ZONDAG GEOPEND zeeland 123 Xperience op herhaling in Westdorpe Showroom k uitverkoop ZOA 'Goud van Oud' Dizzy Man's Band viert popfeestje in Sas tot 70% korting op keukens J*-. 1.000 euro voor Haïti 'Wij willen The Blues in Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zetten' Johny Schelfaut en Fred van den Abeele Vogelbeurs in De Ster ï—^THrri i 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER van 12.00 tot 18.00 uur Tg* Hulst (alleen keukens) '"'ÉWfc mf. SINDS 1971 Absdaalseweg 19,Telefoon 0114-320080 Jf ffffifWcfff www.brugman.nl keukens badkamers Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG - www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn Vogelvereniging Vogelvreugd in Hulst houdt morgen, zondag, een vogelbeurs in café De Ster aan de Overdamstraat in Hulst. De beurs is van 09.00 tot 12.00 uur en de toe gang is gratis. Er is een opkoper aanwezig. De beurs is voor de 25e keer. Het bestuur verwacht rond de negentig mensen. KLOOSTERZANDE De actie onder de bewoners van WZC Antonius te Kloosterzande voor de slachtoffers van de aardbe ving in Haïti heeft 769,35 euro opge leverd. De Raad van Bestuur van Curamus vond dit zo hartverwar mend dat zij dit bedrag afgerond heeft op 1.000 euro. zaterdag 23 januari 2010 door Harmen van der Werf De nachtdienst bij kunst- mestfabriek Yara heb ben ze net achter de rug. Slapen tot pakweg één uur. Even later zijn ze alweer paraat in café In 't Oude Raedhuys in Westdorpe. Johny Schelfaut en Fred van den Abeele gaan ervoor. Want er staat wat te gebeuren, Li- vin' Blues Xperience komt zater dagavond (vanavond dus) naar ca fé In 't Oude Raedhuys. En de zaal moet nog in gereedheid worden gebracht. The Blues stroomt Johny en Fred door het bloed. Al van jongs af aan. Hoezo? „Er zijn wel meer mensen die mij dat vragen", rea geert Johny. „Op de ambachts school is het eigenlijk al begon nen." Hij valt even stil. „Het is een gevoel, de stijl van de muziek." Fred neemt het over. „)e houdt er van of je houdt er niet van. In The Blues draait het eigenlijk maar om drie akkoorden. Dat maakt het mis schien wel zo mooi." Live is The Blues op z'n best, vin den Fred en Johny. Het hele jaar door bezoeken ze festivals, blues routes en concerten. Zelf iets orga niseren was er niet bij, tot de West- dorpse voetbalclub Ria-W in 2006 zeventig jaar bestond. Een grote tent stond er al. Johny, Fred en ook Jacques de Bliek stapten naar de voetbal en vroegen of ze een bluesfestival mochten houden. En het mocht. „Het was zo'n succes", vertelt Fred, „dat we zoiets elk jaar wel wilden doen. Maar dan komt je er zoveel op je af Vergunningen, re- geljes en dingetjes. Bij de gemeen te waren ze ook ongerust over het soort publiek dat erop af zou ko men. 'Blues, zijn dat niet van die motorjongens?' Nou, ik zal je ver tellen, er is geen rustiger publiek dan bluespubliek." Een droom spatte uit elkaar, maar niet getreurd. Fred, Johny en - de niet bij het gesprek aanwezige - Jac ques de Bliek hebben vorig jaar toch weer de draad opgepakt. Veel kleinschaliger, en dus behapbaar. Stichting Polderblues zag septem ber, okober het levenslicht, met als doel The Blues op de kaart te zet ten in Zeeuws-Vlaanderen. „Je hebt café Porgy Bess in Terneu- zen dat aan blues doet. Tegenwoor dig heb je in Oostburg ook The La ne waar ook bluesbands komen. Maar Porgy 8c Bess en The Lane zijn veel breder bezig. Wij willen ons alleen op The Blues richten", maken Johny en Fred hun keuze duidelijk. Vijf, zes keer per jaar een live bluesavond organiseren, dat staat de mannen van stichting Polder blues voor ogen. De eerst hebben achter de rug. De Zeeuwse blues formatie Blue Clay speelde 12 de cember in café In 't Oude Raed huys en er kwamen 120 liefheb bers op af „Zeker niet slecht voor een eerste keer", vinden Fred en Johny. Extra gemotiveerd trokken ze de stoute schoenen aan en vroe gen Livin' Blues Xperience naar Westdorpe te komen, de nazaat van één van de populairste blues bands uit de vaderlandse muziek- historie, Livin' Blues. Van 1967 tot 1975 maakte de Haag se band furore. 'Wang Dang Dood le' was één van de hits van Livin' Blues die iedereen die jong was in die tijd, zich nog moet herinne ren. Het aardige is dat de originele Livin' Blues ooit - Fred heeft het over bijna veertig jaar geleden - in Westdorpe optrad. De geschiede nis herhaalt zich vanavond dus. Vooral omdat Livin' Blues front man Nicko Christiansen ook zanger/gitarist is van Livin' Blues Xperience. Johny heeft de band herfst vorig jaar nog gezien op de Bluesroute in Roosendaal. „Ze spelen nu echt afwisselend, wat sneller, en ze brengen ook ballads. 'Wang Dang Doodle' doen ze natuurlijk nog al- tijd. Uit nostalgie." Hoeveel man er vanavond ook komt, Fred en Johny rekenen op zeker 120, stichting Polderblues zet door. Voor 20 maart staat Jive for your Live op de rol en 14 augustus The Juke Joints. Het optreden van Livin' Blues Xperience begint van avond om 20.00 uur en de toegang is 7,50 euro. HULST jaar achter de tap. Dat De Trip BV en café De Rijnvaart voor hun ge zamenlijke feestje voor The Dizzy Man's Band hebben gekozen, is ze ker geen toeval. „Van jong tot oud komt in mijn café", zegt Carlo, „en The Dizzy Man's Band is een band voor iedereen. 'Ouderen' reageren enthousiast. Ze kennen de band natuurlijk nog, zoals van optre dens in zaal Concordia in Westdor pe, georganiseerd door de befaam de stichting Poly Pam. En jonge ren vinden het ook leuk, als ze de muziek horen." 'Topamusement', noemt Herbert Jonkman The Diz zy Man's Band, en 'een echte sfeer band'. De groep viel in 1983 uit el kaar. Zanger Jacques Kloes ging door. Hij komt 3 april met zijn for matie naar cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. Aanvang 21.00 uur, voorverkoop 10 euro, en aan de zaal 12,50 euro. Nog een andere Goud van Oud-band uit de jaren ze ventig komt naar Zeeuws- Vlaanderen, The Dizzy Man's Band. De muziekvriendengroep De Trip BV uit Sas van Gent heeft de hitkraker uit de tijd van het le gendarische tv-programma Top Pop geboekt voor zaterdagavond 3 april. De Trip BV houd het concert in sa menwerking met het Sasse café De Rijnvaart. Ze hebben allebei iets vieren. De Trip BV maakt ai 25 jaar naam met het organiseren van busreizen naar concerten van met name The Rolling Stones en jaren zestig/zeventig avonden in Sas van Gent. De Trip BV bestaat nog steeds uit dezelfde personen: Theo Sarneel, Herman van Dorst, Ro nald Möring en Herbert Jonkman. Ook café De Rijnvaart beleeft een jubileum. Carlo Sandrini staat tien Carlo Sandrini van café De Rijnvaart in Sas van Cent met wat singletjes van de Dizzy Man's Band die 3 april naar Sas komt. Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpoctie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Hoiti'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51