Zeeland PZC Goes wint nationale Millennium-titel Voortaan kopiëren op De Poel Qad Vermagerd BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 24 en 25 VERKIEZING Afvalproject in Oeganda en Afrikajaar geven Bevelandse gemeente streepje voor Koop een Staatslot f-.. en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. REIZEN De Kring bakt cake voor hulp aan Haïti Cios veilt fietsen en stort geld op 555 almanak Zaterdag 23 januari 2010 Ontmoetingskerk wil er ook voor de wijkbewoners zijn Kapellenaren voelen zich niet betutteld door controles en veilig Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes heeft weer een prijs in de wacht gesleept. De gemeente mag zich sinds gisteren 'de meest inspirerende Millennium-gemeen te' van 2009 noemen. Goes was, sa men met Groningen, al de eerste Fair Trade-gemeente van Neder land. Eerlijke handel is één van de millenniumdoelen. Goes troefde de gemeenten Het Bildt en Leerdam af in de finale van de verkiezing door de VNG In ternational (een onderdeel van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten). Die vond plaats in Den Haag. De Goese wethouder So phie van 't Westeinde ontving de wisselbeker uit handen van wet houder Marca Spit van Utrecht, de gemeente die de titel in 2008 won. Van 't Westeinde: „Ik ben erg trots dat we deze titel hebben gekregen. Eigenlijk ook een kroon op het Afrikajaar dat we afgelopen jaar hebben gehouden." Goes werd in 2008 Millenniumge meente. Daarmee verplichtte ze zich in te spannen voor klimaatver betering, ontwikkelingssamenwer king en armoedebestrijding. Omdat Goes het 'feestjaar' 2009 - de gemeente houdt elke vier jaar een themajaar met onder meer een groots openluchtspel - in het teken stond van Afrika, scoorde Goes punten bij de jury van VNG International. Daarnaast heeft Goes, ook via VNG International, een project in het Afrikaanse land Oeganda. Daar helpt ze de gemeente Kamuli met het opzetten van een afvalin- zamel- en verwerkingssysteem. Het ging er in de verkiezing ook om hoe de gemeente er publicitair mee om is gegaan. Zo was het af valproject te zien op millennium- gemeente.tv. Overigens heeft lang niet elke Millenniumgemeente een partnerproject in de Derde Wereld. „Maar", zegt wethouder Van 't Westeinde, „ook het volume en de Cliënten van Het Gors werkten gisteren vanwege de aanstaande verhuizing voor het laatst in de Kopieerwinkel aan de Voorstad. foto Willem Mieras schaal van activiteiten hebben de doorslag gegeven. Kijk bijvoor beeld naar ons scholenproject in het Afrikajaar. Daar hebben tiental len scholen aan meegedaan. Een festival als Ubuntu en een filmfes tival met Afrikaanse cineasten heb ben ons veel publiciteit bezorgd en mensen aan het denken gezet. Verder telt hoe je je millennium doelen inbedt in de organisatie." De prijs bestaat uit een wisselbe ker en verder een jaar lang roem: Q www.millenniumgemeente.nl GOES - Na tien jaar aan de Goese Voorstad te hebben gezeten, ver huist de Kopieerwinkel van Stich ting Het Gors volgende week naar de Albert Plesmanweg, op bedrij venterrein De Poel. Gisteren was de winkel voor het laatst open op de huidige stek. Feitelijk is de verhuizing een bezui nigingsmaatregel. Het Gors heeft minder budget voor lichamelijk ge handicapten en daarom is beslo ten een aantal activiteiten samen te voegen in De Twee Ambachten, een activiteitencentrum van Het Gors aan de Plesmanweg. Daar doen cliënten met een verstandelij ke en geestelijke beperking aan houtbewerking als dagbesteding. Behalve de Kopieerwinkel komen ook een fietsenmakerij van Stich ting Zuidwester en de speel-o-theek in het pand te zit ten. Unitmanager Sari de Bour- graaf van Het Gors vindt het jam mer de Voorstad te moeten verla ten, maar verwacht niet dat veel klanten zullen afhaken. „We heb ben op de nieuwe locatie veel meer parkeerruimte." De twaalf cliënten van de Kopieerwinkel, die allemaal meegaan, vinden de ver huizing volgens haar erg span nend. Op 1 februari gaat de Kopi eerwinkel weer open. Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op igfej www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl GOES Dertien leerlingen van De Kring in Goes, een school voor kinderen met gehoor- of communicatiepro blemen, - bakken vanaf volgende week cake om geld in te zamelen voor de slachtoffers van het door een aardbeving getroffen land Haï ti. Familie, vrienden en onderwijs personeel kunnen vier soorten cake a 4,50 tot 5 euro per stuk be stellen. Inmiddels zijn al honderd bestellingen binnen. De bakactie van De Kring loopt tot en met 19 fe bruari. GOES CIOS Goes-Breda stelt tijdens de open dagen (gisteren en vandaag) tien gebruikte (jeugd)mountainbi- kes beschikbaar voor hulpacties in Haïti. Gegadigden kunnen via inschrij ving een bod uitbrengen op een of meer ATB's, die in de hal 3 van het complex aan de Zwembadweg in Goes staan. In principe wordt per bieder maximaal één fiets toegewe zen. De totaalopbrengst wordt door het CIOS overgemaakt op giro 555- Tip? redactie@pzc.nl „Dat zal mij dus niet overkomen." Dat dacht die Hulstenaar van mid delbare leeftijd, toen hij zag hoe een zeer gezette vrouw zichzelf klem zet te in de draaideur van een openbaar gebouw. De man zelf was overigens ook al aardig op weg naar omvangrijke con touren met zijn ongeveer honderd twintig kilo, schoon aan de haak. Zijn huisarts had hem ook al eens ge adviseerd een ernstig gesprek te gaan voeren met een diëtiste. Daar was het echter nog niet - toege geven, door gemakzucht -van geko men. Onder het motto 'wie niet ho ren wil, moet maar voelen' leidde een nieuw bezoek aan de dokter on vermijdelijk tot drastischer maatrege len: na veel wikken en wegen werd de man een maagband aangemeten. Het heeft geholpen; de man is in een half jaar tijd dertig kilo afgevallen. Zijn broer doet er wat lacherig over. Die noemt hem sinds de metamorfo se 'm'n halfbroer'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85