenburg zelfs een set af. De Ossenaar reageerde zijn frustra tie af op toeschouwers die op ge dempte toon een gesprekje voer den. Ook Berry Dallinga snoepte een set af van ]ack Wijnen en Ma- thieu Vlerick liet nog maar eens wat van zijn klasse zien door Frank Martens met maar liefst 3-0 te verslaan. De zege die in de middaguren werd behaald op BC Tegelen was van meer belang maar heel wat minder uitdagend. Daarvoor was de tegenstander uit Limburg te zwak. BC Tegelen staat niet voor niets onderaan. De twee competi- tiepunten werden door Dallinga Glenn Hofman ging onderuit in zijn partij tegen Jens Eggers. in elk geval in dank aanvaard. foto Peter Nicolai ber", liet hij na zijn zege weten. „Ik ben allang blij dat ik een jaar zonder blessures heb kunnen lo pen en wil graag naar het Neder lands kampioenschap tien kilome ter op de weg", liet de Zeeuws kampioen weten. Wilko de Vos won de categorie masters H45 voor Rian van de Broeke (Dynamica) en Henk Lous (Dynamica) die na zes wedstrij den verrassend aan de leiding gaat. Alleen de nu geblesseerde Edward de Leng kan hem in de Pallandt- cross nog van de titel af houden. Theo den Herder (AV'56) was de snelste master H55 en heeft ook nog één wedstrijd nodig om Eddie Smit (Delta Sport) naar de tweede plaats in de eindstand te verwij zen. Joop Lasseur (Delta Sport) is nog steeds een klasse apart bij de masters H65. Bij de korte cross liep C-junior Tommy Staal (Delta Sport) alle grote mannen naar huis en finish te voor Erwin Adan (Dynamica), die wel al zeker is van de Zeeuwse titel. Aniek Aper (RKHAV) heeft met vijf overwinningen de titel bij de vrouwen op zak evenals Mariëtta van Anrooy (AV.56) bij de korte cross masters. De laatste was wat ziekjes, maar boekte toch haar vijf de overwinning. De laatste wedstrijd voor het VZA-crosscircuit is de Pallandt-, cross op 13 februari in Middelhar- nis. door René van Stee MIDDELBURG - Schaatser Erwin Me su is zaterdag in de eerste na- tuurijswedstrijd op de Oostenrijk se Weissensee op de 27e plaats gefi nisht. De Middelburger eindigde als tweede rijder uit de eerste divi sie. Zijn broer Niels behaalde de 59e plaats. Traditiegetrouw startten de rijders in de Aart Koopmans Memorial, de in 2007 overleden grondlegger van de natuurijswedstrijden op de Weissensee. Deze eerste wedstrijd ging over tachtig kilometer, verreden in acht ronden van tien kilometer. Zowel de rijders van de eerste als eredivi sie stonden aan de start. Onder prima omstandigheden, lichte vorst met een heerlijk zonne tje en goed ijs, omstond na twin tig kilometer een kopgroep van tien man. Pas in de laatste honderd meter kwam het peloton er bij, maar toen was de strijd om de zege al aan de gang. Die ging naar 20-jari- ge Pieter Jan van Eek uit Zuili- chem, trainingsmaatje van de ge broeders Mesu in Breda. Tweede werd Jan Maarten Heideman en derde Arjen Stroetinga. De volgende wedstrijd voor de wedstrijdrijders is vandaag als er een ploegenachtervolging op het programma staat. Op de Weissensee zijn inmidels ook enkele toertochten verreden. De organisatie had een baan van 12,5 kilometer uitgezet. Er gingen voor de tochten over 200 kilome ter ook enkele Zeeuwen van start. Theo Zoontjes uit Koudekerke vol bracht tweemaal als snelste. De eerste keer realiseerde hij een tijd van 8.14.19 uur. De tweede keer ging het snelleren en liet hij een tijd van 7.42.45 noteren. Johan Gij zel uit Yerseke volbracht de twee de tocht over 200 kilometer in een tijd van 8.08.50. De prestaties van de overige Zeeuwen op de Weissensee wa ren als volgt: Jaap Schipper uit Wilhelmina- dorp: 162,50 kilometer in 8.02.42 en 100 kilometer in 4.36.20 Harm Wattel uit Goes reed 112,50 kilometer in 5.50.53 Martin Wattel uit Koudekerke deed over 100 kilometer 5.50.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43