37 goede dienst Waterpoloërs De Stormvogel nemen lastige hindernis Rotterdam maakt eind aan zegereeks van BC Vlissingen De Stormvogel 3 gelijk tegen koploper All-Ready klampt zich vast aan een strohalm Monsterzege vrouwen Oemoemenoe: 132-0 Zeeuwse sjoelers in de prijzen Laatste seizoen voor De Beule bij Morres Jacob Provoost damkampioen maandag 25 januari 2010 door JaapJan Ritsema GOES - Eén gelijkspel en vier over winningen voor de vijf hoogst korfballende Zeeuwse ploegen. Dat is de positieve balans van afge lopen weekeinde. Overgangsklas- ser Tjoba creëerde een veilige posi tie, in de eersteklasse snoepte For- tis IJsselvogels een onverwacht punt af en won TOP afgetekend. Tweedeklassers Swift en All Ready wonnen hun partijen. Tjoba-Avanti 21-16: Tjoba speelde twee mindere weken van zich af te gen een stug Avanti. Na een straffe trainingsweek dwongen de condi tioneel sterkere Bevelanders het verschil af met een technisch goe de uitvoering. Met Sander Harinck terug in de ba sis had Tjoba voor rust (10-8) met iets meer geluk al meer afstand kunnen nemen. Nu sloeg de ploeg de beslissende kloof pas tien minu ten voor tijd. Een verdiende over winning die de nodige ademruim- te verschaft. Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Mar cel de Dreu 4, Gerben van Boven, Niels Westmaas, Esther van Boven en Johan- neke Vleugel 2, Esmee Walraven, Iris van de Velde en Dennis Broerse 1. Fortis-IJsselvogels 11-11: Op wils kracht snoepte Fortis een punt af van titelkandidaat IJsselvogels. Na een gedegen eerste kwartier stond het 4-1, daarna slonk de voor sprong naar één punt. In de span nende slotfase heersten de verdedi gingen, waarna Fortis een zucht van verlichting slaakte toen het punt binnen was. Scores Fortis: Remco Crucq en Joyce Schoonaard 3, Jessica de Boer 2, Leo- nie Hoogesteeger, Chalana Janisse en Jordy Sleijpen 1. Merwede-TOP 4-15: Opnieuw een zoen van de juffrouw voor TOP. De vier tegentreffers duid den op de verdedigende suprema tie. Vooral na rust (2-5) was het éénrichtingsverkeer en bleken de Arnemuidenaars geen partij voor Merwede. Een lekkere opwarmer voor de derby TOP-Fortis van za terdag. Coach Coppoolse: „Ik denk niet dat ik iemand hoef te prikke len." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 3, Leon van Belzen, Peter van Belzen en Wilma de Ridder 2, Corné Be- zemer 1. Swift-Olympia 20-14: De Middel burgers speelden een prima partij. Technisch beter en vol werklust werd Olympia in het tweede kwart kwijtgespeeld. Door onacht zaamheid en een dosis pech kwa men de bezoekers terug tot 14-13, maar Swift was op tijd bij de les. Scores Swift: Richard Geldof 6, Roel Klootwijk en Vera Kuijper 3, Matthijs Pagé, Matthijs Pouwer, Eefje van de Berg en Elvera Wattel 2. Seolto-Togo 11-11: Solide verdedi gingen maakten de kansen duur. Tot de slotminuten stond SeoTto steeds een puntje voor, toen leek Togo de buit weg te kapen. Met nog vier minuten te gaan verkwan selden de Goesenaren echter hun 8-io-voorsprong. Ze kwamen nog wel op 10-11, maar riepen door slordigheden de 11-11 over zich af. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 4, Daisy Verkerk 3, Tom Harthoorn, Den nis Goedegebuur, Rob Harthoorn en Timme Provoost 1 Scores Togo: Janneke de Wit 3, Corné van Rooijen en Anouk Hazelaar 2, André Goossens, Mijke Tahapary, Mar scha van Belzen en Marten Postema 1 Vios-Ondo 12-20: Een collectief sterk optreden van Ondo. De rust was terug in het spel, waardoor de doelpunten makkelijk vielen. Voor rust (5-8) sloot Vios even aan, na de pauze liet Ondo de geduchte opponent uit Willemstad geen schijn van kans. Scores Ondo: Ronald Wisse 10, Rob bie Mesu 3, Wim Allaart, Anita Ge- schiere, Sanne Allaart 2, Joris Hoogwerf 1. Ventura Sport-Stormvogels 19-11: Een offday van