241 zeeland Schap denkt over fietspad bij Hiksedijk 'Er zijn veel controles, VANAF A.S. MAANBAG m aanval met brandende spuitbus Gewond na Metamorfose voor Kruiningse bieb ONDERZOEK Drukke weg moet veiliger VEILIGHEID In Kapelle voelt bijna iedereen zich veilig, blijkt uit een onder zoek van Scoop. Dit terwijl het gemeentebestuur van alles on derneemt om overlast en ergernissen te bestrijden. zonsondergang en de 'menubor den' in de periode voor oud en nieuw zijn enkele voorbeelden. Kramers wekelijkse 'berichten aan de samenleving' in de Scheldepost ademen een sfeer uit de tijden van de veldwachter uit. Uit de korzelige reacties op de PZC-site valt op te maken dat som migen dit als betuttelend ervaren. Maar dat geldt lang niet voor ieder een. Kramer: „We corrigeren niet, het zijn preventieve maatregelen. Onveiligheidsgevoelens Het percentage mensen dat zich zelden of nooit onveilig in de gemeente voelt, is op de Bevelanden vrij groot. Als het gaat om de eigen kern of wijk, ligt het percentage nog hoger. Goes Reimerswaaf si %i ■E5HBKZinSH Borsële 85% - Noord-Beveland 86% W WÊ Tholen 83 Donja Odijk bron Scoop, Sociale Staat van Zeeland zaterdag 23 januari 2010 ^mÊÊm^mÊÊiÊÊÊÊKÊÊ^mm door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Langs de Hikse dijk bij Oud-Vossemeer komt wel licht een vrijliggend fiets- en wan delpad. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden onderzoekt of de aanleg van zo'n pad verkeerstechnisch en financieel haalbaar is. De gemeente is, in samenwerking met het waterschap, bezig aan een verkeersvisie op Oud-Vossemeer. De bereikbaarheid van het dorp moet worden verbeterd en het zou zomaar kunnen dat de Hiksedijk in de toekomst een drukkere toe gangsweg wordt. In dat geval is het veiliger om fietsers en voetgangers van het autoverkeer te scheiden. Kees Slabbekoorn van het water schap benadrukt dat een even tueel fiets/wandelpad echt toe komstmuziek is. „Dat ligt er niet volgend jaar." Het schap heeft tevens besloten om af te zien van het plan om een deel van de Hiksedijk af te sluiten door het asfalt te verwijderen. Dat had moeten gebeuren op het punt waar de Van Zeylstraat uitkomt op de dijk. Die aansluiting is gereali seerd in de vorm van twee op- en afritten. Het stuk asfalt daartussen zou verdwijnen, zodat het door gaande verkeer over de op- en af ritten zou moeten. Op die manier zou het aantal kruisingen worden verminderd. Met name landbouwers kwamen tijdens een informatieavond in het geweer tegen dat plan, omdat hun voertuigen de hoogteverschillen (hoog-laag-hoog) niet zouden trek ken. Het schap onderkent dat pro bleem en laat de weg daarom onge moeid. Als alternatief wordt wel een voor rangsregeling ingevoerd. Verkeer dat uit de Van Zeylstraat en de Dorpsweg komt, moet in de toe komst voorrang verlenen aan het verkeer op de Hiksedijk. Slabbe koorn denkt dat deze maatregel nog in het eerste kwartaal van dit jaar kan worden ingevoerd. Er ko men borden en haaientanden. wmm&Asar* <pxr/ GOES - Een 13-jarige jongen uit de gemeente Borsele heeft woensdag tweedegraads brandwonden opge lopen, nadat een andere, nog onbe kende jongen hem met een bran dende spuitbus in zijn gezicht spoot. Dat heeft de politie gisteren gemeld. De jongen liep rond 14.45 uur met een vriendje in de Vosmaerstraat in Goes toen hij in de bosjes twee jongens bezig zag met een spuit bus en een aansteker waarbij een enorme vlam vrijkwam. De der tienjarige waarschuwde hen uit te kijken, waarop de onbekende jon gen zich omdraaide en in het ge zicht van de jongen spoot. Het slachtoffer voelde een vlam in zijn gezicht en hevige pijn. Hij is snel naar een openbaar toilet gelopen en heeft daar zijn hoofd gekoeld met een natte handdoek. De huis arts constateerde tweedegraads brandwonden. De politie is op zoek naar getui gen. Hun wordt verzocht contact op te nemen met het politiebu reau