sport33 De Meeuwen meldt zich bij kopgroep FC Dauwendaele rukt op naar de tweede stek Rugbyers Oemoemenoe versnoepen tegen Alkmaar hun laatste oortje Dammers 's-Gravenpolder kansloos Baronie rukt op ondanks gelijkspel Dames Oostkapelle missen te veel kansen Smerdiek grijpt de zege bij RCL 2 Nuttige zege darters Bar de Belt maandag 25 januari 2010 door Jan Dagevos MIDDELBURG - FC Dauwendaele won in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal een plek op de ranglijst. De Middelburgse forma tie won in eigen huis met 2-1 van Wieldrecht en profiteerde van het verlies van koploper Bruse Boys te gen Arnemuiden: 2-3. FC Dauwen daele staat nu tweede, op twee punten van koploper Zaamslag. FC Dauwendaele-Wieldrecht 2-1: Een wedstrijd met twee gezichten. Voor de pauze domineerde Wield recht, dat op 0-1 kwam via Vin cent Bijl. Na rust nam Dauwendae le het heft in handen. De ploeg raakte vier keer de lat. De 1-1 viel in de 70e minuut via invaller Peter van Gorsel. Joram Moes hielp zijn ploeg kort voor tijd aan de winst. Veere-SSV'65 2-4: SSV'65 was op alle fronten beter. De uitblinker aan Goese zijde was Pim Bruins. Hij opende de score uit een vrije trap en was ook verantwoordelijk voor de 0-3 en 0-4. Tussendoor trof Mitchel van Befzen ook nog doel. Veere, dat de nieuwe kleedka mers in gebruik nam, kon pas in de slotfase iets terugdoen. Giovan ni Wattel en René Michel bepaal den de eindstand op 2-4. Oostkapelle-Zwaluwe 0-2: De wilskracht en bezieling waren, er wel bij Oostkapelle. De ploeg creëerde ook kansen, maar Ri chard Louws, Arjen Pattenier en Turgut Kizilarslan scoorden niet. „Het verhaal blijft hetzelfde", ver zuchtte trainer Edwin Kriens. „We missen scorend vermogen." Tegenstander Zwaluwe ging effec tiever met de kansen om. WC'68-Serooskerke 0-1: In een slechte wedstrijd pakte Seroosker- ke terecht de zege. Het doelpunt viel op slag van rust bij een scrim mage. Jeffrey Poppe kon het beslis sende tikje geven. WC beëindigde het duel met negen man. Piet de Graaff kreeg tweemaal geel, terwijl Dany Withagen direct rood zag. Bruse Boys-Arnemuiden 2-3: Ar nemuiden boekte, onder toeziend oog van toekomstig trainer Marco Groeneveld, de vierde seizoensze ge. Corné van Belzen hielp Arne muiden in de 14e minuut aan de 0-1, maar via Marco Ketting kwam Bruse Boys aan de 1-1. Kort voor rust deelde leidsman Bart Wattel een tweede gele kaart uit aan Bru se Boys-speler Mats Willemse. In de 49e minuut schoot Maarten Brasser uit een vrije trap achter doelman Mark Giljam. Zeven mi nuten later hielp Thijs Rovers Ar nemuiden aan de 1-3. Bruse Boys kwam via Gerard Vogel nog terug tot 2-3, maar verder kwam de thuisploeg niet. Olaf Willemse werd in de slotfase ook nog met een twee keer geel weggestuurd. Zaamslag-Duiveland 2-1 (1-0). Joris Rademakers 1-0, Ronald Zwager 1-1, Jo ris Rademakers 2-1. GOUDA De voetbalsters van Oostkapelle speelden een goede wedstrijd bij Jodan Boys, maar grepen naast de winst (3-1). De Walcherse eerste klasser liet in Gouda te veel kansen onbenut en verloor uiteindelijk door persoonlijke fouten. „We kre gen complimenten van de tegen stander", zei trainer André de Graaf. Jodan Boys kwam op 2-0, waarna Shamila Hamers iets terug deed namens Oostkapelle. Tien mi nuten voor tijd bepaalde Jodan Boys de eindstand op 3-1. LEIDERDORP De voetbalsters van Smerdiek de den in de eerste klasse goede za ken. De ploeg won in Leiderdorp met 2-1 van RCL 2. Smerdiek domineerde in de eerste helft en kwam via Debbie Doornen op 1-0, na een goede voorzet van Anna Hage. De laatste forceerde in de 43e minuut ook een strafschop. Ze werd gevloerd. Mandy Roels be nutte de penalty: 0-2. In de tweede helft kwam RCL 2 