zeeland 125 behandeling nemen' E5 Ondernemers willen geen mitsen en maren Foto-expositie van Hiske Midavaine Nieuwe rubriek voor ondernemers en minima er een weekendje of midweekje tussenuit kunnen Ondernemersplein Open dag op school voor modevormgeving Nieuwe duikschool start in Zonnemaire Meubelmaker begint bedrijf in Bruinisse Antiekboerderij start uitruimservice Opbouw hal spinningmarathon zaterdag 23 januari 2010 s ZIERIKZEE met allerhande partijen. Zo heeft hij al afspraken met de stichting Ambulance Wens, die dagelijks wensen vervult voor terminale pa tiënten die niet meer mobiel zijn. „Die stichting heeft een pool van 165 vrijwilligers voor terminale zorg, waar ik een beroep op zou kunnen doen. En mogelijk kun nen zij wensen die zij zelf niet kunnen vervullen, naar mij door schuiven en andersom. En zo OUD-VOSSEMEER - Thoolse onder nemers willen geen mitsen en ma ren horen tijdens het verkiezings debat dat ze volgende maand hou den. „We willen duidelijke ant woorden", zegt ondernemer en ge spreksleider Andy van de Velde. „Daar zal ik streng op toezien." Het ondernemersdebat wordt geor ganiseerd door het Ondernemers Overleg Tholen en de Thoolse On dernemers Federatie. Volgens voor zitter Wim Brevet van die laatste club zullen veel ondernemers op deze avond bepalen op welke par tij ze gaan stemmen. „En ja, het zou zomaar kunnen dat een nieu we partij (de SP, red) zulke ver komt er iedere maand wel een naam bij die iets voor me kan doen." Desgewenst kan Van Osch boven dien zelf de nodige zorg verlenen. Hij volgde onder meer cursussen op het gebied van psychiatrische en palliatieve (terminale) zorg. Voor de stichting in oprichting zoekt hij overigens nog medestan ders en donateurs. „Ik heb een penningmeester en een secretaris standige dingen zegt, dat een on dernemer denkt: hé, daar ga ik op stemmen." De lijsttrekkers worden op 4 fe bruari stevig aan de tand gevoeld over vier thema's. Elke keer krij gen ze twee minuten om hun vi sie op het onderwerp te geven om uiteindelijk 'ja' of 'nee' te moeten antwoorden op een stelling. „Dan willen we geen mitsen of maren meer", waarschuwe-Van de Velde. „Maar gewoon duidelijkheid." Het debat, waarbij alle onderne mers uit de gemeente Tholen wel kom zijn, begint om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis De Vos- senkuil in Oud-Vossemeer. nodig, en iedereen die gewoon wil meedenken of meehelpen is na tuurlijk ook welkom." Het begon voor de voormalig za kenman Van Osch allemaal in 2008, toen hij een chalet kocht op camping Julianahoeve in Renesse. Dat verhuurt hij sindsdien als 'zorgchalet'. „Voor mensen die al tijd zorg nodig hebben, is het las tig om op vakantie te gaan. De zorg die zij thuis of in een ver pleeghuis krijgen, is elders niet zo maar gegarandeerd." Door samen te werken met ABTZ, een thuiszorgaanbieder in Goes, kan Van Osch in de meeste geval len die zorg wel bieden in zijn cha let. „Het chalet is helaas niet rol stoeltoegankelijk, maar verder is heel veel mogelijk. Ik heb zelfs mo biele luchtfüters om de lucht in de chalets te zuiveren, waardoor ast- ma- en carapatiënten vaak beter slapen. Voor die groep is het in Zeeland sowieso goed toeven, want de lucht is hier erg zuiver." In 2009 was het chalet 131 nachten verhuurd, hoewel daar grotendeels ook nog mensen zonder zorgvraag tussen zaten. Voor de vakantie be talen mensen een reguliere prijs, de zorgbemiddeling krijgen zij er gratis bij. „Op een gegeven mo ment ben ik begonnen met voor rang te geven aan mensen met een kleine beurs", zegt Van Osch. „Die kunnen tot veertig procent kor ting krijgen." Naast het chalet in Renesse, heeft Van Osch vanaf medio februari ook een zorgchalet op Beach Re sort De Roompot in Kamperland. „De vakanties die ik met de stich ting kan aanbieden, zouden in een van de zorgchalets kunnen zijn, maar ik ben aan het rondkijken voor meer locaties, ook