goede zaken EMM laat weinig heel van koploper HMC sport 131 Aardenburg klimt naar tweede plaats Doelpuntloos duel krijgt rood slot Didier Cuche weer snelst op Hahnenkamm 'We dachten dat ze met drie in plaats van twee spitsen gingen spelen en daar had de ploeg even moeite mee.' Vlissngen-trainer Ruud Pennings door Ron de Waal vlissingen - De voetballers van Vlissingen lijken de winterstop goed verteerd te hebben. Gister middag werd op eigen veld Best Vooruit met 2-1 verslagen, waar door de ploeg van trainer Ruud Pennings in het spoor blijft van koploper De Valk en directe pro motie naar de hoofdklasse lonkt. Even leek het er op dat Vlissingen een loodzware middag tegemoet zou gaan. De thuisploeg was in de openingsfase zoekende en daar maakte een sterk openend Best Vooruit gretig gebruik van. Ver diend namen de bezoekers een o-i-voorsprong. Na een kwartier kreeg Vlissingen meer grip op de wedstrijd. „Het was even zoeken", verklaarde trainer Pennings. „We dachten dat ze met drie in plaats van twee spitsen gingen spelen en daar had de ploeg moeite mee." Vooral het middenveld was in de openingsfase stevig in handen van Best Vooruit, dat via Thijs Engels al in de negende minuut op voor sprong kwam. Vanaf de rechter kant leverde Robin Spijkerboer een loepzuivere voorzet af, die door Engels knap werd binnen ge kopt: 0-1. Vlissingen herpakte zich snel en probeerde vooral via de snelheid van Davy van Geersdaele en Jonathan Constancia gevaarlijk te worden. Veelal werd echter een tegenaanval in de kiem gesmoord door de uitstekend meevoetballen- de keeper Koen van Kollenburg. In de twintigste minuut kon Van Geersdaele wel goed doorkomen, maar toen liepen Sinan Coban en Jonathan Constancia elkaar in de weg. Tien minuten later was er een identieke situatie. Opnieuw gaf Van Geersdaele de bal strak voor, maar ditmaal was Jonathan Constancia met een lage schuiver veel daadkrachtiger: 1-1. Vlissingen door Wim Kakebeeke drukte door en stond twee minu ten na de gelijkmaker al op voor sprong. Randy de Dreu teisterde vanaf de rand van het strafschopge bied de paal, maar uit de rebound schoot Sinan Coban de bal kiezel- hard tegen de touwen: 2-1. Wat Vlissingen daarna verweten mocht worden was dat de genade klap niet werd uitgedeeld. Jona than Constancia kort voor rust, en Raymond Wolff kort na de hervat ting hadden hun ploeg veel meer lucht kunnen verschaffen. Daarnaast had Sinan Coban ook nog eens de pech dat hij een kop bal de paal zag schampen. „We hadden die 3-1 moeten maken", constateerde ook Ruud Pennings. In de loop van de tweede helft, die qua aantrekkelijkheid geen schim was van de eerste helft, bleef het daardoor opletten gebla zen voor Vlissingen. Van die taak kweet de thuisploeg zich, onder aanvoering van een ijzersterke Björn Langeveld, uitstekend. Bij vlagen ging Vlissingen dan wel te veel achteruit spelen, maar kansen werden er nauwelijks weggegeven. Alleen in de slotminuut moest keeper Jacco Nelen nog handelend optreden bij een kopbal van inval ler Tom Kastelijn. Enige smet op de overwinning was de gele kaart die Randy de Dreu voor commen taar op de leiding moest incasse ren, hetgeen hem een schorsing voor de volgende wedstrijd ople verde. „Hier word je niet vrolijk van, zeker als je daar constant op loopt te hameren", zei Pennings na afloop. „Maar desondanks een uiterst belangrijke zege." Vlissingen - Best Vooruit 2-1 (2-1). 