Stormvogels. Waar de thuisploeg één op twee kansen raak schoot, ontbrak het raffine ment bij de Westkappelaars. De teller stond bij rust al op 10-3, waardoor de bezoekers een verlo ren tweede helft speelden. Scores Stormvogels: Arjen Schoe, Frank Peene en Arja Groenleer 3, Niek Peene en Angela Matthijsse 1 VLISSINGEN De waterpoloërs van De Stormvo gel 3 speelden een solide wedstrijd tegen koploper Njord 4. Het resul taat was een verdiend 2-2-gelijk- spel. Njord leek op een eenvoudige overwinning af te stevenen toen het in de tweede periode op 0-2 kwam. De koploper miste daarna nog wat kansen, waarna de Vlissin- gers terug in de wedstrijd kwa men. In de slotfase kwam de thuis ploeg op 2-2. Pim Bekkers scoorde beide Vlissingse doelpunten. ZIERIKZEE Tien wedstrijden moesten de korf ballers van All Ready er het geduld voor opbrengen, maar eindelijk kre gen de Zierikzeeënaars waar ze zo hard voor knokken. Tegen Vrien denschaar (7-6) werd zaterdag de eerste zege sinds de winst op For tis van 26 september 2009 binnen gesleept. Scores: Jacco de Loof en Anouk van Tig- gelhoven 2, Remy Quist, Jan Willem van Nieuwenhuijze en Esther Snoek 1 MIDDELBURG De vrouwen van Oemoemenoe be haalden in Middelburg een mons teroverwinning op hekkensluiter Alkmaar. Na een 58-o-voorsprong bij rust, liepen de Middelburgse vrouwen hun tegenstanders in de tweede helft helemaal onder de voet: 132-0. Koploper Castricum ver speelde door het onverwachte ge lijkspel tegen Haarlem twee kostba re punten, waardoor de achter stand van Oemoemenoe slechts twee punten bedraagt. ANTWERPEN Bij de vijfde wedstrijd om de Zuid-Bokaal vielen in Antwerpen verschillende Zeeuwse sjoelers in de prijzen. Tweede in de C-klasse werd Ivo Hoskens (De Goese Schui vers). Nelly Mes (EMSV) werd twee de in de G-klasse, haar clubgenote Diny de Man werd hier derde. Lies- beth de Jager (De Goese Schuivers) won de H-klasse, voor Jan Geldhof (EMSV). Rene Groeneveld (EMSV) schreef de J-klasse op zijn naam. .IL *V N M IBS t "cV M 8BBHBHMK HULST Guido de Beule stopt aan het eind van het seizoen als trainer van Morres/Hulst. De volleybaltrainer, die aan zijn vijfde seizoen bij de vrouwen bezig is, zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Dit sei zoen sluit de debutant de rij in de tweede divisie C. Michele Aerts is met onmiddellijke ingang gestopt. Vier speelsters van de huidige kern spelen volgend sei zoen ook niet meer voor de hoofd macht. 'S-GRAVENPOLDER Jacob Provoost is zaterdag in dorps huis Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder Zeeuws damkampioen bij de pupillen geworden. De speler van het plaatselijke PWG/'s-Gravenpolder won zes par tijen en speelde één keer gelijk. Zijn broer Adriaan werd tweede en Geert Jan de Witte eindigde op de derde plaats. Stefan Hoogesteger werd kam pioen bij de welpen. - door Koen de Vries VLISSINGEN - Na een serie van zes overwinningen moesten de basket ballers van BC Vlissingen gisteren hun tegenstenders weer eens felici teren. Rotterdam 2 ging er in de Vlissingse sporthal Baskensburg met een 66-80-zege vandoor. Eerstedivisionist BC Vlissingen keek tegen de Rotterdammers een groot deel van de wedstrijd tegen een achterstand aan. Na de eerste periode was het 13-19, bij rust stond er 29-34 op het scorebord. In de derde periode leek de omme keer te komen. BC Vlissingen, kwam op voorsprong, sloeg een gaatje van vijf punten en ging met 55-52 het laatste kwart in. Daarin kon de ploeg van coach Victor Ver- mue echter niet doordrukken. „We waren deze wedstrijd net niet scherp genoeg", had Vermue gezien. „De afvallende bal was te vaak voor Rotterdam. Die jongens kregen te vaak een tweede kans." Bovendien waren de Vlissingse promovendi dit keer niet scherp genoeg in de afwerking. Kansen die in eerdere