zeeland 125 85% maar dat is geen betutteling' Ondernemers willen geen mitsen en maren fu2 m lÉffi www.bouwkavelColijnsplaat.nl Onderzoek naar tennisbanen in hele gemeente Man raakt gewond bij bedrijfsongeval Nominatie voor Kapelse speel-o-theek SCP en CDA: geen hekken op de dijken Jeugdbrandweer haalt drie mille op voor Haïti Realiseer uw eigen droom in 2010: www.wooneco.nl zaterdag 23 januari 2010 van de bewoners in de gemeente Kapelle voelt zich veilig. Bewoners geven aan dat ze zich vooral geborgen voelen in eigen huis. Ook dat de auto voor de deur kan worden geparkeerd, scoort hoog. Beduidend minder veilig scoren de plekken waar jongeren samenscholen, zoals in de parken. Daar staan sinds kort borden met een verbod om het park na zonsondergang te betreden. vanaf 1 uur na zonsondergang 7:00 uur NIEUWDORP Een 31-jarige man uit de gemeente Veere is gistermiddag rond 13.45 uur gewond geraakt bij een be drijfsongeval aan de Finlandweg in Nieuwdorp. De man werd aangere den door een heftruck die bij het la den van een schip achteruit reed. Het slachtoffer, dat achter de hef truck stond, werd aangereden en kwam met zijn been onder de hef truck terecht. Hij is met beenletsel overgebracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam. KAPELLE Speel-o-theek De Schatkist in Ka pelle is genomineerd voor de titel speel-o-theek van het jaar. De ande re kanshebbers komen uit Hilver sum en Zeist. Tijdens de landelijke speel-o-the- kendag in Den Haag op 6 februari mogen de genomineerden-hun ves tiging presenteren, waarna de jury een winnaar kiest. De speel-o-theek in Kapelle bestaat inmiddels 27 jaar. Ongeveer vier honderd gezinnen zijn lid. THOLEN SGP en CDA in de gemeente Tho- len willen dat het waterschap af ziet van het plan om zijn buiten dijkse werkwegen af te sluiten met hekken. Volgens de twee partijen moeten de wegen open blijven, zo dat fietsers en wandelaars kunnen genieten van de natuur. Wethou der Goössen is het met de twee fracties eens. Hij zegt dat het be sluit van het schap in strijd is met het eigen Thoolse beleid. SINT PHILIPSLAND De jeugdbrandweer van Sint Phi- lipsland heeft 3060 euro bijeenge bracht voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Dat deden ze door huis-aan-huis te collecteren in Sint Philipsland en Anna Jacoba- polder. Het geld gaat naar giro 555. Een aantal leden was donderdaga vond aanwezig in de studio in Hil versum tijdens de grote televi sie-actie. Daar werd het ingezamel de bedrag bekend gemaakt. OUD-VOSSEMEER - Thoolse onder nemers willen geen mitsen en ma ren horen tijdens het verkiezings debat dat ze volgende maand'hou den. „We willen duidelijke ant woorden", zegt ondernemer en ge spreksleider Andy van de Velde. „Daar zal ik streng op toezien." Het ondernemersdebat wordt geor ganiseerd door het Ondernemers Overleg Tholen en de Thoolse On dernemers Federatie. Volgens voor zitter Wim Brevet van die laatste club zullen veel ondernemers op deze avond bepalen op welke par tij ze gaan stemmen. „En ja, het zou zomaar kunnen dat een nieu we partij (de SP, red.) zulke ver standige dingen zegt, dat een on dernemer denkt: hé, daar ga ik op stemmen." De lijsttrekkers worden op 4 fe bruari stevig aan de tand gevoeld over vier thema's. Elke keer krij gen ze twee minuten om hun vi sie op het onderwerp te geven om uiteindelijk 'ja' of'nee' te moeten antwoorden op een stelling/„Dan willen we geen mitsen of maren meer", waarschuwt Van de Velde. „Maar gewoon duidelijkheid." Het debat, waarbij alle onderne mers uit de gemeente Tholen wel kom zijn, begint om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis De Vos- senkuil in Oud-Vossemeer. Verkoopmanifestatie op 30 januari van 11.00 -14.00 uur Locatie: Rabo Woonshop, Lange Viele 49 te Middelburg WOONE Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 oo makelaar SINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen gaat onderzoek doen naar de staat van alle tennisbanen. Aanleiding vormt de vrij plotselin ge ontdekking dat de complete drainage op het tenniscomplex in Sint Philipsland vervangen moet worden, terwijl een onderzoeksbu reau vijf jaar geleden nog stelde dat die in goede staat was. De ge meenteraad is hier onaangenaam door verrast, maar stelt het bedrag van 37.000 euro wel beschikbaar. Zonder dat bedrag zit de tennisver eniging in de problemen. Om dit soort verrassingen in de toekomst uit te sluiten, wil het college alle banen op de diverse tenniscom- plexen tegen het licht houden. KlilÉlS De BOA's (buitengewone opsporings ambtenaren) van Kapelle controleren onder meer bij het aanbieden van huisvuil, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89