12 Vlissingen doet opnieuw 30 Zeelandia Middelburg is na zege weer een kampioenskandidaat Tern Boys kan leven met een gelijkspel Gemengde gevoelens bij GPC Denise Gunst pakt weer nationale titel ZONDAGVOETBAL Eersteklasser verslaat Best Vooruit (2-1) en ziet promotieplaats naar hoofdklasse weer stukje dichterbij komen. maandag 25 januari 2010 VC Vlissingen is deze competitie nog ongeslagen. De eersteklasser speelde twaalf wedstrijden. Sinan Coban van VC Vlissingen (roodwit gestreept shirt) torent boven de verdediging van Best Vooruit uit. foto Lex de Meester ZALTBOMMEL - Met een punt in de knip (1-1) keerde Terneuzense Boys zaterdag terug van de verre uitwedstrijd bij Nivo Sparta. De oranjehemden trokken daarmee in de eerste klasse C de voor de winterstop ingezette lijn door. Beide ploegen gingen voor de winst. Toch leidde dat amper tot uitgespeelde kansen, omdat de de fensies sterk speelden. „De enige twee honderdprocentkansen wer den eigenlijk benut", zei trainer Karl Vergouwen. De thuisploeg deed dat als eerste, toen Kevin Paijmans een van-de paal kaatsende vrije trap alsnog achter Rick Wiegmans werkte: 1-0. Na ruim een half uur kwamen de Zeeuws-Vlamingen langszij. Gokhan Ersahin behield het over zicht en stelde Ruud Hoogesteger in staat de gelijkmaker binnen te tikken: 1-1. In hoog tempo vermaakten beide teams in het restant van het duel het publiek, zonder nog tot scoren te komen. Alexander van Hecke en Tim van Hasselt maakten als in valler hun competitiedebuut. Nivo Sparta-Terneuzense Boys 1-1 (1-1). Kevin Paijmans 1-0, Ruud Hooge steger 1 -1 VEEN - Eersteklasser GPC hield za terdag een tweeslachtig gevoel over aan de ontmoeting met Achil les Veen. De Vlissingse voetballers kregen voldoende kansen, maar le den toch een nederlaag: 3-1. „We hebben verzuimd de 0-2 te ma ken", zei oefenmeester André Maas na afloop. De kans daarop deed zich meteen na rust voor. GPC leidde met 0-1 Via een topbal van Remon van Geersdaele (17e minuut) en Björn Ronde kreeg een uitgelezen moge lijkheid op de 0-2. De spits ging al leen op de keeper af, maar werd uit balans gebracht en kon de trek ker niet overhalen. De scheidsrech ter zag er geen penalty in. Drie minuten later kreeg GPC de rekening gepresenteerd. Arco van Oord schoot Achilles Veen langs zij. Danny Bomer was hierna dicht bij de 1-2, maar hij schoot ra kelings naast. De thuisclub deelde in de slotfase de genadeklap uit. Nabil Bouchlal zorgde voor 2-1 en vijf minuten voor het einde for ceerde Rob Vermeulen de beslis sing. „We hebben in de slotfase al- les-of-niets gespeeld", zei oefen- meester Maas. „Het is zuur zo'n nederlaag, maar we hebben voor ons doen een goede wedstrijd ge speeld. Veen was wel veel in balbe zit, maar we hebben genoeg kan sen gehad." Achilles Veen-CPC Vlissingen 3-1 (0-1). Remon van Geersdaele 0-1, Arco van Oord 1-1, Nabil Bouchlal 2-1, Rob Vermeulen 3-1. VLISSINGEN - Jong Ambon haalde in de vierde klasse A flink uit te gen Koewacht: via onder meer een echte hattrick van Martin Waisapy werd het 6-0. Walcheren, de num mer twee op de ranglijst, kwam op eigen veld niet verder dan 2-2 tegen Luctor'88 en zag Hontenis- se, dat met 3-1 won bij Clinge, na deren tot op één punt. In de vier de klasse B won Zeelandia Middel burg met 3-1 van concurrent Hoe ven, waardoor de Middelburgers tot de kampioenskandidaten blij ven behoren. Walcheren-Luctor'88 2-2: Een technisch sterker Walcheren kwam tegen de hardwerkende be zoekers na een halfuur op voor sprong door een kopbal van Bob Maranus: 1-0. Een minuut later voorkwam de lat nog de gelijkmaker, maar weer een minuut was het wél raak via John ny Raas: 1-1. Na rust kwamen de Vlissingers opnieuw op voor sprong, ditmaal via Vincent de Rij ke: 2-1. Een sterk aandringend Luctor'88 kwam opnieuw langszij, weer uit een hoekschop, ditmaal binnenge- kopt door Juül Back: 2-2. Jong Ambon-Koewacht 6-0: In een eenzijdige wedstrijd behaal den de Middelburgers in de twaalf de wedstrijd van dit seizoen pas de eersfe thuisoverwinning. Mar tin Waisapy gaf hieraan voor zich zelf extra glans door via een hat trick de ruststand op 3-0 te breng en. In de tweede helft bracht Jong Am- bon het aantal treffers op een half dozijn via Tim van der Vlies, Dazz Hitijahubessy en invaller James Be- ije: 6-0 de eindstand. Jong Ambon heeft dankzij de zege weer aanslui ting gevonden bij de onderste helft van de middenmoot. Zeelandia Middelburg-Hoeven 3-1: De thuisploeg, die aantrad zon der Alberto Conde Morgado die zondag vader was geworden, keek al na vier minuten tegen een 0-1-achterstand aan door een tref fer van Erwin Roks. Pas na ruim een halfuur bracht Danny ter Stee- ge de aandringende Middelburgers langszij: 1-1, tevens de ruststand. Kort na rust bracht Eddy de Looff via een afstandsschot met links dat in de kruising verdween Zee landia Middelburg op voorsprong (2-1), waarna Mike But er even la ter 3-1 van maakte. Kort voor tijd maakte Jerfy Booij na langdurig blessureleed zijn rentree bij de thuisploeg. Zeelandia Middelburg rukt dankzij de zege op naar de vierde plaats en heeft na Kruisland de minste verliespunten in deze klasse. MIDDELBURG - Denise Gunst uit Yerseke is gisteren in het Brabant se Lieshout Nederlands kampioe ne veldrijden geworden in de klas se meisjes tot 13 jaar Gunst had een goede start. Ze draaide als tweede het veld in en had niet veel tijd nodig om de lei ding over te nemen. Enkele ron den was de voorsprong op haar eerste achtervolger niet groter dan tien seconden, maar toen de strijd over de helft was, werd het verschi- lo steeds groter. Met een veilige marge ging ze de laatste ronde in. Daarin nam de Bevelandse geen ri sico's meer. Met 25 seconden op de nummer twee kon ze zich tot Nederlands kampioene laten huldi gen. Afgelopen zomer werd Denise Gunst ook al Nederlands kampioe ne op de weg. In Berghem reed ze de concurrentie op meer dan twee minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34