9. Thijs Engels 0-1, 30. Jonathan Constan cia 1-1, 32. Sinan Coban 2-1. Scheids rechter: R.A.H.J. Souwen (Esbeek). Gele kaart: Jochem Fleuren (Best Vooruit) en Randy de Dreu (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG De handballers van EMM stuntten gisteren in ei gen huis. Koploper HMC werd met 27-21 kansloos gelaten. De Middelburgse vrouwen konden die prestatie niet evenaren. Don gen was in de Nassaulaan met 15-21 te sterk. Mannen. EMM-HMC 27-21: Een grote verrassing. De equipe van trainer/coach Hans Dierickx verras te vriend en vijand door koploper HMC zonder punten naar huis te sturen. In de Nassaulaan heerste de thuisploeg op veel fronten. De basis voor de winst moest achterin gezocht worden. Niet alleen werd de aanval van de bezoekers stevig ontwricht, ook deed de sterk acterende sluitpost Thim Zevenbergen een stevige duit in het zakje. Dierickx was enorm trots op de verrichtingen van zijn ploeg. „De afspraken die zijn gemaakt werden perfect uitgevoerd. Het moet gewoon klikken. Vandaag hadden we zo'n dag." Scores EMM: Marcello Tax 7, Jordy Loo 5, Arnold Zevenbergen en Jerry Ae- rtssen 4, Ben Alexandere 3, Tijs de Vos en Mayron Bouwmeester 2. Vrouwen. EMM-Dongen 15-21: Een stunt tegen de koploper zat er net niet in. Daarvoor hadden de bezoekers te veel klasse in huis. Al werd de break als voornaamste wa pen redelijk ingedamd. Dat was duidelijk een winstpuntje want in de heenwedstrijd maakten de snel le uitvallen van Dongen juist het verschil. De absentie van de geblesseerde Marieke Riemens was duidelijk een gemis in de Middelburgse gele deren. De linkeropbouwspeelster kampt al enige tijd met een verve lende knieblessure. Minpuntje was de zwakke afwer king van EMM. De ploeg creëerde tal van open doelkansen, maar de afronding was gisteren niet het sterkste punt. Scores EMM: Ariska Tax 4, Petula Bras: ser, Anouk Provoost en Xaia Nijsen 3, Anke Snoeck en Danielle Carol 1. maandag 25 januari 2010 kitzbèuuel - De Hahnenkamm is hèt terrein van skiër Didier Cuche. De 35-jarige Zwitser maakte zater dag indruk met zijn zege in de we reldbekerafdaling op de fameuze piste, nadat hij een dag eerder ook al de super-G op de klassieke puist bij Kitzbühel naar zijn hand gezet. Gisteren trok de Duitser Felix Neu- reuther alle aandacht op de Hah nenkamm naar zich toe. Hij won er, 31 jaar na zijn vader Christian, de slalom tellend voor de wereld beker. Het was de eerste wereldbe kerzege voor de Duitse alpi ne-skiërs in vijfjaar. De Zwitsers regeren al jaren op de afdaling van de Hahnenkamm. Ze wonnen de laatste drie versies op de meest bekende skipiste van Oostenrijk. Twee jaar won Cuche er voor het eerst, afgelopen jaar was zijn landgenoot Didier Defago de beste en zaterdag toonde Cuche zich opnieuw ongenaakbaar. „Een zege op deze piste is altijd bijzon der. Iedereen die hier een keer naar beneden gegleden is, weet waarover ik het heb", zei Cuche na zijn vierde zege van het seizoen. vlissingen - In de derde klasse A van het zondagvoetbal klom Aar denburg dankzij een 4-1-zege op Alliance naar de tweede plaats op de ranglijst. De ploeg van Rinus Zegers staat nu met een wedstrijd minder gespeeld op één punt van koploper Dosko, die met 1-0 won van HW'24. Zierikzee ging bij FC Bergen met een 6-1-nederlaag zwaar onderuit. Aardenburg-Alliance 4-1: De thuisploeg was met name in de eerste helft duidelijk de bovenlig gende partij. Na twintig minuten opende Niek van Sprundel met zijn zestiende seizoenstreffer de score: 1-0. Op slag van rust werd Steven de Croock gevloerd, waar na zijn neef Marco de Croock de strafschop benutte: 2-0. Het eerste kwartier van de tweede helft bracht een fel Alliance dat onder meer een keer de lat raakte. Jelle de Vreeze zorgde echter in de 60e minuut voor de beslissende 3-0. Faysal Houba scoorde nog tegen (3-1), maar in de slotfase bepaalde Jelle de Vreeze de eindstand op 4-1. Dosko-HW'24 1-0: HW'24 vocht voor zijn voorlopig laatste kans om mee te blijven doen in de strijd om het kampioenschap. Voor rust waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar ondanks enkele kansen over een weer werd er niet gescoord. Kort na het begin van de tweede helft kwam de thuisploeg op voorsprong uit een strafschop van Patrick Hendrickx: 1-0. Hierna had HW'24 veelal een overwicht, dat echter weinig kan sen opleverde waardoor het bij 1-0 bleef