261 sport T refzeker Ajax 'Zo winnen we geen wedstrijd meer' Goudkleurige schoenen, maar geen hoofdrol voor Jonathan De Guzman Matchwinnaar Leonardo haalt het einde niet NOORD-HOLLANDSE DERBY AZ is op bezoek bij Ajax de betere ploeg, maar stapt met een kater van het veld. Eén goal maakt een wereld van verschil: maandag 25 januari 2010 door Barry van der Hooft VENLO - Leunend op de zolen van zijn goudkleurige schoenen, keek Jonathan De Guzman gistermid dag met een zuur gezicht naar de zijlijn, in Venlo waren 72 minuten gespeeld, toen het bord met rug nummer 33 de lucht inging en de middenvelder teleurgesteld zijn plaats af moest staan. Goed had hij niet gespeeld, erkende hij zelf ook na het gelijkspel tegen WV (1-1). „Maar ik ben het niet ge wend om gewisseld te worden." De Guzman kon zich in Limburg niet onderscheiden. Hij ging mee in het statische en vaak apathische spel van Feyenoord, dat deson danks uitzicht had op drie punten. Patrick Paauwe gleed na ruim een uur spelen een voorzet binnen (0-1) en in de slotfase verzuimde Georginio Wijnaldum van dichtbij de 0-2 binnen te schieten. Het bleek een dure misser, omdat WV vijf minuten voor tijd dank zij een kopbal van invaller Ferry de Regt langszij kwam. De Guzman was toen al gedoucht Na zijn wissel slenterde hij de trap pen van stadion De Koel op, rich ting de warme kleedkamer. De maillot ging uit, de handschoenen konden in de tas. Een klein uurtje later verdrong hij het chagrijn en hield -hij zich op de vlakte over de transfer waar hij zo vurig op hoopt. „Er speelt op dit moment niets", zei de tot Nederlander gena turaliseerde Canadees. Het is echter geen geheim dat ach ter de schermen hard wordt ge werkt om De Guzman nog voor het eind van de maand te verko pen. Hij wil naar het buitenland, het liefst naar Spanje, zo snel mo gelijk. Dan ontvangt Feyenoord nog een paar miljoen om gaten te dichten en heeft De Guzman zijn maillot niet meer nodig. „Maar als het nu niet lukt, speel ik zonder problemen nog een paar maanden voor Feyenoord", benadrukte hij. De Guzman loopt komende zo mer dan wel gratis de deur uit, na tien jaar bij de noodlijdende Rot terdamse club. „Het zou heel verve lend zijn als Feyenoord niks aan mij kan verdienen. Toch is het niet mijn schuld en ook niet echt die van de club. Het is nu eenmaal zo gelopen en ik ga mijn contract niet meer verlengen." door Ruud Ramler Jonathan De Guzman (rechts) probeert WV-aanvoerder en oud-Feyenoorder Patrick Paauwe de bal te ontfutselen. foto Marcel van Hoorn/ANP Het is ook niet zo dat Feyenoord geen kansen heeft gehad hem te verkopen. Manchester City kreeg in de zomer van 2008 nul op het rekest. En Valencia had afgelopen zomer geen geld voor De Guz man, die kort daarna zelf geen trek had in een contract bij CSKAjMos- kou. „Als het deze week toch nog tot een transfer komt, is iedereen tevreden", aldus De Guzman. Hij wilde gistermiddag uitblinken, om iedereen in de opportunisti sche voetbalwereld wakker te schudden. Maar de scouts die op de tribune zaten, zullen eerder de neiging hebben gekregen in slaap te vallen. Voor rust boden WV en Feyenoord het publiek bijzonder weinig. Dat veranderde in de twee de helft toen de thuisploeg via Gonzalo Garcia - de vervanger van Keisuke Honda - dicht bij de 1-0 was. Het doelpunt viel vervolgens aan de andere kant, omdat Paau we de bal in eigen doel werkte. Toch sleepte WV nog een punt uit het vuur. „We missen nog auto matismen", verklaarde De Guz man. „Daar moeten we aan wer ken." Het is alleen de vraag hoe lang het voor hem nog 'we' is. AMSTERDAM - Voor de derde keer in vier wedstrijden onder Dick Ad vocaat stond AZ met lege handen. En ook bij de voltooiing van de tri logie tegen de traditionele toppers mocht de interim-coach iets van onrecht voelen. Want na PSV en Feyenoord greep nu Ajax het suc ces waar AZ minimaal een deel van verdiende. Bij de thuisclub was de opluchting na de 1-0-zege in alle geledingen voelbaar. Vooral de blijdschap waarmee Martin Jol het laatste fluitsignaal begroette, was veelzeg gend. Want Ajax moest ook tegen AZ hopen, bidden, een paar keer zwijnen en vooral hard werken voor het onverdiende resultaat. De Amsterdammers slaagden waar de aftredende Alkmaarse kam pioen faalde. Ajax scoorde, via ver dediger Gregory van der Wiel. AZ wist de over het algemeen betere kansen niet te verzilveren. Twee keer kraakte de lat