zeeland 15 behandeling nemen' Spinnen voor Sophia levert 66.625 euro op Plastic afval I en minima er een weekendje of midweekje tussenuit kunnen Tunnel dicht door roekeloze bestuurder Winterwandeling op landgoed Ter Hooge Man maakt amok op de Nieuwendijk Man opgepakt voor oplichtingszaken Politie onderzoekt woninginbraken Palladium begint een maatjesproject Treinverkeer uren plat na aanrijding SCP-CU Borsele boycot opening expo Executieverkoop maandag 25 januari 2010 Si Tl— w verhuurd, hoewel daar grotendeels ook nog mensen zonder zorgvraag tussen zaten. Voor de vakantie be talen mensen eed reguliere prijs, de zorgbemiddeling krijgen zij er gratis bij. „Op een gegeven mo ment ben ik begonnen met voor rang te geven aan mensen met een kleine beurs", zegt Van Osch. „Die kunnen tot veertig procent kor ting krijgen." Naast het chalet in Renesse, heeft Van Osch vanaf medio februari ook een zorgchalet op Beach Re sort De Roompot in Kamperland. „De vakanties die ik met de stich ting kan aanbieden, zouden in een van de zorgchalets kunnen zijn, maar ik ben aan het rondkijken voor meer locaties, ook voor plek ken die wel rolstoeltoegankelijk zijn." De stichting die Van Osch wil op richten, moet echter een stuk ver der gaan dan alleen een vakantie met zorg. „Als het aan mij ligt, is heel veel mogelijk", vat Van Osch zijn plannen samen. „Een wens is pas irreëel, als blijkt dat het niet kan. Maar ik neem iedere vraag in behandeling. Het kan mij niet gek genoeg zijn." Wie mee wil denken over de stich ting, kan zich richten tot Cees van Osch via contact@zorgchalet.nl foto Dirk-jan Gjeltema TERNEUZEN Een roekeloze automobilist was er de oorzaak van dat de westbuis van de Westerscheidetunnel gister middag korte tijd was afgesloten. Automobilisten meldden rond 15.30 uur dat ze waren ingehaald door een roekeloos rijdende auto die anderen links en rechts inhaal de, slingerend en afwisselend hard en langzaam reed. Toen agenten de bestuurder, een Belg (23), arresteer den in de tunnel moesten andere weggebruikers enige tijd voor de slagbomen wachten. MIDDELBURG Het Zeeuwse Landschap houdt woensdag 27 januari een natuur wandeling door landgoed en land schapspark Ter Hooge in Middel burg. De wandeling is een manier om te ontdekken dat zelfs in de winter van alles te zien is in de na tuur. Ook wordt ingegaan op de ge schiedenis van het landgoed. De ex cursie begint om 14.00 uur en duurt ongeveer 1,5 uur. Startpunt is de parkeerplaats aan de Breeweg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. VLISSINGEN Een 29-jarige Vlissinger is gisteren rond 04.30 uur aangehouden op de Nieuwendijk in Vlissingen nadat hij tumult had veroorzaakt bij een café. Hij wilde naar binnen om zijn jas en huissleutels te halen, maar mocht er van de portier niet meer in. Hij negeerde het bevel van agen ten om weg te gaan. Daarop is hij naar het bureau gebracht. Toen hij gefouilleerd werd kwamen zijn huissleutels uit zijn broekzak. VLISSINGEN Een 38-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is gistermid dag op'de Veerhavenweg in Vlissin gen aangehouden. De man werd al een tijdje door politie en justitie ge zocht voor diverse oplichtingsza ken. Hij werd gisteren herkend door een slachtoffer dat meteen contact opnam met de politie. De man is overgebracht naar Toren- tijd. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. V/ www.zoo.nl giro 550, Apeldoorn BURGH-HAAMSTEDE - Zo'n 450 le den van fitnesscentra en medewer kers van bedrijven uit heel Zee land hebben zaterdag in Burgh-Haamstede 66.625 euro bij elkaar gefietst voor het Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam. Het geld wordt gebruikt voor onder zoek naar zeldzame kinderziekten, „ik heb twee kinderen met schisis, ofwel een hazenlip. Daarvoor kom ik in het Sophia", zei gedeputeer de Harry van Waveren bij de start van de spinningmarathon. ,X>nze- kerheid zorgt voor angst bij ouders. Daarom is onderzoek naar bijzondere kinderziekten een hart stikke goed doel." Er werd gespind in blokken van drie uur. De deelnemers kwamen voornamelijk van sportscholen uit Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Maar ook van bedrijven als Landal, Kinderopvang De Beve- landen en woningbouwcorporatie Zeeuwland. Elke deelnemer moest zich voor tenminste 45 euro laten sponsoren. De marathon koerste naar de fi nish met cabaretière Claudia de Breij. Ze vertelde dat de farmaceu tische industrie niks ziet in medi cijnen voor zeldzame kinderziek ten. „Het is niet sexy om voor zes kinderen onderzoek te doen. Het zal maar net om jouw kind gaan." VLISSINGEN In een woning aan de Willem Klooslaan in Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag inge broken. De dader kwam omstreeks 01.15 uur binnen door een deur open te breken en ging weg met geld. Een nacht eerder is rond 03.00 uur een woninginbraak ont dekt in een pand aan de D. Kodde laan in Zoutelande. Vermoedelijk is de dader door een raam naar bin nen gekomen. De politie heeft een sporenonderzoek en een buurton derzoek ingesteld. VLISSINGEN Stichting Palladium uit Vlissingen begint binnenkort een nieuw pro ject om ouderen 'sociaal te laten participeren'. Dat project heet Wel zijn op Maat. Daarvoor heeft de welzijnsorgani satie vrijwilligers vanaf 18 jaar no dig die willen wandelen, de krant voorlezen en boodschappen doen. Vrijwilligers, maar ook ouderen, vanaf 65 jaar, mogen zich aanmel den bij Cayla Aerssens op telefoon nummer 0118-420470. KLOETINGE Het treinverkeer tussen Goes en Kruiningen-Yerseke is zaterdaga vond urenlang gestremd geweest vanwege een aanrijding met een persoon. Dat gebeurde rond 20.15 uur ter hoogte van Kloetinge. Reizi gers op het traject Roosendaal-Vlis- singen hadden meer dan zestig mi nuten vertraging. Het treinverkeer was recentelijk ook uren ontregeld door een aanrij ding bij Lewedorp. GOES De Borselse combinatiefractie SGP-CU heeft gisteren verstek la ten gaan bij de officiële opening van de tentoonstelling De Ramp van '53 in kruissteek in Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes. De partij vond het ongepast dat een be volkingsgroep vanwege de zondags rust de mogelijkheid is ontnomen om bij de opening aanwezig te zijn. DOMBURG - De gemeente Veere gaat de containers voor plastic af val niet drie, maar vier keer per week legen. Voortaan worden de bakken in Aagtekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Oostka- pelle en Westkapelle ook op zater dag geleegd. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17