Nadia Petrova laat oude tijden 281 ort Achtervolgers pakken zilver bij wereldbeker heeft een langzamerhand ontpopt tot een echte 'reuzendo- luxeprobleem der' AUSTRALIAN OPEN UrGSSUUi Nadia Petrova heeft zich op de Australian Open zo Andre Greipel wint Tour Down Under DOS'46 verovert Europa Cup korfbal Okidoki verkocht aan Argentijn Druk op Shirov neemt toe in Corustoernooi Billy Twomey wint Grote Prijs opnieuw Yvonne van Vlerken sterkste in duatlon maandag 25 januari 2010 ■HPHWIB WMWwmmmmmmmmm AMSTERDAM - Het is nog niet zo lang geleden dat de Nederlandse dressuurruiters geknecht werden door hun Duitse collega's. De oos terburen waren oppermachtig. Maar nauwelijks een generatie ver der is de situatie volledig op zijn kop gezet. Na de wereldbekerwedstrijd van af gelopen zaterdag, gewonnen door het koningskoppel Gal-Totilas, staan zeven Nederlandse combina ties bij de eerste elf in het tussen- klassement van de West-Europese League. De beste twintig van die lijst plaatsen zich voor de finale die dit jaar tijdens Indoor Brabant (25-28 maart) wordt verreden. Maar ondanks dat die wedstrijd in Den Bosch wordt gehouden deze. keer, mogen slechts drie Neder landse combinaties aan de start ko men. Dat betekent dat, met nog twee proeven (Gothenburg en Neumünster) voor de boeg, met name de vier sterkste rijders (Gal, Van Grunsven, Schellekens en Cor- nelissen) moeten gaan pokeren om erbij te kunnen zijn. „Het liefst wil ik Totilas niet meer inzet ten", zei Gal zaterdag, „maar als twee anderen naar Gothenburg gaan, zal ik toch nog naar Neumünster moeten, want ik wil er wel bij zijn in Den Bosch." De hippische federatie probeert nog ergens een gaatje voor een vierde landgenoot te vinden. Gelet op zijn prestaties zal Gal er in ieder geval bij moeten zijn in Den Bosch, want Totilas is onbe twist het beste dressuurpaard van de wereld. Hij heeft nog geen enke le kür op muziek verloren. Al ging het zaterdag iets minder dan men gewend is van hem. „Te gek voor woorden eigenlijk dat de mensen al vragen wat er met hem aan de hand is als hij geen negentig pro cent scoort", constateerde Gal na afloop. Hans Peter Minderhoud, afkom stig uit Westkapelle, werd met zijn eerste paard Nadine zesde. Nadia Petrova is aan een sterke reeks bezig bij de Australian Open. foto Martin Philbey/EPA PEKING - Het goud op de 500 me ter tijdrit was dit weekeinde voor Willy Kanis, waarmee het totaal bij wereldbekerwedstrijden in Pe king voor de Nederlandse baan- ploeg op vier medailles kwam. Vera Koedooder had vrijdag al het onderdeel scratch gewonnen, Ka nis en Yvonne Hijgenaar werden tweede op de teamsprint. De grootste verrassing kwam echter van de achtervolgers: zilver achter het ongenaakbare Australië. Levi Heimans, Arno van der Zwet, Tim Veldt en Sipke Zijlstra waren op de olympische piste in de kwali ficaties goed voor een tijd van 4.08,992. Dat was drie seconden minder snel dan de favoriete Australiërs, maar ruim voldoende voor een finaleplaats. De Neder landse achtervolgers waren deze winter nog niet zo snel geweest, constateerde een tevreden bonds coach Robert Slippens. „Niet elk land was hier met de sterkste ploeg, maar we worden toch twee de van de negentien ploegen. Dat geeft aan dat we op de goede weg." Vijf jaar geleden won Nederland nog zilver bij het WK in Los Ange les, maar twee belangrijke pion nen van die ploeg - Jens Mouris en Niki Terpstra - kozen later voor de weg. Met Jenning Huizinga stond een talentvol achtervolger op - tweede individueel bij de WK van 2008 - maar de Fries kreeg lichamelijke problemen en is vooralsnog alleen in training ac tief „Met Jenning erbij worden de mogelijkheden de komende jaren hopelijk nog groter", keek Slip pens vooruit. „Hij kan een extra motor worden voor de ploeg. Voor lopig doet het me deugd dat we in deze samenstelling hier zo goed scoren. We hebben een groep ren ners die ervoor gaat." ADELAIDE Andre Greipel heeft gisteren voor de tweede keer in drie jaar de Tour Down Under gewonnen. De wiel renner van Team Columbia finish te in de laatste etappe, 20 rondjes van 4,5 kilometer in het centrum van Adelaide, als vijfde. Dat was ge noeg om Luis Leon Sanchez in het klassement voor te blijven. Chris Sutton ging in de slotrit als eerste over de eindstreep. HERENTALS De korfballers van DOS'46 hebben zaterdag de Europa Cup voor lands kampioenen veroverd. De ploeg uit Nijeveen was in de fi nale in het Belgische Herentals te sterk voor Boeckenberg, de kam pioen van België: 27-20. André Kuipers was met zeven doel punten de beste schutter bij de ploeg van trainer Daniël Huizebos ch. ECHTEN Het toppaard Okidoki van springruiter Albert Zoer is ver kocht aan de Argentijn José Laroc- ca. Larocca heeft via bemiddeling van wereldkampioen Jos Lansink Okidoki gekocht om deel te kun nen nemen aan de Wereldruiters- pelen, die eind september in het Amerikaanse Kentucky worden ge houden. Okidoki vormde een suc cesvolle combinatie met Zoer. WIJK AAN ZEE De druk op koploper Alexei Shirov in het Corus Schaaktoernooi neemt toe. De Spaanse grootmees ter leidt na acht ronden met een half punt voorsprong op de Rus Vladimir Kramnik en de Noor Mag nus Carlsen. Shirov deelde gisteren het punt met Carlsen, de aanvoerder van de wereldranglijst. Shirov kwam op 6 punten, Carlsen staat op 5,5. AMSTERDAM Billy Twomey heeft op de slotdag van Jumping Amsterdam de Grote Prijs gewonnen. De Ierse springrui ter, vorig jaar ook al de beste in de RAI, bleef met zijn paard Je T'Aime Flamenco in de barrage de Neder lander Michael Greeve, met Ronal- do onder het zadel, ruim een secon de voor: 36,82 seconden tegen 37,88. Hij verdiende met zijn zege 22.500 euro. LANZAROTE Triatlete Yvonne van Vlerken heeft de internationale duatlon op Lan- zarote gewonnen. De specialiste op de ironman troefde op het Canari- sche eiland de Deense Helle Fre- deriksen en de Fran^aise Jessica Harrison af. Haar eindtijd na 5 kilometer hard lopen, 20 kilometer fietsen en 2,5 kilometer hardlopen was 1 uur en 2.17 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32