36 Siereveld rekent voor duel met GVW niet op een basisplaats Snikhete marathon van is 'één grote happening' Indoorcross geeft Moeizame zege voor Citroen Dees Sport Keymel blijft trainer van Schoondijke Gelijkspel voor 't Bierwinkeltje Cavendish stelt start seizoen uit Dallinga voor beker en competitie in actie Kerstholt met één been in Vancouver SUPERCROSS GOES Yersekenaar Dennis Zoeteweij wil op Zeeuwse bodem laten zien dat hij met zijn motor goed uit de voeten kan. zaterdag 23 januari 2010 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Als nummer vier van de ranglijst hervat Hoek de compe titie vandaag met een thuiswed strijd tegen GVW. Na een sterke eerste helft van het seizoen is de hoofdklasser eigenlijk verplicht om te winnen, want de concurren tie is stevig in de strijd om een ticket voor de topklasse. Hoek verloor in de eerste competi tiehelft slechts twee wedstrijden: van Spakenburg en GVW. Op de eerste speeldag ging de formatie van Paul Telussa met 3-0 onderuit. Daarna herstelde de Zeeuws- Vlaamse ploeg zich knap, waar door het nu op plek vier staat. De achterstand op koploper Sparta Nijkerk bedraagt zes punten. Spa kenburg en IJsselmeervogels, die beide een wedstrijd meer speel den, hebben respectievelijk vijf en twee punten meer dan Hoek. Daarnaast moet Hoek ook achter om kijken, want Kozakken Boys (evenveel punten) en GVW (één punt minder) hijgen bij Hoek in de nek. De twee laatste ploegen speelden wel al een wedstrijd meer, waardoor Hoek zich van daag steviger in de top kan neste len. Telussa heeft aan de vooravond van het thuisduel genoeg keus. Zijn selectie is nagenoeg fit. Doel man Joan van Belzen trainde on danks rugproblemen donderdag mee. Koen Versyp, die voor de winterstop maanden aan de kant stond, is weer helemaal fit. Giovanni Siereveld kan na zijn te rugkeer van Eendracht Aalst tegen GVW zijn rentree maken. „Maar ik reken er niet op dat ik in de ba sis sta", zegt de Vlissinger. „Voor de winterstop heeft de ploeg het goed gedaan, dus is dat ook wel lo gisch. We moeten wel meteen vol aan de bak, want als we verliezen kan het zomaar gebeuren dat we achter de feiten aan lopen. Dat moeten we zien te voorkomen." door Maurice Steketee DUBAI - „Een unieke ervaring." Zo omschrijft Kees Vreke uit Middel burg het lopen van de marathon van Dubai. Samen met niemand minder dan Haile Gebrselassie stond hij gisteren aan de start van deze bijzondere marathon in het oliestaatje. Gebrselassie ging op jacht naar een nieuw wereldre cord, Vreke mikte op een persoon lijk record. De marathon van Dubai is niet zomaar een marathon. Meer dan 1 miljoen dollar aan prijzengeld stond er gisteren op het spel in de oliestaat. „Maar daar moet je dan wel een nieuw wereldrecord voor lopen", vertelt de 56-jarige Wal- chenaar. De Ethiopiër Haile Gebrselassie waagde een poging, maar de aan val op zijn eigen toptijd mislukte. Hij kwam niet verder dan een tijd van 2.06,09 waar 2.03,59 nodig was. „Na afloop hoorde ik dat Ge brselassie verkeerd op de bank had gelegen, tijdens het televisie kijken de avond ervoor. Daardoor had hij last van z'n rug gekregen TERNEUZEN Op de tweede speeldag van de voor jaarscompetitie van het bedrijfsvol- leybal in Terneuzen moest het team van Citroen Dees Sport alle zeilen bijzetten om drie punten binnen te halen. De najaarskampioen versloeg Des- til weliswaar met 3-0, maar onder vond met name in de eerste en der de set veel tegenstand van die op ponent. SCHOONDIJKE Carlo Keymel is ook volgend sei zoen nog trainer van de voetbalver eniging Schoondijke. De 42-jarige oefenmeester uit Breskens, in het bezit van het diploma Uefa-B heeft zijn contract met één jaar verlengd. Keymel begint dan aan zijn vierde seizoen