te rug tot 1-2, maar Smerdiek kwam niet meer in de problemen. OOST-SOUBURG De darters van Sportkantine Bar de Belt uit Oost-Souburg hebben in de superleague Tapperij Tijdloos uit Papendrecht met 7-3 verslagen. De Walchenaren stonden de hele wedstrtijd op voorsprong. Na tus senstanden van 1-0,3-2 en 6-3 werd de wedstrijd gewonnen met een mooie uitslag van 7-3. Hiermee be houdt het team uit Oost-Souburg uitzicht op de top van de league. Bar de Belt staat op de derde plaats, met twee punten achterstand op de nummer twee. mmMBMHÊKmumÊMumMamzmmtnf mmpi uib 1 i'iwiiin»—a—w door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe verloren gisteren op ei gen veld met 13-20 van concurrent Alkmaar. Daarmee bewezen de Middelburgers zich een slechte dienst en staan ze vaster dan ooit op de laatste plaats in de eerste klasse.-De Goese Rugbyclub To- vaal versloeg het laaggeklasseerde Bassets 2 uit Sassenheim met 56-5. Oemoemenoe had met een zege de laatste plaats over kunnen doen aan USRS en dichter naar concur rent Alkmaar kunnen kruipen. Zo ongeveer de laatste kans om een langer verblijf in de eerste klasse veilig te stellen, maar de Middel burgers hadden het geluk niet aan hun zijde. De gasten namen een 0-5-voorsprong, maar die kon nog door Wouter Krikke teniet wor den gedaan. Na een rugbyloze pe riode van zes weken was het wed strijdritme bij Oemoemenoe ver te zoeken en Alkmaar kwam met een try in de hoek van het veld op nieuw op voorsprong. De thuisclub knokte zich knap terug en op slag van rust bracht William Vervloet zijn ploeg opnieuw naast Alkmaar. Na rust kwam Oemoe menoe voor het eerst op voor sprong toen Laurent Legrand raakt schopte vanuit een penalty-kick. De Middelburgers leidden met 13-10 en probeerden uit alle macht de voorsprong vast te houden. Dat lukte tot vijf minuten voor het ein de. In de slotfase drukten de gas ten nog twee tries en Oemoeme noe verder in de problemen. Tovaal kwam op sportpark Het Schenge slecht uit de startblokken. Niels van Harn zette zijn ploeg uit een penalty-kick weliswaar snel op voorsprong, maar de eerste aan val van de gasten leverde meteen een try op: 3-5. Pas na rust was To vaal heer en meester. De Goesena- ren scoorden aan de lopende band, haalden al snel het bonus- punt binnen en wonnen ruim. door Daaf Kasse Veere-speler René-Michel Gerritsen (links) schermt de bal af in het duel met SSV'65. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De kans is groot dat het damtiental van PWG 's-Gra venpolder de competitie afsluit zonder punten. Er wachten nog drie loodzware wedstrijden en het duel van zaterdag tegen Cema/De Vaste Zet, voorlaatst in de ereklas se, ging met 12-8 verloren. PWG trad in de sterkste opstelling aan, maar de ploeg uit Geleen maakte hardhandig duidelijk dat PWG te zwak is voor de ereklasse. De Zeeuwen kwamen goed uit de startblokken, met een supersnelle zege van topscorer Martijn Rent meester en een keurige winstpartij van Johnny de Leeuw. Daarna kwam de ploeg niet meer in het spel voor. Eerst verloor Daaf Kasse na een onverantwoorde winstpo ging en daarna moest Pavel Iljin zich gewonnen geven. Na een se rie remises velden twee Afrikaanse spelers het vonnis. Jan van de We- teringh verloor van de Senegalese grootmeester Macodou Ndiaye en Arjo Kousemaker ging onderuit te gen de Ivoriaan Adiatu Ibrahim. De Middelburgse damclub moest zaterdag winnen van Raes Dam club Maastricht om weer wat lucht te krijgen in de eerste klasse. Na een spectaculair duel werd het 11-9. Slechts twee winstpartijen waren er nodig om de Limburgers op de knieën te krijgen. Wim Kop- pejan opende de score met een combinatieve winst. Daarna werd het weer gelijk toen Piet Nieuwen- huijzen zich gewonnen moest ge ven. Bij 9-9 werd Bram Goedhart matchwinnaar. De voormalige sneldamkampioen van Zeeland liet zijn tegenstander in een fraaie aanvalspartij alle hoeken van het bord zien. Het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder is op weg naar de titel in de tweede klasse E. Zaterdag won het team de allesbeslissende wedstrijd tegen Cema/De Vaste Zet 2 met 13-7. Danny de Jager, Martin van Dijk, Arie den Hollan der, René Dusebout en Ko Louwer- se tekenden voor de winstpartijen. