Middelburg zo dichtbij zijn zeeland 13 Zeeuwse geeft nazi-slachtoffers stem Qi pzc en veilig Vlissingers, koopt eigen waar! GroenLinks uit zorg over N57 Beter leren in België? 'Vlissingers moeten in hun eigen stad kopen. Notabelen, zoals de burgemeester en wethouders voorop. Die hebben een voorbeeldfunctie' www.pzc.nl maandag 25 januari 2010 Percentage leegstand in Zeeland, dat daarmee na Limburg de tweede plaats bezet in de lande lijke ranglijst. (Landelijk gemiddelde: 5,43) Coby Houterman, uitbaatster van Bobbe Mode Volgekliederde rolluiken ontsieren de Sint Jacobspassage. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks wil weten of Rijkswa terstaat bij de aanleg van de rijks weg N57 wel rekening houdt met de afspraken over inpassing van de weg in het open Walcherse land schap. Gabrielle van Dinteren van de GroenLinks-Statenfractie heeft hierover een brief geschreven aan het college van Gedeputeerde Sta ten. GroenLinks vindt de hoge lig ging van het zandbed ten opzichte van het maaiveld opvallend. Van Dinteren dringt er bij het col lege op aan, Rijkswaterstaat nog eens op de afspraken te wijzen. Op 14 mei 2004 is een motie inge diend, waarin GS verzocht werd het specifieke landschappelijke ka rakter van Walcheren zoveel moge lijk te respecteren bij de aanleg van de Rijksweg 57. Die motie is aangenomen. Doorkijkje naar de Oude Markt. Het wachten is op huurders. Werk aan de winkel: aanpak van verkrotte panden en verhuur van boven verdiepingen aan bijvoorbeeld studenten. foto's Lex de Meester Prachtig pleintje, mooie boom. Maar dat gat? gom en vlekken zo zichtbaar zijn, verdwijnen. Het moet schoon, heel en veilig zijn; dus richten we ons ook op de hangjongeren. Er komt een terras op het Spuiplein en we gaan kijken of de waterpar tij daar wel zo moet blijven. In ie der geval moet die schoon en niet verveloos zijn." Wethouder Rob van Dooren: „Het onderzoek van Locator omvat niet alleen winkels, maar ook banken en horeca. En het richt zich niet alleen op het echte winkelhart, maar op een groter gebied. We gaan die cijfers eens goed analyseren. Hoe dan ook, je krijgt nog eens op het netvlies hoe ernstig de situatie is én hoe nodig het is dóór te gaan met het aanvalsplan voor de binnenstad. Het winkelbestand moet toerei kend en gevarieerd zijn, de panden moeten er netjes door Ondine van der Vleuten VEERE - Mina Isidora Eva Cohen, geboren in Middelburg, vond op 67-jarige leeftijd de dood in het nazi-vernietingskamp Auschwitz-Birke- nau. Het was de tweede naam die het Veerse PvdA/GroenLinks-raadslid Tiny Polderman za terdag oplas, in het kader van het project De 102.000 Namen Lezen. Tot woensdag 27 januari - de dag dat het vernietigingskamp werd be vrijd - gaat het namen lezen door. Tiny Polderman is één van de vrijwilligers die zich voor het project opgaven. Zaterdag werd om 18.30 uur bij het Muiderpoortstation in Amsterdam de eerste naam voorgelezen door Sobibor-overlevende Jules Schelvis. Om 18.50 uur vertrokken vanuit vijf plaatsen in Neder land bussen naar kamp Westerbork. Tiny Pol derman zat in de bus die van Middelburg ver trok. Tijdens de busreis las zij twee keer tien minuten namen voor. „Ik wil zoveel mogelijk zinvolle dingen doen in mijn leven", verklaart Polderman haar deelna me. „Het gaat bij jodenvervolging altijd om aan tallen. In Nederland zijn 102.000 slachtoffers van de jodenvervolging. Dat is veel, maar het Debat over het basisonderwijs 27 januari, gebouw RPCZ Vlissingen Aanvang: 17.30 uur Meld uaan via debat@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/debatbasisschool "Schöterriri-kteHM uitzien. Vlissingers moeten weer in hun eigen stad gaan kopen, zodat er geen grote geldstromen naar de middenstand in Goes en Middelburg gaan. Verder moeten we inzetten op toerisme; goed voor het voet licht brengen wat wij te bieden hebben. Bijkomend probleem: qua opleiding en inkomen is de sociale structuur zwak. Met investeringen als een campus, de haven en de kenniswerf willen wij Vlissingen een nieuw fundament en meer koopkracht geven." Wat vindt u van het basison derwijs in Zeeland? Praat mee in het PZC-debat, woensdag 27 januari in het Regionale Pe dagogisch Centrum Zeeland in Vlissingen. U kunt via www.pzc.nl ook rea geren op de drie stellingen: 1. Op het gebied van onder wijs kan Nederland een voor beeld nemen aan België. 2. leder dorp in Zeeland moet een basisschool hebben. 3. Aan de Citotoets wordt te veel waarde gehecht. Het debat begint 27 januari om 17.30 uur en duurt tot on geveer 19.00 uur. Inschrijven via debat@pzc.nl. blijft een abstract aantal. Door namen en leeftij den te noemen wordt het een stuk persoonlij ker. De eerste tien minuten noemde ik 163 na men. De tweede keer 155. Dan kun je ongeveer uitrekenen hoeveel namen er voorbijkomen, in die vijfenhalf uur durende busreis. Verder werd er niet gesproken. En bij aankomst in Westerbork waren we nog maar bij de Da van Dalsheim. Dan wordt het opeens schokkend, confronterend." Op het kampterrein in Wester bork, waar het koud en donker was, met hier en daar een verlichte barak, ging het namen le zen door. NIEUWSBRIEF Elk dag het laatste nieuws in je mail box? Geef je op voor de nieuwsbrief: www.pzc.nl/nieuwsbrief TWITTER Nog sneller op de hoogte van het nieuws in Zeeland: volg ons op Twit ter: www.twitter.com/pzcredactie Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Niet in de krant, wel op het web: onze blogs: wWw.pzc.nl^blogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3