bij de zondag-vijfdeklasser die momenteel de negende plaats bezet. Kees Vreke en zat een toptijd er niet in", laat Vreke weten. De Middelburger liep de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter zelf ruim binnen de vier uur: 3.53,09. Een tijd waar hij meer dan tevreden over was, ze ker gezien de omstandigheden. Het was bovendien een verbete ring van zijn persoonlijk record met een paar minuten. Het startschot viel al om half ze- HOEVEN De driebanders van 't Bierwinkel tje pakten op bezoek bij Doggen Timmerbedrijf een verdienstelijk punt in de derde divisie. Met het gelijkspel deden de Sassen- aren goede zaken. De ploeg blijf wel op de laatste plaats maar deelt die nu met twee andere teams, Wellse Vaert en De Schroef. De ver schillen met de ploegen erboven zijn bovendien klein. SAN LUIS OBISPO Mark Cavendish heeft in overleg met de ploegleiding van HTC-Co- lumbia besloten zijn start van het seizoen uit te stellen wegens gebits problemen. De Britse sprinter, afge lopen jaar onder meer in de Ronde van Frankrijk goed voor zes ritze- ges, begint nu op 17 februari in de Ruta del Sol in Spanje aan de voor bereiding op de grote wedstrijden. ven 's ochtends. „Dus het was vroeg opstaan. Het vertrek is zo vroeg, omdat het anders veel te warm is om te lopen. Bij de start was het nog donker, maar toen na een uurtje de zon doorbrak, werd het heel warm. De laatste an derhalf uur heb ik bij een tempe ratuur van zo'n 28 graden gelo pen. Dat was behoorlijk pittig. Ge lukkig waren er veel drankposten onderweg, want met dit weer is het belangrijk om veel te drin ken." Volgens Vreke was het parkoers niet zwaar. „We liepen over een lange, brede boulevard, waar geen eind aan leek te komen. De terug weg was precies hetzelfde, maar dan aan de andere kant van de weg." Toch was het geen saaie mara thon. „Na een kilometer of veer tien kwam ik de koplopers al te gen die aan hun terugweg waren begonnen, dus er viel genoeg te zien onderweg. Bovendien ston den er ook veel enthousiaste men sen langs het parkoers, vooral In diërs en Pakistani. Het was één grote happening." SLUISKIL De Zeeuws-Vlaamse biljartliefheb ber kan vandaag en morgen aan zijn trekken komen. Het drieban denteam van Dallinga/Polka Print uit Sluiskil komt twee keer in ac tie. 's Middags is de competitiewed strijd in de eerste divisie tegen BC Tegelen. Om 19.00 uur volgt de be kerwedstrijd tegen eredivisionist DKM Tools/Nedglas. DRESDEN Shorttracker Niels Kerstholt kan zich zo goed als zeker opmaken voor zijn tweede Olympische Spe len. De Utrechter eindigde gisteren op de openingsdag van het EK in Dresden als derde op de 1500 me ter. Daarmee voldeed Kerstholt aan de eis van sportkoepel NOCNSF. Hij is nog wel afhankelijk van de prestaties van Daan Breeuwsma. door Koen de Vries GOES - Met natte haren en rode wangen zat Dennis Zoeteweij op een stoeltje inde Zeelandhallen. De motorcrosser uit Yerseke had zich net geplaatst voor de finale van de superregioklasse. Zo op het oog ging het simpel, maar eigenlijk was dat niet zo. „Hier, moet je m'n armen eens voe len", zei de 21-jarige zeilmaker an nex zonneschermmonteur. „Ze zijn keihard." Daarmee was niets te veel gezegd. Een klein kneepje leerde dat de armen van Zoeteweij bijna net zo hard aanvoelen als een loden pijp. Dennis Zoeteweij ging enige tijd als motorcrosstalent door het le ven. Twee jaar geleden racete hij bij de Indoorcross in Goes in de su perregioklasse vanuit het niets naar de tweede plaats. Hij trainde fanatiek en de prestatie in de Zee landhallen moedigde hem alleen maar verder aan. Een jaar later was het gedaan met de gedrevenheid van de Bevelan der. Hij wilde zich in Goes op nieuw bewijzen, maar was daarbij iets te