3Ó| J 'I wint eerste Tjoba bewijst zichzelf een DOW-loop Tafeltennissers TTC Middelburg krijgen te weinig bij rentree in de eerste divisie Zevenklapper driebanders van 3B-SD KORFBAL Overgangsklasser speelt zich bijna veilig met zege op Avanti maandag 25 januari 2010 door Wim de Vos TERNEUZEN - Erik Goossen voelde zich zaterdagmiddag goed op zijn gemak in de gestaag neersijpelen- de regen. De Terneuzenaar liep soepeitjes naar de zege in de eerste DOW-loop van dit seizoen, een wedstrijd over 15.600 meter. De voorbereiding van Goossen op de tweede editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen kwam door de regen niet in gevaar. De slechte weersomstandigheden hielden toch behoorlijk wat atleten weg. Er kwamen 120 deelnemers naar Terneuzen, terwijl de organise rende logging Club DOW op een aanmerkelijk hoger aantal had ge rekend. Vooral omdat de op brengst van de wedstrijd ten goe de kwam aan de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. „Met 120 lopers zijn we niet onte vreden, maar met een groter aan tal hadden we nog meer geld bij een kunnen brengen", stelde secre taris Marc Obrie van de organisa tie vast. Overigens kan er toch nog een bedrag van ruim 2600 euro worden overgemaakt. „In eerste in stantie had het bestuur van de per soneelsvereniging toegezegd het bedrag dat wij op zouden halen te verdubbelen. De directie van DOW zegde daarop toe dat totale bedrag ook nog eens te verdubbe len." Erik Goossen moest in eerste inT stantie Dirk van Wesepoel voor la ten gaan. De Belg liep echter de middenafstand (10.400 meter). De concurrenten van Goossen liepen al snel op behoorlijke afstand. Zijn voorsprong op de nummer twee, de Belg Kris Cornelis, bedroeg op de streep uiteindelijk ruim tweeëenhalve minuut. Opvallend was de prestatie van Sepp Vermeu len. De Koewachtenaar eindigde verrassend op de derde plaats en lijkt daarmee klaar voor de Berlae- reloop, zaterdag in eigen dorp. Suus Duerink uit Terneuzen was de snelste vrouw op de korte af stand (5200 meter). WMmgmmm, door Kim 't Hooft MIODELBURC - De tafeltennissers van TTC Middelburg pakten vier punten bij hun rentree in de eer ste divisie. In het treffen met SKF waren er echter kansen op meer dan een 6-4-nederlaag. In Veenendaal was John Scott goed voor twee overwinningen. Zijn wedstrijd tegen kopman Rou- ke Bosma ging jammerlijk met 14-12 in de vijfde game verloren. Samen met Wouter van der Mark werd ook het dubbelspel binnenge sleept. Van der Mark kwam in zijn enkel spelen éénmaal tot scoren. Hij ver sloeg Pim Mosterd. Sören de Wit te had ook een winstpartij op zijn bat, maar kon drie matchpoints te gen de geroutineerde noppenspe ler Hans den Boer niet benutten. Van der Mark was blij met de vier punten maar besefte dat er meer in had gezeten. „John Scott had ook van Bosma kunnen winnen en Sören had een van zijn match points eigenlijk moeten verzilve ren." SKF is op papier een van de tegen standers die TTC Middelburg on der zich zal moeten houden om degradatie uiit de eerste divisie te kunnen ontlopen. Arnemuiden deed in de tweede di visie goede zaken door Renata in eigen huis met 6-4 klop te geven. Tegen de Eindhovenaren was Jan-Henk Bomhof het best op dreef met driemaal winst. Alleen tegen verdediger Tim Tinus moest Bomhof tot het uiterste gaan. Hij bedwong de Brabander in vijf ga mes. Mare Hackenberg versloeg Ti nus van Dongen. Sergei Choelpov was te sterk. Samen wonnen Hac kenberg won Bomhof het dubbel spel. Riny Kasse had weinig kans op een overwinning en bleef op de nul steken. Het eerste mannenteam van SAR leed in diezelfde poule een 7-3-ne- derlaag bij Pecos 2 in Oegstgeest. Het team leek op een grotere ne derlaag af te stevenen. Binnen an derhalf uur stond er een 5-0 ach terstand op het bord. Maar de Kloosterzandenaren richtten zich op en wisten nog drie punten weg te kapen. Simone de Klerk en Den nis Verdurmen versloegen Paul Kruyt. Johan 't Hooft boekte een knappe overwinning op Milan Stephanovski.'t Hooft kwam tegen oud Zand-speler Ted van den Berg nog op een 2-0 voorsprong maar kon zijn hoge niveau niet vasthou den. In Heerlen won het eerste vrou wenteam van SAR met maar liefst 1-9 van Li Ning 2. Lindsey Boer- dam en Anja van de Vijver won nen drie maal. Liselotte Fassaert won tweemaal. In de hoofdklasse B behaalde TTC Middelburg 2 een keurige 2-8 over winning op Never Despair 3. In Den Bosch wonnen Thomas Groe- newoud en Kim 't Hooft driemaal. Jelle Rhee moest alleen Barry Schraven de hand schudden. De jongens van TTC Middelburg wonnen hun eerste wedstrijd in de kampioensgroep. Met 4-6 werd in en van Huizen gewonnen. Willi am Marinissen speelde sterk en won drie wedstrijden. Kristian Da- vidse volgde goed met twee winst partijen. Bas Meesters had een of fday en kon niet tot scoren komen. Yerseke won in het landelijk C ook de eerste wedstrijd. In Stiphout werd het tweede team van de gelij knamige vereniging met 4-6 versla- KWADENDAMME - De driebanders van 3B-SD Hydrozorg haalden in de vierde divisie vernietigend uit tegen Aartsbouw 3. Het werd 7-1. Het begon met John Hatzman die ternauwernood overeind bleef te gen Knobel. Tegelijkertijd haalde Jan Suykerbuyk een huzarenstukje uit door een 23-15-achterstand op te halen. Eerst met een serie van zeven en vervolgens in de nabeurt nog eens drie om zo toch nog ge lijk te spelen, waardoor een 3-1-stand op het bord stond in plaats van 2-2. Dat was een stevige basis voor meer lekkers na de pau ze. Een ijzersterke Jean Louis Smul- der verpulverde een onthutsend zwakke Van de Beemd en liet zien een aangename versterking te zien voor de ploeg. Philip van der Male maakte het feestje compleet, al moest het van een scherpe eindsprint komen om de winst ze ker te stellen. Fortis-speler Patrick Koppejan (geel shirt) probeert de afvallende bal te bemachtigen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40