321 Mahieu toont weer zijn klasse Nieuwland verslaat koploper Vrouwen VVS'92 winnen derby Nieuwe zege Raz Nitzani Hoek hervat de competitie met een verdiende zege op GVW: 2-0 maandag 25 januari 2010 MIDDELBURG - De spanning is te snijden in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Koploper Hoe- dekenskerke leed een gevoelige ne derlaag bij Nieuwland (3-1), dat na een matige competitiestart de kop lopers op de hielen zit. Heinkens- zand profiteerde van die misstap. De ploeg won van Wolfaartsdijk: 4-0. Volgende week staat de top per Hoedekenskerke-Heinkens- zand op het programma. Nieuwland-Hoedekenskerke 3-1: Hoedekenskerke had niets té ver tellen in Nieuwland. Het enige doelpunt kwam voort uit een straf schop. Jermo Stoel benutte de penalty. Daarvoor had Michel Ca rol de score voor de thuisploeg geo pend. In de tweede helft hielpen Carsten Feleus en Ronnie Mesu de thuisclub aan een verdiende zege. Domburg-Wemeldinge 5-3: Na vijf minuten was het al 2-0 via Martijn Minderhoud (kopbal) en Sander Willemse. De laatste speler was ook verantwoordelijk voor de 3-0 en 4-0. Pieter Bolle deed voor en na rust iets terug namens We- meldinge, maar toen Chiel Mara- nus de 5-2 maakte, was de wed strijd gespeeld. Roy Jeremiasse be paalde de eindstand in de 86e mi nuut op 5-3. Apollo'69-MZVC 2-0: Een ver diende overwinning op basis van vechtlust, Sander Nagelkerke zorg de na drie minuten uit een straf schop al voor 1-0 en vijf minuten later werd het 2-0, toen Kevin van der Velde scoorde. Doelman Mi chael Korsuize groeide bij Apollo uit tot de absolute uitblinker. MIDDELBURG - Dressuuramazone Raz Nitzani zet haar opmars met haar paard Hexagons Wellnetta voort. In Oudkarspel won de in woonster van Schore de eerste kwalificatiewedstrijd van het NK in de klasse ZZ Zwaar. Met de Louisville-nakomeling scoorde ze 67,10%. In dezelfde wedstrijd werd ze met Hexagons Truman in de lichte tour derde. Hier was haar score 66,18%. Stijn Mahieu schiet Hoek vanaf de strafschopstip naar 1-0. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft HOEK - Het eerste moment waar mee hij zijn klasse duidelijk maak te, viel na iets meer dan een kwar tier. Een slechte uittrap van de keeper van GVW belandde net over de middenlijn voor de voet van Stijn Mahieu. In één beweging bestookte de Belg het vijandige doel, maar Willemse liet zich niet verrassen. Het bleek uitstel van executie, want de doelman moest twee keer het antwoord schuldig blijven op de linker van Mahieu. De middenvelder benutte na 25 minuten een strafschop en schoot een kwartier na rust de tweede Hoek-treffer binnen. Het waren niet zijn enige wapenfeiten. De aanvallende middenvelder bleef in iedere situatie rustig en viel nauwe lijks op een slechte pass te betrap pen. Dat hij daarnaast weer eens scoorde, zorgde voor een glimlach op zijn gezicht. „Het waren pas mijn derde en vierde doelpunt van dit seizoen", zei Mahieu. „Vo rig seizoen stond ik na vijf wed strijden al op dat aantal. Het werd dus weer eens tijd." Hij was echter nog meer tevreden over het spel van Hoek. „Ik vond ons een klasse beter. In de eerste helft hadden we al drie, vier goals moeten maken. Omdat dat niet gebeurt, maken we het onszelf moeilijk." Dat is dit seizoen al vaker gebeurd. Ondanks de klassering hoog in het linkerrijtje blijft Hoek qua produc tiviteit achter bij de concurrentie. De hoofdklasser scoorde 'slechts' twintig keer in dertien duels. Toch heeft Hoek de top drie nog steeds stevig in het vizier. Mahieu: „Van daag hielden we opnieuw de nul. We hebben pas twaalf goals tegen. Dan weet je dat één doelpunt al ge noeg kan zijn om te winnen." „We zijn nog sterker uit de winter stop gekomen", meende trainer Jan Verdegem. Hij voerde het woord, waar zijn 'assistent' Paul Telussa dat voorheen deed. De KN VB heeft Hoek echter in staat van beschuldiging gesteld en daarom is Verdegem nu de man op de voor grond. „Paul en ik werken prima samen. Volgens mij is er niets mis met de situatie hier. Ik ben de hoofdtrainer, maar ik hoef niet in de picture te staan. Wij doen het op onze manier. En volgens mij gaat dat best goed." Hoek-GWV 2-0 (1-0). 25. Stijn Ma hieu 1-0 (strafschop), 59. Stijn Mahieu 2-0. Scheidsrechter: S.B. den Haan (Oud-Beijerland). Rode kaart (2x geel): 87. Rik van Leeuwen (GVW). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek), Michiel van der Valk en Simon Brouwer (bei den GVW). Aantal toeschouwers: 700. VVS'92-coach Rob Lantsheer spreekt zijn speelsters toe tijdens het duel met Forza Schouwen-Duiveland. foto Lex de Meester door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 wezen in een recht streekse confrontatie Forza met 3-1 terug en nestelden zich weer in het spoor van de titelkandidaten in de promotieklasse B. De man nen van Mytilus snoepten koplo per Alfa/Next Volley Dordrecht 2 twee punten af: 2-3. WS'92 ver loor met dezelfde cijfers van de derde Dordrechtse keus. Mannen. Mytilus-AIfa/Next Vol ley Dordrecht 3 2-3 (25-23, 21-25, 19-25, 25-22, 9-15): De koploper ontsnapte aan groter puntverlies, omdat een moegestreden Mytilus in de vijfde set onder een lastige opslag bezweek. De thuisploeg gaf in de eerste set een vroeg opge bouwde voorsprong niet meer weg. Na twee nederlagen op rij hield Mytilus in de vierde set gelij ke tred tot het tweeëntwintigste punt. Drie goede acties op rij leid den tot de gelijkmakende setzege VVS'92-Alfa/Next Volley Dord recht 3 2-3 (25-19, 22-25, 25-23, 18-25, 7-15): Tegen een directe con current in de onderste regionen ga ven de mannen van WS'92 de winst uit handen. WS'92 speelde de eerste set meer dan verdienste lijk. Daarna vertaalde concentratie gebrek zich in verdedigende chaos. Na winst in de derde set en een 16-12-voorsprong in het vierde be drijf tekende zich een Vlissingse overwinning af. Zo ver kwam niet. Vrouwen. WS'92-Forza 3-1 (22-25, 25-17, 25-16, 25-22): Een hoogstaand duel tussen twee teams die weinig voor elkaar on derdeden. Dat resulteerde in veel lange rally's. De betere Vlissingse verdediging gaf uiteindelijk de doorslag. Volgens Maaike Besse- link, die in verwachting is en de wedstrijd vanaf de bank bekeek, steeg WS'92 geregeld boven zich zelf uit. „We hebben echt heel goed verdedigd", keek ze tevreden terug. „Toen we in de eerste set bij het tiende punt waren, dacht ik: als we zó blijven spelen, wordt dit een makkie." Forza kroop echter steeds dichterbij en bekroonde de inhaalrace met winst. Daarna onts pon zich een enerverend gevecht, waarin reclame voor volleybal werd gemaakt. WS had vooral suc ces met een sterke middenaanval. JAftTAZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36