in Goes of te bellen met 0900-8844. Het signalement van de jongens luidt als volgt: ze droegen beiden Nike Air-schoenen, de een wit met zwart en de ander oranje met zwart. Lengte tussen de 1.70 m en 1.75 m., een van hen had een Noor se muts op. Beiden droegen een zwarte jas en een spijkerbroek. door Lilian Dominicus Veilig? Zo veilig is het hier anders helemaal niet, roept spontaan Jon Her- selman uit als hij hoort over het thema van deze afleve ring over het Scoop-rapport. De ramkraak bij sportzaak Herselman in Kapelle vorig weekeinde staat hem nog vers in het geheugen. „Nee, dat is niet leuk. Het kost al leen maar geld", verzucht hij, ter wijl hij over het pad langs de kerk richting gemeentehuis loopt. Een formaliteitje voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen, ver klaart hij. En zo snel als zijn eerste reactie is, komt ook de relative ring. „Het valt hier natuurlijk ook allemaal best mee. Er gebeurt wel eens wat, maar zo ernstig is het na tuurlijk ook weer niet." Dat is ook hoe burgemeester Siebe Kramer er tegen aan kijkt. „Je moet het in zijn totaliteit bekijken. Zet het maar eens af tegen de coni- ferenbranden in Middelburg. Als het gaat om branden, inbraken en overvallen zijn we de veiligste. Kramer staat bekend om zijn ouderwetse aanpak op het gebied van openbare orde en veiligheid. De introductie van de boa's (bui tengewone opsporingsambtenaar), het pas ingestelde parkverbod na Joke Slabbekoorn (I) en Willy Janssens voelen zich vei lig in Kapelle, behalve dan misschien bij het zwembad. KRUININGEN - Wethouder Hans de Kunder en kinderen van basisscho len De Welle en Voorhoute her openden gisteren de bibliotheek in Kruiningen. Eerder deze week onderging de jeugdafdeling een ge daanteverandering. „We hebben nieuwe kasten gekocht die we wat 'losser' hebben neergezet. En de boeken zijn nu gerangschikt per thema", legt marketingmedewerk- ster Anne Eijnwachter van Bibli- Oosterschelde uit. „Zo hopen we dat het voor kinderen leuker en makkelijker wordt om een boek te vinden." Eigenlijk waren er plan nen om de bibliotheek te verbou wen, maar vanwege de onzekere toekomst van de Reimerswaalse bi bliotheken is besloten daarmee te wachten tot er duidelijkheid is. Wethouder Hans de Kunder heropent de Kruiningse bibliotheek, samen met leerlingen van basisscholen De Welle en Voorhoute. foto Willem Mieras Van die boa's gaat een waarschu wende werking uit, waardoor men sen zich veilig voelen." Daar zijn Joke Slabbekoorn en Wil ly Janssens, die bij de supermarkt staan te praten, het mee eens. Bei den voelen zich veilig in Kapelle. „Zulke maatregelen werken door", zegt Joke. Alleen in de parken en bij het zwembad, waar de jonge ren rondhangen, daar voelen ze zich niet altijd op hun gemak. Jo ke: „Ze zeggen dat bij het zwem bad in drugs gehandeld wordt." De vrolijke zusjes Irene en Elise van Loo reageren quasi verbaasd als ze horen van het Scoop-rap port. „En ze hebben Annie laatst nog vermoord", zegt Elise, schert send. Ze verwijst naar de diefstal van de bronzen buste van de kin derboekenschrijfster op het Kerk plein. De dames herinneren zich ook de grafschennis op de Franse begraafplaats en de stennisschop- pers tijdens de vakantieweek Rom meldam. Er wordt veel gecontro leerd, is hun ervaring, maar dat vinden ze niet betuttelend. „Als je tijdens de schemering nog in het park zit, komen ze naar je toe. Over een half uur moet-je weg zijn, hè, krijg je dan te ho ren." Irene: „Ik vind het wel goed." „Ik ook. Moet je je maar ge dragen", zegt Elise. De vrolijke zusjes Irene (I) en Elise van Loo ervaren de controles niet als betuttelend. Irene: „Ik vind het goed." Prijs per liter 1.11 BIER Krat a 24 x 30 10^79 J Actieprijs per kilo verpakt 5 3.99 A, MEER AANBIEDINGEN OP WVIfVIf.AGRIAAARKT.NL aanbiedingen galJg ty^Saterdag 3$januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88