voor plek ken die wel rolstoeltoegankelijk zijn." De stichting die Van Osch wil op richten, moet echter een stuk ver der gaan dan alleen een vakantie met zorg. „Als het aan mij ligt, is heel veel mogelijk", vat Van Osch zijn plannen samen. „Een wens is pas irreëel, als blijkt dat het niet kan. Maar ik neem iedere vraag in behandeling. Het kan mij niet gek genoeg zijn." Wie mee wil denken over de stich ting, kan zich richten tot Cees van Osch via contact@zorgchalet.nl KERKWERVE De school voor modevormgeving 'Cathy de Vos' houdt 3 februari open dag. Iedereen is welkom om te kijken welke cursussen en work shops worden gegeven. Voorbeelden zijn een reguliere naaicursus of workshops zoals een BH op maat maken of een bikini maken. Tijdens de open dag zijn de nieu we zomerstoffen te bekijken. Openingstijden: 10.00-12.00, 14.00- 16.00 en 19.00-21.00 uur. Het adres is Kerkring 1 Kerkwerve. ZONNEMAIRE Rinie Verkerke en Theo Focke uit Zonnemaire zijn duikschool De Dijk begonnen. Beide duikers zijn ervaren instructeurs die lange tijd aan een club in de Randstad ver bonden waren. De duikschool richt zich op duikop- leidingen (NOB), duiken in vereni gingsverband, en op bedrijfs- en groepsuitjes: een dagje uit met wat theorie en een duik in het Grevelin- genmeer. De duikschool opent op 13 februari met een open dag. Q www.duikschooldedijk.nl In de editie Schouwen-Duiveland van de PZC is sinds kort een nieu we rubriek gestart: het onderne mersplein. Regelmatig zal deze ru briek op zaterdag verschijnen. In de rubriek is ruimte voor Schou- wen-Duivelands ondernemers- nieuws. Heeft u plannen voor een nieuw bedrijf, nieuwe diensten of bijvoorbeeld een open dag? Laat het weten. Een mailtje met daarin alle gegevens is voldoende: schou- wen-duiveland@pzc.nl BRUINISSE Emiel Dorst uit Bruinisse is per 1 ja nuari een eigen bedrijf begonnen: Dorst interieur en meubelmaker. Het bedrijf richt zich op de particu lier met een woonwens en op be drijven. „Een kast, een toonbank of schappen. Als het maar van hout is." Klanten kunnen hun wensen op ta fel leggen of een ontwerp inleve ren. Dorst vertaalt dit in een meu belstuk. „Ik luister naar de klant en ga het maken." www.dorstmeubelmaker.nl OOSTERLAND De antiekboerderij in Oosterland start een uitruimservice. Het be drijf van Chris Bolle richt zich op klanten die verhuizen en niet alle spullen mee kunnen nemen of wo ningen die na overlijden door fami lie leeggehaald moeten worden. Eerst wordt gekeken hoeveel spul len nog in de woning staan en of er zaken van waarde zijn. Daarna krijgt de klant een offerte. De huizen worden door Bolle hele maal leeg en bezemschoon opgele verd. www.antiekboerderij.com OOST-SOUBURC - In de bibliotheek van Souburg is nog tot en met dinsdag 2 februari een foto-exposi tie te zien over Ambon. De foto's zijn gemaakt door Hiske Midavai ne (20) uit Souburg, die twee we ken over het Molukse eiland reisde in het kader van een Xplore-pro- ject. Ze legde vooral het straatle ven op Ambon vast. Hiske Mida vaine studeert aan de School voor Fotografie in Breda. Haar expositie is gratis te bezoeken tijdens ope ningstijden: elke dag vanaf 13.30 uur en zaterdag vanaf 10.00 uur, al tijd tot 17.30 uur. O Lees het volledige verhaal op het weblog www.pzc.nl/amatoo Verkoopmanifestatie op 30 januari van 11.00 -14.00 uur Locatie: Rabo Woonshop, Lange Viele 49 te Middelburg -to., keuken, sarU kunsts BWHBü Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 00 makelaar foto Dirk-Jan Cjeltema BURCH-HAAMSTEDE - In het sportcentrum Westenschouwen start vanoch tend de spinningmarathon ten bate van het Sophia Kinderziekenhuis in Rot terdam. De sporthal'werd gisteren ingericht (foto). Vierhonderd Zeeuwse sporters werken zich vandaag in het zweet onder leiding van gedeputeerde Harry van Waveren en cabaretière Claudia de Breij. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71