wedstrijden werden benut, werden nu vaak net gemist. „Vorig jaar konden we dit soort wedstrijden nog winnen, maar dat lukt nu niet meer", analyseerde Vermue. „Daarvoor is het niveau nu te hoog." BC Vlissingen staat na tien wed strijden met tien winstpunten in de middenmoot van de eerste divi sie. De ploeg kan naar boven kij ken, want het krijgt nog veel lager geklasseerde ploegen tegenover zich. Wanneer BC Vlissingen de kwartfinalewedstrijd om de natio nale beker speelt, is nog onzeker. Volgens de bond heeft de ploeg recht op een thuiswedstrijd, maar daar is de tegenstander, landskam pioen Amsterdam, het niet mee eens. „Het schijnt zo te zijn dat de ploegen uit de eredivisie onderling hebben afgesproken dat ze vanaf de kwartfinales een uit- en een thuiswedstrijd spelen. Dat willen we niet. Over deze zaak zijn we nog aan het steggelen", aldus Vic tor Vermue. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 25, Dennis de Pauw 10, Stefan Schrier 8, Erwin Hilbert 6 en Dorde Karadzic 6, Sjors van der Poel 5, Benjamin Steen beek 4, Sjoerd van Pelt 2. door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - Voor de waterpoloërs van De Stormvogel is de promotie naar de bondsklasse een stapje dichterbij gekomen. In het Vrij- burgbad werd zaterdag met 9-5 ge wonnen van DZT '62, een van de concurrenten voor de titel. Dank zij de overwinning blijft de Vlis singse ploeg op de gedeelde eerste plaats. De Stormvogel was in de eerste pe riode duidelijk de betere ploeg. De combinaties en communicatie tus sen de spelers verliepen veel beter dan bij de Brabanders. Dat leidde tot het eerste doelpunt voor de Vlissingers, gemaakt door Martijn Mechielsen. DZT '62 had zichtbaar moeite met het tempo. Aan het einde van de eerste periode maak te Bas Mechielsen ook nog de 2-0 voor de thuisploeg. De Vlissingers zetten het goede spel in de tweede periode voort. DZT kreeg desondanks een uitgele zen kans om terug te komen in de wedstrijd, maar de ervaren inval ler-keeper Ko Mechielsen stopte een strafworp. Jermo de Lange zorgde daarna voor de 3-0. DZT kwam daarna beter in de wedstrijd en maakte de 3-1. De tweede periode werd afgesloten met 5-3 door scores van Jasper Rouwendal en Martijn Mechiel sen. In de derde periode kwam DZT '62 terug 5-4. „We gingen te snel spelen. De tegenstander antici peert daar goed op", analyseerde Ko Mechielsen, die samen met zijn zoons Bas en Martijn in het water lag. „DZT zette meer druk, waardoor het opeens spannend werd." In de derde periode hiel den de ploegen elkaar goed in evenwicht. Het derde kwart werd afgesloten bij 6-5. Ko Mechielsen: „Bij zo'n stand moet je de rust be waren. Dat deden wij. Daardoor maakten wij 7-5 en raakte DZT ge frustreerd. Na de treffer van Bas Mechielsen was de ergernis bij de keeper van DZT zo groot dat hij uit het water werd gestuurd vanwe ge commentaar op de leiding. Daardoor was het een kwestie van rustig uitspelen voor de Vlissingse ploeg. Martijn Mechielsen en Len- nart Swennen zorgden voor de 9-5-eindstand. De doelstelling van De Stormvogel voor dit seizoen is om bij de eerste drie eindigen, om zo promotie naar de bondsklasse af te dwingen. In het Vlissingse - -. - VW-' i,«s - SsippE ÜMI -C; Bas Mechielsen van de Stormvogel is eerder bij de bal dan zijn tegenstan der. foto Lex de Meester kamp wordt deze doelstelling als haalbaar beschouwd, maar over een kampioenschap is men voor zichtig. „Als we over vijf wedstrijden nog steeds zo draaien, dan durf ik ge rust te zeggen dat we voor de titel spelen. Maar nu is dat nog te vroeg", vond Mechielsen. De Stormvogel treft nog twee geduch te tegenstanders, die eerste en der de staan. Zaterdag spelen de Vlis singers tegen mede-koploper HZPC uit Horst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41