Bewoners kijken nergens meer van op 'Ik wil iedere wens in 14! Rijbewijs ingenomen van dronken bestuurders Tekort van 200.000 euro voor de Cultuurwerf BLOEMENLAAN Schoten gelost ZORCVAKANTIES Burgh-Haamstedenaar wil dat ook zorgbehoevenden MEEST CELEZEN EN VERDER maandag 25 januari 2010 W De technische recherche deed zaterdagavond sporenonderzoek. Agenten kijken toe hoe alles wordt vastgelegd op foto. foto Rolf de Feijter door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Schoten gelost? Komt de krant daarvoor naar hier?" Een bewoonster van de Bloemenlaan in Vlissingen kijkt 'niet op van het nieuws dat er dicht bij haar huis zaterdagavond schoten zijn gelost. Alsof het bijna normaal is. Maar na een rondgang door de straat wordt zondag al snel duide lijk dat de gebeurtenis de omwo nenden niet in de koude kleren is gaan zitten. Als er naar gevraagd wordt, zeggen ze allemaal dat ze niets gemerkt, niets gezien heb ben. Terwijl de politie toch een groot deel van de straat had afge zet om sporenonderzoek en buurt onderzoek te doen. Ook bij de snackbar, die kort na het incident op last van de politie moest slui ten, zeggen medewerkers dat ze niks gezien of gehoord hebben. Een vrouw op leeftijd, die in een flat in de Bloemenlaan woont, wil best vertellen hoe zij de avonden doorbrengt: met de gordijnen dicht. En als er buiten iets gebeurt, negeert ze het. Want er gebeuren de laatste tijd vaker nare dingen. „Gelukkig is er deze keer niemand gewond geraakt", zegt ze. Nee, er is veel onrust in de buurt, zeggen de bewoners. „De woning corporatie heeft de bewoners opge roepen de handen ineen te slaan. Maar wat heeft het voor zin? Kijk naar mijn tuintje. Alles is vernield. Alle planten zijn weg. De hele straat wordt lelijk." Het lossen van de schoten is mis schien een incident, maar dan wel één in een forse reeks. In maart 2009 raakten vlakbij, in de Hercu les Segherslaan, twee mensen ge wond bij een schietpartij. In juni 2009 raakten twee mensen ge wond bij een steekpartij. In juli werd een man bewusteloos op straat gevonden nadat hij vermoe delijk mishandeld was. Diezelfde dag overleed hij. In augustus is een man in de Breitnerlaan mishan deld met een ijzeren staaf en in september sloeg een andere man zijn buren met een stuk hout. En dan was er afgelopen zomer ook nog een samenscholingsverbod. VLISSINGEN - De politie heeft afge lopen weekeinde van twee men sen uit Vlissingen het rijbewijs in genomen omdat ze met veel te veel alcohol op gingen autorijden. Een 43-jarige Vlissinger die om streeks 22.20 uur op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg reed, viel op omdat hij over de weg slin gerde. Uit een blaastest bleek dat hij bijna zes keer de toegestane hoeveelheid alcohol had overschre den. De grens om met alcohol op te mo gen rijden, ligt bij 220 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht. Deze man blies 1275 micro gram. door David Duijnmayer Hij heeft naar eigen zeg gen 'geen verwachtin gen, alleen hoop'. Maar sprekend over zijn plan nen voor een nog op te richten stichting, straalt de hoopvolle ver-, wachting er van af Cees van Osch uit Burgh-Haamste- de is bezig met de oprichting van een stichting die de naam Zorg- Wens Vakanties krijgt. Met ZorgWens Vakanties heeft Van Osch als doel vakanties te ver zorgen voor enerzijds mensen met een zorgvraag, en anderzijds men sen die financieel krap zitten - of beide. „In principe is het bedoeld voor iedereen die recht heeft op AWBZ-zorg, voor mensen met een kleine beurs en voor termina le patiënten", legt Van Osch uit. Voor de eerste groep regelt hij •sinds anderhalfjaar al vakanties, waarbij de zorg die zij gewoonlijk thuis ontvangen ook op het vakan tieadres gegarandeerd is. Voor de minima wil hij gratis of zeer goed koop vakanties regelen, en voor mensen die