RIA W-Steenbergen 3-0: De ploeg uit Westdorpe boekte zijn eerste zege van het seizoen. Steen bergen was het kind van de reke ning. Vlak voor rust opende Jor- den Takiddine de score, Ludovico Cantorra 2-0 en Salim Hamidi schoten RIA in veilige haven. FC Bergen-Zierikzee 6-1: Voor de tweede keer dit seizoen werd Zie rikzee weggevaagd door FC Ber gen, toch geen hoogvlieger in de derde klasse. Eerder dit seizoen werd het in Zierikzee al 1-4. Zierikzee had weer geen antwoord op het gegroepeerde spel van FC Bergen. In de beginfase miste de Schouwse ploeg kans op kans, en toen FC Bergen in de 22e minuut op 1-0 kwam, was het meteen ge daan. Zierikzee stortte helemaal in elkaar. Bij rust was het al 3-0. Bij 4-0 redde Ben Verwest uit een strafschop de eer voor Zierikzee. door Rudy Boogert kloetinge - Het tumult in blessu retijd maakte nog de meeste ton gen los na afloop van het doelpunt loze duel tussen Kloetinge en Nieuw-Lekkerland. Na een op stootje moesten Corné Schilper- oort (Kloetinge) en Raymon Slag boom (Nieuw-Lekkerland) met een rode kaart vertrekken. En dat was niet voor het eerst dat Kloetin ge met tien man eindigde tegen Nieuw-Lekkerland. Vorig seizoen troffen de ploegen el kaar twee keer in Kloetinge. In de reguliere competitie en in de na- competitie. In het eerste treffen kon Mervin Niemantsverdriet na 88 minuten inrukken en in het na- competitieduel overkwam dat Jaap Esser na evenzoveel minuten. Bei de wedstrijden kon Kloetinge niet winnen. En ook zaterdag lukte dat dus niet. Dat had niet zoveel met de rode kaarten te maken. In blessuretijd beging Schilperoort een overtre ding op Ruben Munoz en gaf hem nog een tikje na. Munoz' ploegge noot Raymon Slagboom kon dat niet hebben en duwde Schilper oort met twee handen naar de grond. Scheidsrechter Kreté vond beide 'misdrijven' rood waard. Kloetinge protesteerde, Nieuw-Lek- kerland-trainer Theo de Boon vond de beslissingen terecht. Hij had eveneens vrede met het piint dat Nieuw-Lekkerland mee naar huis nam. Collega Cees Houtepen uiteindelijk ook wel. „Maar als je kansen gaat tellen, valt de balans in ons voordeel uit." Zijn beste periode beleefde Kloe tinge halverwege de eerste helft. Als een heet mes door de boter sneed Kloetinge een aantal malen door de Lekkerlandse defensie. Een schot van Niemantsverdriet werd gekeerd door keeper Edward de Groot, de rebound van Niels Ko- le ging via een been naast. Doel man De Groot stompte even later een schot van Mark Schuit stijlvol uit de benedenhoek en was Schuit ook in een één-tegen-éénduel de baas. Ook Nieuw-Lekkerland kreeg kan sen. De bonkige spits Jelle Baan (hij kreeg in de heenwedstrijd rood) werkte de eerste kans alleen voor doelman Jaco van der Schee naast, in de tweede helft over kwam de mee op gestoomde Ard Hartman hetzelfde. In de laatste twintig minuten kon Kloetinge de bal maar moeilijk in de ploeg hou den. Nieuw-Lekkerland zocht de aanval, kreeg bijvoorbeeld corner op corner, maar kon Van der Schee alleen met een vrije trap een beetje verontrusten. Kloetinge werd na rust gevaarlijk door een vrije trap van Niemants verdriet op de paal en in de slotfa se een schot van diezelfde Nieman tsverdriet. In de strijd om een Kloetinge-aanvaller Daan Esser (rechts) probeert aan de zijlijn langs Jay Lu ciano van Nieuw-Lekkerland te komen. foto Willem Mieras plaats bij de eerste vier, goed voor promotie naar de hoofdldasse, liep Kloetinge geen averij op. Dat stel de Houtepen gerust. „Maar het be tekent ook dat we bij winst waren uitgelopen." Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 0-0. Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hendrik Ido Ambacht). Rode kaart: 90+2. Corné Schilperoort (Kloetinge) en Raymon Slagboom (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Maarten van Rosevelt (Kloetin ge), Ruud Ouweneel (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35