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Koploper VCK en eerste achtervolger De Noorman nen maakten geen fout in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal. De Meeuwen meldde zich door een 2-0-zege bij de kopgroep. De ploeg uit Zoutelande klom naar de vierde plek op de ranglijst. SKNWK-VCK 0-3: Voor rust was SKNWK sterker en via Emiel Kuij- ten had de ploeg al na een kwar tier op 1-0 moeten komen. In de 44e minuut kantelde het duel toen Robbert Padmos met rood van het veld werd gestuurd. Met tien tegen elf hield de thuisploeg na rust een kwartier lang stand. VCK kreeg bij de 0-1, gescoord door Erik Goudt, nog wel de hulp van SKNWK-speler Leon Polle mans, die over de bal maaide. Zes minuten later had VCK door tref fers van Sander Goedee en Michel Meulmeester de wedstrijd defini tief naar zich toegetrokken. DFS-De Noormannen 2-3: Een ra zendsnelle counter van de bezoe kers leidde al na twee minuten tot de 0-1 van Mark Minderhoud. De Noormannen was daarna nog even sterker, maar daarna nam DFS het heft in handen. Vier kan- sen leverden echter geen treffers op. In de tweede minuut na rust hielp De Munnik DFS toch aan de 1-1. In de 50e minuut kopte Kevin Veerhoek DFS zelfs naar een 2-1-voorsprong. De thuisploeg ver zuimde door te drukken. De Noor mannen profiteerde dankbaar. Via Bart Dekkers, die attent was na een vrije trap, werd het 2-2. In de 74e minuut leidde een van rich ting veranderd schot van Erwin Pouwelse tot de 2-3. De Meeuwen-Kruiningen 2-0: De ploeg uit Zoutelande gaat aan de leiding in de tweede periode. Na zeventien minuten moest Krui- ningen-doelman Edgar Verhage het antwoord schuldig blijven op een schot van Kevin Janse. In de 53e minuut scoorde' De Meeuwen via Vincenzo Lorello, na een vloeiende aanval waarbij Janse en Timme Kwast betrokken waren, de 2-0. Kruiningen-speler Jordan van Langevelde werd daarna we gens natrappen nog met een rode kaart van het veld gestuurd. Kapelle-AZW 2-1 (1-1). Robin Boog aard 1-0, Michael Peeters 1-1, Robin Boogaard 2-1. Spui-Nieuwdorp 2-2 (1-0). Ludwig Ka lisvaart 1-0, Turan Dogan 1-1, Turan Do- gan 1-2, Remco Hamelink 2-2. Yerseke-Colijnsplaatse Boys 2-0 (1-0). Rody Bakker 1-0, Bart van Steve- ninck 2-0. Derde klasse B: WHS-Seolto 3-0 (0-0). Hans van den Ouden 1-0, Pieter Lind- hout 2-0, Patrick Ketting 3-0 (pen). DVO'63-Tholense Boys 1-3 (0-1). Niels Hopmans 0-1, Edwin Wevers 1-1, Reinier de Groen 1-2, Xander Rens 1-3. Noad'67-Krabbendijke 1-1 (1-0). Remy van Herk 1-0, Chrisjan Jansen 1-1. ECHT - Mathijs Hage speelde giste ren in Echt met Baronie met 0-0 gelijk tegen EW. Het puntenver lies had nauwelijks consequenties voor de stand. Koploper Gemert speelde immers ook gelijk (tegen Schijndel) en heeft één punt meer dan Baronie én twee wedstrijden meer gespeeld. Nummer drie Dijk- se Boys verloor zelfs (van UDI'19) en staat één punt achter op Baro nie. Oud-Zierikzee-speler Mathijs Ha ge rook met afstandsschoten aan een doelpunt, maar ook hij trof geen doel. Na tachtig minuten werd hij gewisseld. Nieuweling Frits Paap uit Serooskerke kwam niet in actie voor Baronie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37