Martelende Britse broertjes moeten cel in FIETSVAKANTIES 8l TERRORISMEBESTRIJDING Grootschalige actie tegen terreurbeweging Duits arrestatiebevel tegen Videla Moeder dwingt zoon hamster dood te slaan Klokkenluider politie Rusland opgepakt Cipiers in België staken VALKENBURG BODENSEE S3 PASSAU naar WENEN BERLIJN LOIREDAL DE NIEUWE BROCHURE! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vraag nü gratis de brochure Fiets- wandelvakanties' aan met ons complete aanbod voor zomer 2010! zaterdag 23 januari 2010 Turkije pakt leden Al Qaeda op Politie arresteert in week tijd 150 mensen die in verband ge bracht worden met Al Qaeda. Terroristen zouden aanslag hebben willen plegen. Volgens deskundigen komen veel Al Qaeda-aanhangers van de Turkse Hezbollah. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De Turkse politie heeft gisteren bij gelijktijdige acties in zestien provincies 120 mensen op gepakt die vermoedelijk banden hebben met Al Qaeda. Het was de tweede actie in korte tijd tegen de organisatie. Eerder deze week wer den bij invallen in Adana en Anka ra al 30 Al Qaeda-leden opgepakt. Volgens de autoriteiten ging het om een terroristische cel die een aanslag voorbereidde op een Turk se legereenheid die naar Afghanis tan zou gaan. De naam Al Qaeda duikt steeds va ker op in Turkije. Volgens profes sor Ihsan Bal van het Centrum voor Etnische Studies in Ankara, is moslimland Turkije door het bondgenootschap met de VS en de Turkse troepen in Afghanistan een belangrijke doelwit. „En rond reizende Al Qaeda-leden uit de Kaukasus en onze buurlanden ko men vaak samen in Turkije." Volgens terreurexpert Emrullah Ul- su van de Yeditepe Universiteit in Istanbul ontplooit Al Qaeda ook een nieuwe tactiek in Turkije. De organisatie ronselt actief nieuwe le den bij al bestaande radicale islami tische groepen. Contacten worden gelegd via internet, universiteiten, boekwinkels en moskeeën. Uslu: „Het is een langzaam proces. Jon geren worden bijvoorbeeld uitge nodigd voor discussiebijeenkom sten waarbij de gebeurtenissen in Afghanistan, in de Gazastrook, op de Westelijke Jordaanoever of Je men worden besproken." De strategie lijkt te werken. Er zijn relaties ontstaan tussen Al Qaeda en cellen van andere terreurgroe pen in Turkije. Als voorbeeld noemt Uslu het Islamitische Great East Raiders-Front (IBDA-C) en de Turkse Hezbollah. Deze laatste - niet teverwarren met Hezbollah in Libanon - is vol gens Uslu de belangrijkste 'bron' van Al Qaeda in Turkije. Uslu schat het aantal aanhangers van de Turkse Hezbollah op zo'n 100.000, een kleine deel daarvan hoort bij de militante tak. „En zij staan be kend om het brute geweld." Al Qaeda's nieuwe strategie in Tur kije is gevaarlijk, stelt Uslu. Er zijn potentieel veel radicale jongeren in het islamitische land met 70 mil joen inwoners. De grote armoede, de hoge werkloosheid en slechte scholing vormen een prima voe dingsbodem voor radicalisering en terrorisme. Het harde optreden van de overheid tegen Koerden speelt Al Q_aeda ook in de kaart. Dat Turkije de laatste jaren ver schoond is van grote Al Qaeda-aan- slagen is volgens deskundigen toe te schrijven aan het optreden van de Turkse veiligheidsdiensten. On danks dat 'succes' blijkt Al Q_aeda steeds weer in staat nieuwe cellen op te richten. In 2003 pleegde Al Qaeda in Istanbul aanslagen waar bij zestig doden en 700 gewonden vielen. NEURENBERG WARM SPRINGS Het Openbaar Ministerie in Neu renberg heeft gisteren een interna tionaal arrestatiebevel uitgevaar digd tegen de voormalige Argen tijnse juntaleider Jorge Rafael Vide- la (84). Hij is aangeklaagd voor de dood van een Duitser ten tijde van de militaire dictatuur. Videla was van 1976 tot en met 1981 machtheb ber in Argentinië. In 2007 staakte het OM nog een eerdere procedure tegen Videla, omdat Argentinië hem weigerde uit te leveren. Een moeder in Warm Springs in de Amerikaanse staat Georgia, heeft haar twaalfjarige zoontje gedwon gen zijn hamster dood te slaan met een hamer, omdat hij slechte cij fers op school had gehaald. Dat heeft de sheriff van het plaatsje gis teren gezegd. De jongen vertelde het incident aan zijn leraar, die daarop de kin derbescherming inschakelde. De 38-jarige moeder is aangehou den. MOSKOU Een Russische agent die zijn meer deren beschuldigde van corruptie en premier Poetin om hulp vroeg, is