enthousiast. Vlak na de start van de kwalificatiewedstrijd schoot zijn voet van het pedaal, waardoor hij een flinke smak maak te. Zijn voet was gebroken, Zoete weij kon zes maanden niet cros sen. Daarom stond er gisteren een heel andere Dennis Zoeteweij aan de start. „Noem me nu maar een se rieuze hobbyist", gaf hij aan. Veel trainen doet hij niet meer, omdat hij in de zaak van zijn vader vaak hard moet werken. Maar voor de Indoorcross wilde hij wel tijd vrij maken. Hij wil er immers goed voor de dag komen. Iedereen komt kijken: vrienden, bekenden en fa milie. Om zijn trainingsachterstand te compenseren trainde Zoeteweij de afgelopen week drie dagen in de Zeelandhallen. Het leverde hem wat wedstrijdritme op, maar ook veel spierpijn, vooral in zijn ar men. Gistermiddag in de tijdtrai- ning had de crosser het even moei- UIT B» BILJART Driebanden. Derde divisie. Poule 4. Doggen Timmerbedrijf-'t Bierwinkeltje 4-4: Jan Dog gen - Leo Schrauwen 17-35, 37; Jac Doggen - Cees A Wissel 35-32, 37; Jan van Loon - Cees J Wissel 30-23, 55; Leo Wennekers - Fons Baart 17-30,55. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/2) - Kohl- schreiber (Dui/27) 6-4 6-2 2-6 7-5, Del Potro (Arg/4) - Mayer (Dui) 6-3 0-6 6-4 7-5, Murray (GBr/5) - Serra (Fra) 7-5 6-1 6-4, Roddick (VSt/7) - Lopez (Spa) 6-7(4) 6-4 6-4 7-6(3), Gonzalez (Chl/11) - Korolev (Rus) 6-7(5) 6-3 1-6 6-3 6-4, Isner (VSt) - Monfils (Fra/12) 6-1 4-6 7-6 (4) 7-6 (5), Cilic (Kro/14) - Wawrinka (Zwi/19) 4-6 6-4 6-3 6-3, Karlovic (Kro) - Lubi- cic (Kro/24) 6-3 3-6 6-3 7-6 (7). Vrouwen, derde ronde: Safina (Rus/2) - Baltacha (GBr) 6-1 6-2, Koeznetsova (Rus/3) - Kerber (Dui) 3-6 7-5 6-4, Alona Bondarenko (Oek/31) - Jankovic (Ser/8) 6-2 6-3, Zheng Jie (Chn) - Bartoli (Fra/115-7 6-3 6-0, Petrova (Rus/19) - Clijsters (Bel/15) 6-0 6-1, Henin (Bel) - Kleibanova (Rus/27) 3-6 6-4 6-2, Wick- mayer (Bel) - Errani (Ita) 6-1 6-7(4) 6-3. VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. lijk. „In het parkoers zat precies het zelfde heuveltje waarop het vorig jaar fout ging. Ik was behoorlijk bang, maar in de tweede tijdtrai- ning raakte ik de angst kwijt." Dat was duidelijk te merken. Zoete weij reed de derde tijd en was daar mee de snelste Zeeuw. In de kwali ficaties liet hij even zien dat hij met de besten meekan. De Yerseke naar had kopstart en streed ronden lang zij aan zij met Bram van de Hoek uit Voorburg en Joeri van Lïe- re uit Kapelle om de leiding. Uitein delijk liet hij Van Liere gaan. „Die tweede plaats was meer dan ge noeg om me voor de finale te plaat- Eerste klasse vrouwen: Ferket en de Maat-Van Waterschoot 0-3, Zaman Sport-R. van Wesemael 3-0, Notaris Stolker-RAHE Buig- werken 3-0, WC Rhodos-Sc. Morres 1 0-3. Tweede klasse vrouwen: Wentzler Pauw- els-Saman Assurantiën 1-2, Didi-Multiklus 3-0, De Sterre-Sc. Morres 3 3-0, WEA Accountants Sr Adviseurs-Sc. Morres 2 1-2. Eerste klasse mannen: Stuntmarkt-Athanatos 4-0, Party Max Smash 2000-Traiteur Nico/Dethon 4-0, Outokumpu/Stuntmarkt/ Rhodos-Doolaege Matthijs 2-2. Bedrijfscompetitie Terneuzen. Poule A: NHI Terneuzen-Zaman Sport 0-3, Ra bobank Terneuzen/Sas van Gent-lnspiratiecen- trum 1 0-3, Destil-Citroën Dees Sport 1 0-3. Poule B: BN/De Stem 1-BN/De Stem 2 2-1, De Pooter-lnspiratiecentrum* 2 0-3, De Hoop-PSOVZ 1 3-0. Poule C: Gemeente Terneuzen 1-VSrK C1000 Hoek 1 3-0, Inspiratiecentrum 3-Delta 2-1, Scheldorado-Electro van Fraeijenhove 2-1. Poule D: SPAR Philippine-Citroën Dees Sport 2 3-0, Echo Audio-Scheldesport 1-2, NHI Ter neuzen 2-PSOVZ 2 3-0. Poule E: HCO-BN/De Stem 3 3-0, BN/De Stem 4-Witte Boussen 3-0, Aster-Gemeente Terneuzen 2 2-1, VSrK C1000 Hoek 2-Bernie's Lunch Si Coffee 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62