'Wedstrijd komt twee weken te vroeg' sport 135 Rodelaar Huber mist zevende Winterspelen Goud Koedooder in WB-wedstrijd scratch Koploper Shirov levert eerste halve punt in Derde ritzege Greipel in Tour Down Under Voorhuis naar Spelen voor achtervolging A PUBLIEK WAANT ZICH IN RESTAURANT TIJDENS VOORSTELLING ROND BRITSE SERIE FAWLTY TOWERS HERLEEFT IN HEERLIJKE THEATERSHOW zaterdag 23 januari 2010 door Renze Lolkema heerenveen - Een medisch wonder werd ze genoemd. In no vember lag haar voet immers nog in de kreukels, gisteren bleek ze fit genoeg voor een olympische kwali ficatiewedstrijd. 'Een mentaal won der' was ook een lofprijzing op haar karakter, dat helse spierpijn en diverse griepaanvallen weer stond om gisteren te kunnen schaatsen. Maar de term we reldwonder blijft voorlopig ach terwege. Marianne Timmer is (nog) niet goed genoeg voor Van couver. Dat deed pijn en ook weer niet, reageerde Timmer gisteren berus tend nadat Thijsje Oenema haar het startbewijs voor de olympi sche 500 meter van volgende maand in Canada had ontnomen. Oenema won beide races en is daarmee naast Annette Gerritsen, Margot Boer en Laurine van Ries- sen de vierde Nederlander op de SIGULDA Rodelaar Wilfried Huber loopt zijn zevende Winterspelen mis. De 39-jarige Italiaan, die op olym pisch niveau debuteerde in 1988 tij dens de Spelen van Calgary, is door de Italiaanse bondscoach Walther Plaikner gepasseerd voor Vancouver. Huber had de eerste wintersporter kunnen worden met zeven Winter spelen achter zijn naam. PEKING Baanwielrenster Vera Koedooder heeft bij wereldbekerwedstrijden in Peking goud veroverd op het on derdeel scratch. Het was voor de 26-jarige renster uit Bovenkarspel lang geleden dat ze op de hoogste trede van het po dium stond. Vier jaar geleden in Sydney won ze ook al eens een we reldbekerwedstrijd op het olympi sche duuronderdeel. WIJK AAN ZEE Alexei Shirov heeft gisteren in het Corus-schaaktoernooi zijn eerste halve punt ingeleverd. De Spaanse grootmeester, geboren en tegen woordig weer woonachtig in Let land, kwam in de zesde ronde remi se overeen met de Engelsman Ni- gel Short Zijn naaste concurrenten konden niet profiteren. ADELAIDE De Duitse wielrenner Andre Grei pel heeft gisteren zijn derde etappe zege behaald in de Tour Down Un der. Na een wedstrijd over 149,5 ki lometer naar Adelaide was hij op nieuw de sterkste in de sprint.' Greipel bleef leider in het alge meen klassement. Zijn voorsprong op de Australiër Robbie McEwen bedraagt twintig seconden. sprintafstand op 16 februari in Van couver. „Deze wedstrijd komt twee weken te vroeg", zei Timmer. „Het gaat elke dag beter, dat voel ik. Jammer daarom dat me dit de kop moet kosten." Daarmee doelde ze op het onge looflijke herstel van een zware val van zeventig dagen geleden, even eens in Thialf. Timmer werd toen tijdens een wereldbekerwedstrijd onderuit gereden door de Chinese Jing Yu. Timmer: „In tien weken is mijn enkel weer top. Ik mag dus niet zeuren. Maar wat ik ermee wil, lukt nog niet. Mijn enkel is nog niet mobiel genoeg." Haar coach Jac Orie zei nog treffender: „Deze enkel is nog niet echt van Marianne. Het heeft tijd nodig. Nu is de tijd net te kort om wedstrijd- fit te worden. Maar ik denk dat de 1000 meter van maandag een stuk beter zal gaan." Maandagochtend wacht inderdaad de laatste kans voor de drievoudi ge olympisch kampioene om voor de vierde keer in haar loopbaan de Marianne Timmer weet het: geen olympisch startbewijs op de 500 meter. foto Vincent Jannink/ANP Winterspelen te halen. Met Ireen Wüst en Natasja Bruintjes moet ze strijden voor een startbewijs op de kilometer. Thijsje Oenema, een 21-jarige boerendochter uit Joure, schakelde dus het nationale troetelkind uit, het fenomeen met wie het ganse land medelijden had. „Je kon er niet om heen", zei Oenema. „Op radio en televisie, in de kranten, al les draaide om Marianne. In Col- lalbo zaten we allebei in trainings kamp en natuurlijk let je dan op haar, maar uiteindelijk heb ik me er voor afkunnen sluiten." heerenveen - De Nederlandse schaatsbond heeft besloten om Jo- rien Voorhuis voor