sport31 Inkoppertjes en instinkertjes tijdens eerste PZC-voetbalquiz WK-tickets HSV aast op Van Nistelrooij De sportredactie van deze krant hield gisteravond in de Voetbal Experience een voetbalquiz. Er deden 56 koppels aan mee. Voetbalquiz op www.pzc.nl zaterdag 23 januari 2010 door René van Stee door Jan Dagevos MIDDELBURG - De toon werd gister avond meteen gezet met de eerste vraag. In welk jaar is de voetbal club Apollo'69 opgericht? Was het een inkoppertje of een instinker- tje? De openingsvraag in de voetbal quiz van deze krant bracht menig een uit zijn evenwicht. Van voet balkenner tot oud-international, van liefhebber tot specialist; ze hadden het er maar moeilijk mee. Gezucht, gepeins, een gebalde vuist. Het leverde prachtige beel den op. Een gemêleerd gezelschap schoof gisteravond in het nationale voet balmuseum - Voetbal Experience - aan voor de quiz en kreeg via pre sentator Barry van der Hooft een spervuur aan vragen voorgelegd. De gebroeders Dennis en Gérard de Nooijer waren er. Ze zijn nor maliter onafscheidelijk, maar ze kozen gisteravond ieder voor een andere partner. In de hoop dat dat de winstkansen groter zou maken. Gérard de Nooijer speelde met SSV-trainer Alexander van Keu len, Dennis de Nooijer had SSV-keeper Rini van der Perk als secondant gekozen. De laatste werd onlangs winnaar van de quiz bij SSV. Oud-international Grae me Rutjes vormde een duo met Oranje-kenner bij uitstek Matty Verkamman. „Ik heb een beetje angst voor de Zeeuwse vragen", zei Rutjes bij binnenkomst, „maar ik neem aan dat Matty dat deel voor zijn reke ning neemt." De twaalfjarige Lennard Andriesse (speler van SPS, gehuld in Arse- nalshirt) was samen met zijn va der Witte naar Middelburg afge reisd. „Ik ben zijn hulpje", zei Wit te Andriesse. „Mijn zoon weet heel veel over voetbal." ]ohan Stokman en zijn zoon Ste fan, bekend vanuit de Zeeuwse at letiek, vertelden dat ze zich gede gen hadden voorbereid. „Ik lees de Voetbal International elke Vragen en antwoorden staan vanaf vandaag op internet en hiernaast afgedrukt. De winnaars van de quiz zijn de Goese broers Tim en Max Joosse. Zij verdienden met hun zege een voetbalreis naar Barcelona. Tweede werden Serge en Maureen de Ruijs- scher uit Breskens en hun plaatsge noten Steven van Santen en Wil lem Aanen werden derde. De com plete uitslag is te vinden op www.pzc.nl. Op de site is ook een videoverslag van het verloop van de avond te zien. In de krant van maandag wordt er teruggeblikt op de eerste voetbal quiz. week", zei Stefan. Maar dat wil niet altijd alles zeggen, zo bleek nog maar eens bij vraag 23 Grae me Rutjes speelde ooit één wedstrijd op een groot toernooi. Tegen welk land was dat?). Ai, dat leverde voor de hoofdpersoon in kwestie, Rut jes zelve dus, een groot probleem op. „Dat weet ik dus niet", ver zuchtte de oud-international. Ge lukkig bood zijn maatje Matty Ver kamman hulp. Dat veel deelnemers niet wisten welke club door De Efteling werd gesponsord, was niet zo verwon derlijk. Opvallend was wel dat de meesten de mist ingingen bij vraag 17: tegen welk land leed Oranje zijn laatste nederlaag. Dat was Australië en niet Rusland, wat vaak werd ingevuld. De pauze kwam voor velen als een verlichting. Het was even op adem komen, waarna velen hun mobiele telefoon weer inschakel den. Al was het alleen maar even om het thuisfront te bevragen of die ene vraag nu wel of niet goed was beantwoord. Wat betreft de openingsvraag. Dat was dus een instinkertje. Niet 1969, maar 1967 was het jaar van oprichting van de Bevelandse club. "1 -r i l*fü Met de klok mee: Presentator Barry van der Hooft geeft uitleg bij een quizvraag; Het enige vrouwelijke duo, Willemijn Ruissen (rechts) en Hanna Laport; De jury heeft zich teruggetrokken voor het nakijkwerk; De twaalfjarige Lennard Andriesse en zijn vader Witte denken na over een vraag. foto's Lex de Meester De verkoop van toegangs kaarten voor het WK voetbal verloopt in Ne derland veel slechter dan verwacht. Henk Kesler meldt dat van de 22000 beschikbare tickets voor de drie groepsduels er tot nu toe slechts 7500 aan de man zijn gebracht. Dat verontrust het KNVB-opper- hoofd. En niet eens omdat Oranje het misschien met heel weinig sup porters moet doen in Zuid-Afrika, maar vooral omdat het toernooi toch al verliesgevend dreigt te wor den voor de bond. Want de KNVB zou niks verdie nen aan de verkoop van kaartjes. Bovendien zijn de reis- en verblijfs kosten van de voetballers en hun gevolg in Afrika veel hoger dan bij andere toernooien. Pas als Neder land de halve finale bereikt - en zo doende een forse prestatiebonus kan opstrijken - kan de KNVB een klein plusje bijschrijven. De missie voor Bert van Marwijk en zijn kompanen lijkt dus duide lijk. Aangezien spelers als Wesley Sneijder en - godbetert - John Heitinga al luidkeels hebben ver kondigt dat zij voor niets minder dan de wereldtitel gaan, zit dat wel snor. Blijft die geringe belangstelling van de supporters nog over. Ze zouden wegblijven vanwege de ho ge prijzen van de entreebewijzen, dure vliegtickets en hotelprijzen. Het is verder niet bekend of de re cente aanslag op de Togolese selec tie in Angolo, aan de vooravond van de Afrika Cup, de kaartver koop voor het WK negatief heeft beïnvloed. Hopelijk trekt het nog aan. Aan de andere kant is het ook wel vermakelijk. De graaiers die voet balsupporters al jarenlang tot op het bot hebben uitgeknepen met meestal verplichte, maar veel te du re reis- en vervoersarrangementen waaraan (bijna toevallig lijkt het vaak) ook een toegangsbewijs is verbonden, krijgen nu nadrukke lijk het deksel op de neus. Het zij ze gegund. Ook de oppergraaiers van wereld voetbalbond Fifa maken zich zor gen. Want tevens in Afrika valt de belangstelling vooralsnog tegen. Oorzaak: de fans kunnen het niet betalen. Zelfs Fifa-voorzitter en moderne Zonnekoning Sepp Blat ter zou het beschamend vinden dat thuisland Zuid-Afrika zijn duels moet afwerken in stadions waar de fans van bezoekende lan den in de meerderheid zijn. Blat ter en zijn gevolg moeten aldus op zoek naar een oplossing. Die lijkt simpel: verlaag de prijzen tot een niveau die wel betaalbaar zijn voor de Afrikaanse Jan Modaal. Wordt het toch nog gezellig langs de vel den. Of zou Sepp dat toch niet be langrijk genoeg vinden? HAMBURG - Hamburger SV onder zoekt of het Ruud van Nistelrooij kan overnemen van Real Madrid. De voetballer krijgt dit seizoen nau welijks speeltijd bij de Spaanse club, waar hij nog tot het einde van dit seizoen onder contract staat. HSV-trainer Bruno Labbadia wil Van Nistelrooij eerst huren en daarna transfervrij overnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33