aangehouden wegens misbruik van zijn functie. Dat meldden on derzoekers gisteren. Dimovski werd in november een sensatie op internet, toen hij een filmpje plaats te waarin hij in uniform klaagde over de chronische corruptie bin nen het veiligheidsapparaat. Hij verklaarde dat agenten worden be handeld als 'vee'. BRUSSEL - Cipiers van Belgische ge vangenissen hebben gisteren voor een dag het werk neergelegd. Vele honderden betoogden in Brussel tegen de overbevolking in de cel len. Zo heeft in de gevangenis van Vorst in Brussel plaats voor vier honderd gedetineerden, maar zit ten er 640. „In bepaalde cellen voor drie mensen staat geen toilet maar een emmer. Dat is onaan vaardbaar in de 21e eeuw", aldus Michel Jacobs van vakbond ACOD. De betogers zijn ontvangen door premier Yves Leterme. Minister Stefaan De Clerck (Justitie) herin nerde hen eraan dat nieuwe ruim tes in aanbouw zijn en dat hij de gevangenis in Tilburg heeft ge huurd voor Belgische gevangenen. Tijdens stakingen van cipiers ne men politieagenten het werk over. Inmiddels is dat zo vaak gebeurd, dat de politie nu wil staken tegen deze voortdurende vervanging. SHEFFIELD - Een rechtbank in Groot-Brittannië heeft gisteren twee broers van tien en elf jaar oud veroordeeld tot lange gevange nisstraffen wegens een sadistische aanval op twee andere jongetjes. De daders beroofden en mishan delden hun slachtoffers van negen en elf jaar anderhalf uur lang en dwongen hen seks met elkaar te hebben, zo meldde de BBC. De rechtbank in Sheffield veroor deelde de broers tot gevangenis straffen voor onbepaalde tijd. Ze moeten minimaal vijf jaar achter de tralies doorbrengen. De daders probeerden de beide slachtoffers te wurgen, ze schop ten hen en sloegen hen met bak stenen. Vanaf'het begin van de aanval kregen de vrienden te ho ren dat ze het er niet levend van af zouden brengen. Nadat de broers de plaats van het misdrijf hadden verlaten, waarschuwde het jongste slachtoffer mensen in de omge ving. Later werd het andere slacht offer meer dood dan levend aange troffen, liggend op zijn buik en zonder onderkleding. Een van de daders heeft de misdaden deels ge filmd met een mobiele telefoon, die hij had gestolen van een van de slachtoffers. Gisteren toonden de daders geen emotie toen ze op de hoogte werden gesteld van hun vonnissen. Een moeder van de slachtoffers vervloekte hen als ver tegenwoordigers van 'het kwaad'. De zaak schokte miljoenen men sen in Groot-Brittannië. De daders waren al langer bekend als probleemkinderen, afkomstig uit een gezin met veel agressie, drank- en drugsgebruik. De twee bleken thuis geregeld pornovideo's en uiterst gewelddadige horror films te bekijken. Zie www.kras.nl/21714 Zie www.kras.nl/21638 Zie www.kras.nl/21648 Zie www.kras.nl/21631 Zie www.kras.nl/21609 Zie www.kras.nl/innergy Zie www.kras.nl/brochures Zomer ZUau nu boekbaar. Meer dan 65 fietsvakanties op www.kras.nl/fietsvakanties! 5-daagse busreis Nederland Vertrek: van 10 mei t/m 6 september prachtige fietsreis door Bourgondisch en veelzijdig Limburg! We volgen o.a. de Maastricht-route en Margraten-route busreis, ontbijt, diner, gebruik fiets 7-daagse fiets-/autoreis Vertrek: van 17 april t/m 23 oktober fietsvakantie door 3 landen: Oostenrijk, Zwitserland én Duitsland! Langs o.a. Schaffhausen en bloemeneiland Mainau bagagetransport, verblijf, ontbijt 8-daagse fiets-/autoreis Oostenrijk Vertrek: van 17 april t/m 17 oktober over de 'Donauradweg' van Passau naar Wenen, één van de mooiste routes van Europa! U passeert o.a. Krems en Melk bagagetransport, verblijf, ontbijt 7-daagse busreis Duitsland Vertrek: van 22 mei t/m 18 september must voor fiets- én stedenliefhebbers: ontdek Berlijn per fiets! Daarnaast ook aandacht voor het Spreewald Potsdam. busreis, ontbijt, diner, gebruik fiets 8-daagse busreis Frankrijk Vertrek: 17-31 juli en 14-21 augustus fantastische reis door de 'Tuin van Frankrijk'! Met tochten naar Chateau de Chenonceau en Chateau de Chambord, busreis, ontbijt, diner, gebruik fiets Op veler verzoek bieden wij ook dit jaar diverse fietsvakanties met Gazelle Medeo Innergy fietsen aan. De Gazelle Innergy fiets is in 2009 verkozen tot fiets van het jaar. Niet verwonderlijk, want dankzij de elektrische trapondersteuning fietst u verder, gemakkelijker en veiliger! 20 J0 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8