Onteigening 'Ik wil iedere wens in dreigt voor aanleg N57 Gewond na aanval met brandende spuitbus 24! www.bouwkavelColijnsplaat.nl Gemeente Tholen houdt drainage van alle tennisbanen tegen het licht Oplossing voor gezin dat huis moet verlaten WEG Manege en tankstation moeten wijken ZORGVAKANTIES Burgh-Haamstedenaar wil dat ook zorgbehoevenden Realiseer uw eigen droom in 2010: zaterdag 23 januari 2010 door Theo Ciele SEROOSKERKE (W) - Om percelen in Serooskerke en Vrouwenpolder in handen te krijgen is Rijkswater staat een procedure tot onteige ning begonnen.-Dat is nodig voor de aanleg van de N57 tussen Nieuw- en Sint Joosland en Vrou wenpolder. Het gaat om grond die in het bezit is van Manege De Gou we Reijers in Serooskerke en het voormalige tankstation aan de oude N57 in Vrouwenpolder. Voorzitter Henk Rhebergen van de stichting tot steun aan de lande lijke rijvereniging en ponyclub 'De Gouwe Reijers' zegt dat zijn club het aanbod van Rijkswaterstaat - een financiële vergoeding en een stuk grond tussen de Kadetweg en de nieuwe N57 - heeft afgewezen. De manege wil verhuizen omdat ze niet ingeklemd wil worden tus sen twee wegen. Wethouder Jan Bosteiaar van de ge meente Veere ziet nog geen rol als bemiddelaar weggelegd. Het is in de eerste plaats een zaak tussen Rijkswaterstaat en de eigenaren van de grond en niet van de ge meente. Langs de nieuwe N57 komen voor het grootste deel parallelwegen voor het landbouwverkeer. Het per ceel van het voormalige tanksta tion is nodig om de westelijke paral lelweg bij Vrouwenpolder aan te leggen. De aankoop van de grond verloopt volgens de gemeente Veere moeizaam 'door onduidelijk heid over het feitelijke eigendom'. De gemeente Veere houdt er reke ning mee dat de onteigeningsproce dure twee jaar kan duren. Eric Mos- tert van Rijkswaterstaat verwacht dat de procedure niet de maximale termijn zal duren. Bovendien is de onteigeningsprocedure niet het ein de van de gesprekken met de be trokken grondeigenaren. De proce dure sluit niet uit dat de partijen alsnog tot eeft schikking komen. Rijkswaterstaat wil het Veerse deel van de N57 eind 2011 openstellen. door David Duijnmayer Hij heeft naar eigen zeg gen 'geen verwachtin gen, alleen hoöp'. Maar sprekend over zijn plan nen voor een nog op te richten stichting, straalt de hoopvolle ver wachting er van af Cees van Osch uit Burgh-Haamste- de is bezig met de oprichting van een stichting die de naam Zorg- Wens Vakanties krijgt. Met ZorgWens Vakanties heeft Van Osch als doel vakanties te ver zorgen voor enerzijds mensen met een zorgvraag, en anderzijds men sen die financieel krap zitten - of beide. „In principe is het bedoeld voor iedereen die recht heeft op AWBZ-zorg, voor mensen met een kleine beurs en vöor termina le patiënten", legt Van Osch uit. Voor de eerste groep regelt hij sinds anderhalfjaar al vakanties, waarbij de zorg die zij gewoonlijk thuis ontvangen ook op het vakan tieadres gegarandeerd is. Voor de minima wil hij gratis of zeer goed koop vakanties regelen, en voor mensen die terminaal ziek zijn, wil hij vakanties met speciale wen sen regelen - als het kan kosteloos. Voor de uitvoering denkt Van Osch te kunnen samenwerken BIER Krat a 24 x GOES - Een 13-jarige jongen uit de gemeente Borsele heeft woensdag tweedegraads brandwonden opge lopen, nadat een andere, nog onbe kende jongen hem met een bran dende spuitbus in zijn gezicht spoot. Dat heeft de politie gisteren gemeld. De jongen liep rond 14.45 uur met een vriendje in de Vosmaerstraat in Goes toen hij in de bosjes twee jongens bezig zag met een spuit bus en een aansteker waarbij een enorme vlam vrijkwam. De der tienjarige waarschuwde hen uit te kijken, waarop de onbekende jon gen zich omdraaide en in het ge zicht van de jongen spoot. Het slachtoffer voelde een vlam in zijn gezicht en hevige pijn. Hij is snel naar een openbaar toilet gelopen en heeft daar zijn hoofd gekoeld met een natte handdoek. De huis arts constateerde tweedegraads brandwonden. De politie is op zoek naar getui gen. Hun wordt verzocht contact op te nemen met het politiebu reau in Goes of te bellen met 0900-8844. Het signalement van de jongens luidt als volgt: ze droegen beiden Nike Air-schoenen, de een wit met zwart en de ander oranje met zwart. Lengte tussen de 1.70 m en 1.75 m., een van hen had een Noor se muts op. Beiden droegen een zwarte jas en een spijkerbroek. Cees van Osch uit Burgh-Haamstede. SINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen gaat onderzoek doen naar de staat van alle tennisbanen op haar grondgebied. Aanleiding vormt de vrij plotselin ge ontdekking dat de complete drainage op het tenniscomplex in Sint Philipsland vervangen moet worden, terwijl een onderzoeksbu reau vijf jaar geleden nog stelde dat die in goede staat was. De gemeenteraad is hier onaange naam door verrast, maar stelt het bedrag van 37.000 euro wel be schikbaar. Zonder dat bedrag, zit de tennisvereniging in de proble men. Om dit soort verrassingen in de toekomst uit te sluiten, wil het col lege alle banen op de diverse ten- niscomplexen tegen het licht hou den. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het ge zin Wondergem in 's-Heer Hen drikskinderen moet per 1 februari weliswaar gedwongen het huis uit, maar kan wel op het dorp blijven wonen. Het gezin is een huurwo ning aangeboden. Daarmee is het conflict met de gemeente Goes op gelost. De gemeente Goes sommeerde het gezin begin december per 1 fe bruari een tot woning verbouwde schuur te ontruimen. Volgens de gemeente is bewoning in strijd met het bestemmingsplan en is er sprake van een illegale situatie. Het gezin wilde, als het dan toch het huidige huis moet verlaten, wel op het dorp blijven wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70