terminaal ziek zijn, wil hij vakanties met speciale wen sen regelen - als het kan kosteloos. Voor de uitvoering denkt Van Osch te kunnen samenwerken met allerhande partijen. Zo heeft hij al afspraken met de stichting Ambulance Wens, die dagelijks wensen vervult voor terminale pa tiënten die niet meer mobiel zijn. „Die stichting heeft een pool van 165 vrijwilligers voor terminale zorg, waar ik. een beroep op zou kunnen doen. En mogelijk kun nen zij wensen die zij zelf niet kunnen vervullen, naar mij door schuiven en andersom. En zo komt er iedere maand wel een naam bij die iets voor me kan doen." Desgewenst kan Van Osch boven dien zelf de nodige zorg verlenen. Hij volgde onder meer cursussen op het gebied van psychiatrische en palliatieve (terminale) zorg. Voor de stichting in oprichting zoekt hij overigens nog medestan ders en donateurs. „Ik heb een penningmeester en een secretaris nodig, en iedereen die gewoon wil meedenken of meehelpen is na tuurlijk ook welkom." Het begon voor de voormalig za- Twee uur later kreeg de politie een melding van een vrouw die vertel de dat ze op de Prins Hendrikweg in Vlissingen was aangereden door een 'dronken Pool'. De 31-jarige Poolse man bleek niet meer in staat te zijn om verhoord te worden. Een blaastest lukte wel. Ook hij had bijna zes keer te veel gedronken. Hij is overgebracht naar Torentijd om zijn roes uit te slapen. Gisterochtend is de man verhoord. Hij kon zich niet veel meer herinneren, maar wist nog wel dat hij even in zijn auto had gereden. Beide mannen hebben hun rijbe wijs moeten inleveren. 1Cultuurwerf komt 2 ton tekort 2. Waarom het stil is rond Britannia 3. Besluit minicampings vernietigd Verschillende verslaggevers van deze krant houden een weblog bij. Bekijk ze op www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto kenman Van Osch allemaal in 2008, toen hij een chalet kocht op camping Julianahoeve in Renesse. Dat verhuurt hij sindsdien als 'zorgchalet'. „Voor mensen die al tijd zorg nodig hebben, is het las tig om op vakantie te gaan. De zorg die zij thuis of in een ver pleeghuis krijgen, is elders niet zo maar gegarandeerd." Door samen te werken met ABTZ, een thuiszorgaanbieder in Goes, kan Van Osch in de meeste geval len die zorg wel bieden in zijn cha let. „Het chalet is helaas niet rol stoeltoegankelijk, maar verder is heel veel mogelijk. Ik heb zelfs mo biele luchtfilters om de lucht in de chalets te zuiveren, waardoor ast ma- en carapatiënten vaak beter slapen. Voor die groep is het in Zeeland sowieso goed toeven, want de lucht is hier erg zuiver." In 2009 was het chalet 131 nachten Cees van Osch uit Burgh-Haamstede. VLISSINGEN - De Cultuurwerf in Vlissingen kampt met een tekort van 200.000 euro. Dat tekort is ont staan door de slechte financiële huishouding van de Cultuurwerf Het college van B en W van Vlis singen wil de organisatie helpen door 200.000 euro beschikbaar te stellen. Het gaat nadrukkelijk niet om een gift. Het bedrag wordt de komende twee jaar ingehouden op de subsidie. Als voorwaarde stelt de gemeente dat de korting op de subsidie niet mag leiden tot het verdwijnen van de pijlers van de Cultuurwerf Daarmee doelt het college op het Bevrijdingsfestival, Onderstroom en de beeldende kunst. De Cul tuurwerf heeft op eigen initiatief eind vorig jaar een accoutantskan- toor ingeschakeld met het verzoek een rapport te maken over de ont stane financiële situatie en een ad vies uit te brengen voor de bedrijfs voering. Dat rapport is inmiddels ook naar de gemeente gegaan. Het bestuur en de nieuwe voorzit ter van de Cultuurwerf oud-burge meester Jaap van der Doef, heb ben aan het college beloofd dat de adviezen worden doorgevoerd en dat de korting op de subsidie met bezuinigingen kan worden opge vangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16