Zeeland PZC Streep door besluit minicampings Ver weg WALCHEREN 14 en 15 n 16 RECHTBANK Gemeente baseerde toestemming voor uitbreiding op slecht advies Promotieteam maakt publiek warm voor benefietconcert Haïti in Zeelandhallen Getuigen gezocht van aanrijding ambulance Zware vernieling van zes personenauto's Getuigen gezocht van woninginbraak almanak Ook zorgbehoevenden en minima moeten er 'n weekje tussenuit kunnen Maandag 25 januari 2010 Luctor et Emergo ontmoet grootmeester op eufonium Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft voor de tweede keer een dikke streep gehaald door het besluit dat een aantal minicam pings in de gemeente Veere mag uitbreiden van vijftien naar vijfentwintig standplaatsen. Begin 2009 concludeerde de recht bank dat de gemeente haar besluit gebaseerd had op een slecht onder bouwd advies. Daarop zorgde de Agrarische Adviescommissie Zee land (AAZ) voor een aanvulling op haar oorspronkelijke advies. De rechtbank heeft nu geoordeeld dat uit het advies nog altijd niet kan worden opgemaakt of de minicam pings voldoen aan de voorwaar den om te mogen uitbreiden. Het draait allemaal om de vraag hoeveel procent van het inkomen van een kampeerboer afkomstig is van agrarische activiteiten. Om een minicamping te mogen begin nen of uitbreiden, moet de boer namelijk een 'reëel agrarisch be drijf hebben. Minicamping De Heksenketel uit Veere, die al jaren met de gemeen te overhoop ligt en deze rechts zaak heeft aangespannen, dacht dat de helft van de inkomsten ver diend moest worden met de agrari sche activiteiten. Maar de recht bank heeft nu helder gemaakt dat dat ongeveer een kwart moet zijn. Want 'een reëel agrarisch bedrijf is nog iets anders dan een volwaar dig agrarisch bedrijf, verduidelijkt de rechtbank. Hoe dan ook, uit het advies van AAZ is niet af te leiden hoe de ver houdingen liggen tussen inkom sten van agrarische activiteiten en nevenactiviteiten. De gemeente heeft op basis van dat advies dus nooit kunnen vaststellen of er spra ke was van een 'reëel agrarisch be drijf. Op de zitting gaf AAZ zelfs toe dat ze die vraag op basis van ge voel had beantwoord. De aantijging van De Heksenketel dat AAZ geen onafhankelijke in stantie is, heeft de rechtbank van tafel geveegd. Dat de burgemeester van Veere in het bestuur van AAZ zit, doet daar volgens de rechtbank niets aan af De gemeente Veere zal nu op nieuw een besluit over de uitbrei ding van de minicampings moe ten nemen. GOES - De populaire zanger Jeroen van der Boom, onder meer bekend van De Toppers, treedt vrijdag op tijdens het benefietconcert voor Haïti in de Zeelandhallen in Goes. Ad Vis ser (Toppop) is gestrikt voor de presentatie. Het benefietconcert is een initiatief van Stich ting Jarikin die al jarenlang ontwikkelingshulp biedt op Haïti. Tim Alexander uit Kats (van de band Fragment), heeft de organisatie mede op zich genomen. Alexander is bijna dag en nacht in touw geweest om artiesten te strik ken. Om een zo groot mogelijk publiek warm te maken voor het concert, gingen muzikan ten en promotieteams afgelopen zaterdag in Goes (foto), Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en Terneuzen de straat op. In Goes werden op de Grote Markt onder leiding van Alexander (rechts op de foto) bekende nummers ten ge hore gebracht door een gelegenheidsforma tie. foto Willem Mieras VLISSINGEN Op de kruising Nieuwe Vlissingse- weg-President Rooseveltlaan in Vlissingen is zaterdag rond 12.30 uur een Belgische automobilist te gen een ambulance gebotst. De Belg reed rechtdoor door groen, maar zag niet dat een ambulance de kruising overstak. De verkeers lichten voor de ambulance stonden op rood. De ambulance was met spoed op weg naar een patiënt De politie zoekt getuigen. Zij kun nen bellen met 0900-8844. MIDDELBURG Zes auto's zijn tussen vrijdag 22.00 uur en zaterdag 05.00 uur vernield op de Oude Veerseweg in Middel burg. Drie zwaar beschadigde au to's stonden dwars op de weg. Ze zijn weggetakeld voor sporenon derzoek. Drie andere auto's ston den op een parkeerterrein. Iemand heeft mogelijk geprobeerd twee er van te stelen. Eigenaren van gesto len of beschadigde auto's kunnen aangifte doen. Getuigen kunnen bellen: 0900-8844 of 0800-7000. MIDDELBURG In een woning aan de Van KlefFens- laan in Middelburg is vrijdag tus sen 16.00 en 19.30 uur ingebroken. De dader is de woning binnen ge komen door een deur open te bre ken. De politie vermoedt dat hij daarna gestoord is, want er zijn geen spullen gestolen. De politie is op zoek naar mensen die iets vreemds in die straat hebben ge zien. Zij kunnen bellen naar 0900-8844 of bellen met Misdaad Anoniem op 0800-7000. Menno, vijf jaar oud, uit Kapelle heeft van Sinterklaas een fraaie ver lichte wereldbol gekregen. Menno vindt het heerlijk om landen op te zoeken op die globe. En op een dag, als zijn tante Ingrid op visite is, speurt Menno samen met tante op de wereldbol naar 'Opiedo- pie'... Zo noemt Menno het land waar het nieuwe jongetje is geboren dat sinds kort in Menno's klas zit. Tip? redactie@pzc.nl Het blijkt om Ethiopië te gaan, ont dekt tante Ingrid al spoedig. En zij vertelt haar vijfjarig neefje dat dat Afrikaanse land wel héél erg ver van Nederland afligt. Menno is het roerend met zijn tante eens. Dan kijkt het ventje haar plotseling triomfantelijk aan. En zegt: „Maar hij komt wel elke dag op de fiets hoor, tante!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15