boven Kenneth Vermeer, die de kersverse vader Maarten Stekelenburg op het laat ste moment moest vervangen. Met zijn beste acties hield de uitblin kende keeper zijn ploeg in de race. Zoals toen Ari de bal dacht binnen te koppen, die eerst door David Mendes da Silva nog tegen de dwarsligger was geknald. Ook een inzet van Mounir el Hamdaoui stuiterde terug. Vermeer zelf ont mantelde een bom van Stijn Schaars. „Dat wij niet scoorden, heeft met kwaliteit te maken", oor deelde Advocaat. „Ari voldeed aan mijn verwachtingen in de organisa tie. Maar hij wordt afgerekend op doelpunten. Vandaag minstens éen keer." Aan de andere kant benadrukte Jol, die veel minder mogelijkhe den had gezien, de passie van de tweede helft. De winnende coach moest daar zijn tevredenheid wel mee voeden, want eigenlijk had Ajax gewoon slecht gespeeld. Luis Suarez uitgezonderd, al waren de momenten dat de topper irriteer de zeker zo talrijk als zijn op dit ni veau bovengemiddelde voetbalver mogen. Hij leverde daarmee wel zijn aandeel in de kaartenregen waar AZ mee geconfronteerd werd. Zeven keer geel en Advocaat zelfs naar de tribune gestuurd toen hij zich opwond over de Zuid-Amerikaanse provocaties. „Ik WAALWIJK - Leonardo heeft ge mengde gevoelens overgehouden aan het duel met NAC tegen RKC. De Braziliaanse aanvaller maakte na een uur spelen het enige doel punt, maar kreeg tien minuten voor tijd ook de rode kaart van scheidsrechter Pieter Vink. Hij zou hebben nagetrapt naar Dustley Mulder. „Niks aan de hand", beweerde Leonardo nadat zijn woede wat was bekoeld. De opvliegende Braziliaan moest door trainer Robert Maaskant persoon lijk naar de kleedkamer worden ge bracht. De woede van Leonardo richtte zich vooral op de vierde of ficial, die Vink zou hebben geatten deerd op het incident. door Leon ten Voorde GRONINGEN - Steve McClaren gaf zijn spelers er in de kleedkamer na afloop ongenadig van langs. Ook de routiniers Sander Boschker en Peter Wisgerhof staken hun irrita tie niet onder stoelen of banken. Het donderde en bliksemde gister middag bij FC Twente na de ont luisterende partij bij FC Gronin gen (0-0). „Sommige spelers lopen de kantjes eraf." Dat FC Twente in een week tijd de koppositie heeft verspeeld, is in de ze fase van het seizoen nog geen onoverkomelijk probleem. Veront rustender is dat de ploeg ook af stand dreigt te doen van alle eigen schappen die van het team zo'n soevereine koploper hebben ge maakt. Voor de winterstop was Twente ook lang niet altijd een ge oliede machine, maar toen kon den de Enschedeërs nog wel altijd teruggrijpen op een solide basis. En dat was vaak voldoende om een wedstrijd te regisseren en te winnen. Vorige week bij FC Utrecht was dat fundament al niet meer aanwezig en gisteren bij FC Groningen zakte de ploeg ook mentaal door de ondergrens. Twente werd in de Euroborg afge troefd op felheid en enthousiasme en net als in Utrecht mocht de ploeg de handen dichtknijpemdat het temidden van alle puinhopen nog een punt wist te vinden. „Als je zo blijft voetballen, win je nooit meer een wedstrijd", foeterde Mc Claren die tijdens de wedstrijd al gek werd van al het gehannes en direct na afloop de muren van de kleedkamer liet trillen van woede. „De trainer heeft een hoop gezegd en terecht. Dit was een regelrechte wanprestatie", draaide Peter Wis gerhof niet om de waarheid heen. Wat Wisgerhof en ook doelman Boschker irriteerde was de slappe manier waarop de ploeg te werk was gegaan in Groningen. Blijk baar is het nog niet tot iedereen doorgedrongen dat Twente zich zelf voor de winterstop in een prachtige positie heeft gemanoeu vreerd en dat er dit seizoen een unieke prijs kan worden gepakt. „Sommige jongens werkten hard, maar sommige jongens liepen de kantjes eraf', verweet Boschker een aantal ploeggenoten een ge brek aan instelling. Boschker noemde geen namen, maar in de Euroborg lieten vooral de offensie ve krachten Miroslav Stoch, Ken neth Perez en Blaise N'Kufo het le lijk afweten. Boschker, die wel overeind bleef kreeg bijval van Wisgerhof „De ba sis is hard werken, maar wij liepen over het veld met een houding van: 'dit doen we wel even'. Alsof het niet nodig was om even twin tig meter mee terug te verdedi gen... Over het kampioenschap hoeven we het even niet meer te hebben. Laten we eerst met z'n allen maar bij zinnen komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30