te dragen voor deelname aan de Olympische Spe len. De rijdster van VPZ wordt ge zien als een belangrijke kracht voor de ploegachtervolging, een discipline waarop ze dit seizoen al eens voor het Nederlandse team uitkwam. Voorhuis eindigde bij het olym pisch kwalificatietoernooi als twee de op de vijf kilometer, maar had niet voldaan aan de eisen van sportkoepel NOCNSF. Op de ploeg achtervolging heeft ze formeel wel aan die regels voldaan. Om in Van couver op die discipline te kunnen deelnemen, moet Voorhuis ook op een individuele afstand hebben deelgenomen. Op basis van haar tweede plek op het OKT wordt de schaatsster daarom een startbewijs op de 5000 meter gegund. Met Voorhuis en Oenema hebben nu negen schaatssters zich gekwali ficeerd voor de Spelen. Advertentie De acteurs spelen tussen het publiek. Alle bezoekers nemen zo deel aan deze show tijdens een driegangendiner. Foto Tony Kieu. De beste Britse televisiekomedie Fawlty Towers heeft navolging gekregen met een speciale theatershow. Drie Australische acteurs spelen de komende maanden Faulty Towers voor volle zalen in Nederlandse theaters. Theater is eigenlijk niet het juiste woord, want het publiek zit tijdens de voorstelling aan tafeltjes, en krijgt een driegangendiner voorgeschoteld van de hoteleigenaar Basil, zijn praatgrage vrouw Sybil en onhandige kelner Manuel. 'Oh yes I know 'imiteert de Australische actrice Alison Pollard- Mansergh Sybil Fawlty Towers vlekkeloos. Het is alsof de vrouw van Basil, in gesprek aan de telefoon met haar zus Audry in de receptie van het hotel, weer tot leven komt In de theatershow Faulty Towers the Dining Experience speelt Alison Pollard-Mansergh de rol van Sybil, in de populaire tv-serie uit de jaren '70 bekend door Prunella Scales. Samen met de Australische acteurs Michael Davoren (Basil) en Andy Foreman en Daley Donnelly die alwisselend Manuel spelen, brengt Alison het fameuze Britse hotel weer tot leven. Het publiek dat de show Faulty Towers bezoekt, waant zich in de Britse diningroom van het hotel, waar Basil, Sybil en Manuel de lakens uitdelen 'Sybil kan dingen zeggen tegen de gasten die ik normajiter niet zeg, 'legt Alison haar rol uit. En de knorrige Basil die weinig op heeft met de gasten, komt ronduit grof uit de hoek. 'Basil houdt niet van mensen. 'Faulty Towers ...the Dining Experience is een theatershow tussen de eettafels, 'ledereen neemt deel aan de show. We praten met het publiek. De bezoekers hebben het gevoel dat ze in een restaurant zitten.' Dat een theatershow over de populaire 12-delige tv-serie die door de BBC tussen 1975 en 1979 voor het eerst werd uitgezonden, een voltreffer is, bleek in-september toen Faulty Towers .the Dining Experience een week te zien was in Dordrecht. Het publiek kon enorm lachen om de karakters die we neerzetten/zegt de Australische actrice. In de theater show komen de briljante scènes uit de tv-serie terug. In 1997 richtte Alison Pollard-Mansergh. met haar man, het gezelschap Interactive Theatre Australia op. omdat ze geen werk 'vond als actrice. Na een tournee in eigen land, volgen de succesvolle optredens op festivals in Edinburgh, Adelaide en Melbourne. Daarna volgde optredens in Engeland en Ierland. 'Fawlty Towers is één van de best geschreven •komedies', vindt Alison 'John Cleese en Connie Boothe (die in de serie de rol van serveerster Polly Sherman speelt) schreven fabuleuze scènes. Als ik de afleveringen terugzie, zie ik nog steeds nieuwe dingen. Ook al is de serie gemaakt in de jaren '70, de humor is tijd loos. Ik denk dat Fawlty Towers altijd populair blijft' Hoogtepunt in de theatershow is de beroemde scene uit de aflevering 'The Germans' 'Hollanders reageren daar zo overweldigend op. Het is de climax van de show.' Faulty Towers..the Dining Experience, van dinsdag 2 februari tot en met zondag 7 februari in de Stadsschouw burg Middelburg. Daarna volgt tot en met 25 april een tour langs andere theaters in Nederland. Stichting Stadsschouwburg Middelburg Molenwater 99 4331 SG Middelburg 0900-3300033 wwwtheaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97