leeland PZC 'Hoek verdient eerste Cruyff-court' Oad Leerlingen van De Rede winnen techniekwedstrijd ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 TRAPVELDJE Giel van Boom (Top Gemeentebelangen) krijgt steun Hans van Breukelen in strijd met B en W Lege flessen voor Haïti Vrachtwagen dreigde Eerste mis ingewijde op woning te vallen priester in basiliek Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. REIZEN Zaterdag 23 januari 2010 Befaamde Livin' Blues Xperience op herhaling in Westdorpe Zuiddorpe: weinig voorzieningen maar wel héél sociaal Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten HOEK - Het eerste Cruyff-court van Zeeuws-Vlaanderen moet in Hoek komen. Het dorp met het hoogst spelende voetbalteam van Zeeland verdient zo'n voorziening, vindt raadslid Giel van Boom (Top Ge meentebelangen. Hij heeft inmid dels steun van oud-voetbalinterna tional Hans van Breukelen. Door de herindeling van de Hoek se voetbalvelden in 1997 is het laat ste openbare trapveldje, dat des tijds zeer intensief werd gebruikt, verdwenen. Ter vervanging is er wel elders een speelkooi neergezet, maar volgens Van Boom is daar de ontwikkeling van de voetbalaanleg van de spelertjes minder goed mo gelijk. Hij vindt dat het college van B en W van Terneuzen daarom werk moet maken van de aanleg van een kunstgras Cruyff-court van 41 bij 28 meter. B en W hebben zelfs niet eens zin de mogelijkheden voor een Cruyff- court in Hoek te onderzoeken. Vol gens de Beleidsnota Speelruimte moet er in elke wijk en kern een trapveldje liggen. En Hoek heeft al een speelkooi en een trapveldje aan de Jasmijnlaan. Volgens Van Boom is dat echter een kleuterveldje voor kinderen die te klein zijn om naar de speelkooi te gaan. „Een open baar voetbalveld(je) voor de grotere jeugd ontbreekt." Het bezoek van oud-keeper Hans van Breukelen aan een onderwijs- manifestatie in Axel was voor Van Boom aanleiding om diens visie te vragen. Volgens van Breukelen is een Cruyff-court meer dan alleen leren voetballen. Het brengt men sen bij elkaar en omdat de jeugdige voetballers zich moeten houden aan vaste regels bij gebruik van het trapveldje leren ze ook waarden en normen. „Op een Cruyff-court of trapveldje leer je pas echt voetbal len", aldus de oud-doelman. „Niet in een kooi(tje); dat is voor circusar tiesten. Maar als je de jeugd in Hoek een kans wil geven later zelf in het eerste van Hoek te spelen en mee te doen bij de topamateurs, dan moet er mijns inziens snel iets gebeuren." Van Boom vraagt B en W daarom hun standpunt te heroverwegen. „Of vindt u het beter om te wach ten tot er een nieuwe college en raad gevormd is?" BRESKENS - Een sociaal bewogen leerling, ver telt directeur Peter Loonen over de zevenjari ge Martijn Tournois (in het midden op de fo to). De leerling uit groep 4 van obs Breskens zag op tv de rampbeelden uit Haïti en besloot dat hij en zijn klasgenoten in actie moesten komen. Op school deelde hij briefjes uit, waar in hij alle kinderen oproept de deuren langs te gaan om lege flessen in te zamelen. De op brengst gaat naar de slachtoffers van de aard beving. Het schoolteam van obs Breskens vond het idee van Martijn zo leuk, dat ze het niet al leen besloot te steunen, maar het eindbedrag (eventueel met behulp van sponsors) ook ver dubbelt. foto Peter Nicolai SPUI HULST Staatsloterij In Spui heeft donderdagavond een met suikerbieten geladen vrachtwa gen urenlang voor een bedreigen de situatie gezorgd. De vrachtauto gleed bij het opdraaien naar de weg richting Terneuzen zijwaarts van de oprit af. De wagen kwam in een gevaarlijke schuine hoek vast te staan en dreigde zelfs op vlakbij geparkeerde auto's en een nabijge legen woning te vallen. Een zware kraanwagen van de firma Gcaid moest eraan te pas komen om de auto weg te halen. Steven de Koning leidt morgenoch tend voor het eerst als priester de mis in de Willibrordusbasiliek in Hulst. De Koning (56) die al diaken was, is vorige week zaterdag inge wijd. Dat gebeurde in de Heilige Antoniuskathedraal in Breda door de Bredase bisschop Hans van den Hende. De eerste mis van priester De Koning in Hulst begint om 10.30 uur. Tijdens de mis wordt ge collecteerd voor het project 'klein centrum voor roepingen pastoraal' in bisdom Mbeija in Tanzania. I Vraag naar de voór- -2 waarden bij uw ANVR- j reisadviseur of kijk op m www.oad.nl/staatsloterij. |W' www.oad.nl TERNEUZEN - Leerlingen van de Ter- neuzense scholengemeenschap De Rede hebben voor het tweede ach tereenvolgende jaar succes geboekt op de regionale voorronde van de Skills Best Men Award. Vierdejaars vmbo-leerlingen elektra- en instal latietechniek nemen het tijdens de ze wedstrijd tegen elkaar op. Vorig jaar won De Rede-leerling installatietechniek Stijn Imkens de voorronde. De Rede behaalde dit jaar 'goud' in zowel elektra- als in stallatietechniek. Anton Kerckhove was de beste leerling elektrotech niek en Peter de Waal de beste in installatietechniek. Zestien leerlin gen uit Zeeland en Brabant deden mee. Anton en Peter gaan nu door naar de landelijke Skills Best Men Award-wedstrijd op 4, 5 en 6 maart in Ahoy in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49