Zeeland PZC oa Gemeente moet van CDA bezuinigen Vermagerd V SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 m «speten Kief mm 24 en 25 VERKIEZINGEN Minder adviezen, minder ambtenaren en minder budget REIZEN Fietsen kij kuurtje op het politiebureau Met 155 per uur over de Sloeweg-Noord almanak Een minuut is maar kort Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Zaterdag 23 januari 2010 Hondenpoep en herrie bij de buren meest gevoelde overlast 21 Cees van Osch regelt een korte vakantie voor zorgbehoevenden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Si ZIERIKZEE Er worden jaarlijks behoorlijk wat fietsen gestolen, verloren en terug gevonden op Schouwen-Duive- land. Om iedereen die zijn/haar fiets mist de gelegenheid te geven het rijwiel terug te halen, houdt de po litie Schouwen-Duiveland vandaag een fietsenkijkuurtje. Dat duurt van ïo.oo tot 11.00 uur op het bu reau aan het Kerkhof in Zierikzee. Mensen die aangifte van diefstal hebben gedaan, wordt verzocht het proces-verbaal mee te nemen. RITTHEM De politie heeft gisterochtend rond het middaguur het rijbewijs van een 53-jarige Middelburger in be slag genomen vanwege een snel heidsovertreding. De man reed met een gecorrigeer de snelheid van 155 kilometer per uur over de Sloeweg Noord bij Rit- them. De toegestane maximumsnelheid op de Sloeweg Noord bedraagt hon derd kilometer per uur. Tegen de man is tevens proces-verbaal opge maakt. Tip? redactie@pzc.nl Dat zal mij dus niet overkomen." Dat dacht die Hulstenaar van mid delbare leeftijd, toen hij zag hoe een zeer gezette vrouw zichzelf klem zet te in de draaideur van een openbaar gebouw. De man zelf was overigens ook al aardig op weg naar omvangrijke con touren met zijn ongeveer honderd twintig kilo, schoon aan de haak. Zijn huisarts had hem ook al eens ge adviseerd een ernstig gesprek te gaan voeren met een diëtiste. Daar was het echter nog niet - toege geven, door gemakzucht - van geko men. Onder het motto 'wie niet ho ren wil, moet maar voelen leidde een nieuw bezoek aan de dokter on vermijdelijk tot drastischer maatrege len: na veel wikken en wegen werd -de man een maagband aangemeten. Het heeft geholpen; de man is in een halfjaar tijd dertig kilo afgevallen. Zijn broer doet er wat lacherig over. Die noemt hem sinds de metamorfo se 'm'n halfbroer'. I' Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- 1' reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staaisloterij. www.oad.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het CDA op Schou- wen-Duiveland zet het mes in het gemeentelijk apparaat. Dat meldt de partij in haar verkiezingspro gramma. Volgens de christen-democraten moet elke gemeentelijke afdeling twee procent per jaar bezuinigen en dat gedurende vier jaar. De ge meente moet ook jaarlijks twintig procent minder uitgeven aan exter ne adviesbureaus. Verder zijn er minder ambtenaren nodig als Schouwen-Duiveland een 'regiege meente' wordt. Het uitvoerende werk kan dan worden uitbesteed, terwijl hoger opgeleide ambtena ren de regie voeren. Tenslotte wil het CDA kritisch kijken naar de kosten van gemeenschappelijke re gelingen als bijvoorbeeld GGD en bibliotheek. De christen-democra ten vragen zich in hun program ma af of de VW wel voldoende is opgetuigd voor de omvang van het werkgebied en de economische be tekenis van de toeristische sector. Verder kunnen de regels van de kampeernota wel wat losser en zouden campings die daarvoor zijn toegerust het hele jaar open mogen zijn. Cruises zijn een nieuwe markt voor Schouwen-Duiveland. Verder moet het geld dat wordt verdiend met de privatisering van de jacht havens van Brouwershaven en Scharendijke worden gebruikt voor de herinrichting van de ha vens in Zierikzee en Bruinisse. Het CDA ziet ook toekomst voor vakanties die zijn gekoppeld aan medische voorzieningen. Zorgho- tels zijn een groeimarkt, die de ge meente kan bevorderen. Er moet ook een promotieplan komen voor streekproducten. De gemeen te zou dat samen met de VW kun nen schrijven. Verder is het CDA voor een drastische opknapbeurt voor de Nijverheidsweg in Bruinis se, een parkeergarage aan de Gast huisboomgaard in Zierikzee, een heel grote parkeerplaats bij de Zuidhavenpoort in Zierikzee, het opknappen van het Haringvliet- plein aldaar en verdubbeling van de N59 op Flakkee. Opmerkelijk tenslotte is dat het CDA het functioneren van de ge meentelijke afdeling communica tie tegen het licht wil houden. RENESSE - Eerst inspecteren, daarna tactiek be- gewonnen. De start van de race tegen de klok palen en vervolgens hollen. Dat is de strategie was om 10.30 uur, maar een half uurtje eer die Marieke Werrij uit Renesse gisteren volg- der was Marieke al in de winkel te vinden, de. Ze had tijdens een actie van de C1000 in „Ik heb besloten dat ik maar één pad neem. haar woonplaats een minuut gratis winkelen Daar staan de wasmiddelen en de dierenvoe- ding. Daarna ga ik door naar het vlees. Een mi- „Het is maar goed dat ik mijn vriezer heb aan- nuut is maar kort en dan moet je niet heen en gezet." Bij de kassa bleek dat Marieke voor weer rennen." Nadat eigenaar André van Leeu- 296,30 aan boodschappen had gedaan, wen had afgeteld, kon het inladen beginnen. Exact een minuut later lag de kar bomvol, Video: www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67