Zeeland 9 - PZCU, □a Onteigening dreigt voor aanleg N57 LaBon Meldpunt CL voor onveilige fietspaden almanak Vermagerd WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 REIZEN WEG Manege en tankstation moeten wijken Walcheren is wel veilig, maar ja, die hondenpoep hé u ÉL**"" Zaterdag 23 januari 2010 Middelburg 1940: elke gezindte had zijn eigen winkeliers Tip? walcheren@pzc.nl Staatsloterij Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. I Vraag naar de voor- - fj waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op &L} www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl •PARFUMERIE- T. 0118 - 613401 Trefpunt van wereldmerken Segeersstraaf 10 MIDDELBURG door Theo Ciele SEROOSKERKE - Om percelen in Serooskerke en Vrouwenpolder in handen te krijgen, is' Rijkswater staat een procedure tot onteige ning begonnen voor de aanleg van de N57 tussen Nieuw- en Sint Joos- land en Vrouwenpolder. Het gaat om grond die in het bezit is van Manege De Gouwe Reijers in Serooskerke en het voormalige tankstation aan de oude N57 in Vrouwenpolder. De buitenbak van de manege ligt precies op het tracé van de weg. Voorzitter Henk Rhebergen van de stichting tot steun aan de lande lijke rijvereniging en ponyclub 'De Gouwe Reijers' zegt dat zijn club het aanbod van Rijkswaterstaat van een financiële vergoeding en een stuk grond tussen de Kadet- weg en de nieuwe N57 heeft afge wezen. De manege wil verhuizen omdat ze niet ingeklemd wil wor den tussen twee wegen. Een rapport van ZLTO Paarden- houderij toont aan dat de Gouwe Reijers op deze plaats geen toe komst hebben. Rijkswaterstaat is het met deze conclusie niet eens, zo heeft Rhebergen vernomen. Wethouder Jan Bostelaar van de ge meente Veere ziet nog geen rol als bemiddelaar weggelegd. Het is in de eerste plaats een zaak tussen Rijkswaterstaat en de eigenaren van de grond en niet van de ge meente. Bostelaar weet dat in het verleden gevraagd is naar mogelijke alterna tieve locaties voor de Gouwe Re ijers. Nieuwbouw van de manege in het buitengebied is vooralsnog geen optie voor de gemeente. „De mooiste oplossing voor de manege zou een vrijkomende boerderij zijn", aldus Bostelaar. Langs de nieuwe N57 komen voor het grootste deel parallelwegen voor het landbouwverkeer. Het per ceel van het voormalige tanksta tion is nodig om de westelijke paral lelweg bij Vrouwenpolder aan te leggen. De aankoop van de grond verloopt volgens de gemeente Veere moeizaam 'door onduidelijk heid over de feitelijke eigendom'. Een en ander houdt volgens Bostel aar verband met een slepende kwestie tussen de voormalige ex ploitant en de eigenaar van het voormalige Texaco-tankstation. Zolang het perceel nog niet in han den is van Rijkswaterstaat en de pa rallelweg dus niet is aangelegd, wil de gemeente het landbouwverkeer via de Schoolstraat leiden. Het fiets pad langs de nieuwe N57 zal wel worden aangelegd. De gemeente verwacht overigens dat weinig land bouwverkeer van de route via de Schoolstraat gebruik zal maken. De gemeente Veere houdt er reke ning mee dat de onteigeningsproce dure twee jaar in beslag kan ne men. Eric Mostert van Rijkswater staat verwacht dat de procedure niet de maximale termijn zal du ren. Bovendien is het starten van de onteigeningsprocedure niet het einde van de gesprekken met de be trokken grondeigenaren. De proce dure sluit niet uit dat de partijen alsnog tot een minnelijke schikking komen. Rijkswaterstaat wil het Veerse deel van de N57 eind 2011 openstellen. Het voormalige tankstation, ingeklemd tussen de huidige doorgaande weg en het fietspad, vormt een beletsel voor de aanleg van een parallelweg voor landbouwverkeer. Na de opening van de nieuwe N57 wordt dat verkeer omgeleid via het bedrijventerrein Schoolstraat en de Zoekweg (boven). luchtfoto Rijkswaterstaat/Joop van Houdt Dat zal mij niet overkomen, dacht de Hulstenaar van middelbare leef tijd, toen hij zag hoe een zeer gezette vrouw zichzelf klem zette in de draai deur van een openbaar gebouw. Hij was al aardig op weg overigens, met z'n honderdtwintig kilo. Z'n huisarts had hem al eens een ern stig gesprek met een diëtiste aangera den, maar dat was er nog niet van gekomen. Een nieuw bezoek aan de dokter leidde tot drastischer maatre gelen: na veel wikken en wegen werd de man een maagband aangemeten. Het heeft geholpen; de man is in een halfjaar tijd dertig kilo afgevallen. Z'n broer doet er wat lacherig over. Die noemt hem sinds de metamorfo se 'm'n halfbroer'. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - GroenLinks in Mid delburg heeft een meldpunt voor gevaarlijke fietspaden opgezet. GroenLinks wil het fietsen in de stad bevorderen door het verbete ren en aanleggen van de fietspa den. Volgens de partij zijn de afstanden in Middelburg naar scholen en winkels zo kort dat de meeste mensen hiervoor niet per se de au to hoeven te gebruiken. Veiligheid is daarbij een voorwaarde. Daarom wil GroenLinks onveilige situaties inventariseren. Het meldpunt voor onveilige fiets paden is via het internet te berei ken: http://middelburg.groenlinks. nl/fietspaden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23