II 'De meeste slachtoffers van het moslimgeweld zijn zelf moslim In die zin zijn christenen maar één van de vele slachtoffers' r Christenen meest vervolgd Herman Teule, directeur Instituut voor Oosters zaterdag 23 januari 2010 t papaas fwnr-ar kussen len vormen een reactie op de beslissing van het Maleisische hooggerechtshof, het gebruik van het woord 'Allah' voor God ook voor niet-moslims toe te staan. In Maleisië is 60 procent moslim. Christenen zijn vooral van Chinese of Indiase af komst. 11 januari Een kerk van de pinkstergemeente in de Algerijn se stad Tizi Ouzou wordt geplunderd en in brand gestoken door Algerijnse islamisten. De islam is in Algerije de staatsreligie. Andere geloven mogen op bepaalde geautoriseerde plekken geprakti seerd worden, maar het is verboden om moslims te bekeren. i 17 januari De Nigeriaanse stad Jos is het toneel van hevige rellen tussen christenen en moslims. Soldaten met machinegeweren patrouilleren door de stad, waar verkoolde lichamen op straat liggen na da gen van religieus geweld. Bij de gevechten vallen meer dan 460 doden. 21 januari Bij twee islamitische gebedsruimtes in het zuiden van Maleisië worden brandbommen naar binnen gegooid. De branden kunnen worden geblust voordat veel schade is aangericht. Het gaat ver moedelijk om wraakacties van christenen (zie 8 ja nuari). Brandweermannen blussen een brand in de grotendeels christelijke Egyptische regio Bahjora, waar op 9 januari rellen uitbraken tussen moslims en kopten. foto EPA Vier op de vijf mensen die het afgelopen jaar omwille van het geloof werden vervolgd, zijn christen. Dat meldde de katholieke hulporganisatie Kerk in Nood eind 2009. Het zwaarst worden christenen in Irak vervolgd, aldus Kerk in Nood. Van de één miljoen christenen hebben er vol gens de organisatie 750.000 sinds 2003 het land verlaten. In landen met een atheïstische staatsideologie is de vervol ging van christenen verminderd. Officieel nog als commu nistisch te boek staande landen als China en Cuba zouden voor grotere uitdagingen staan dan religies bestrijden. Gelovigen worden tegenwoordig vooral vervolgd door sta ten of groeperingen wier religieuze ideologie geen ruimte laat voor andersdenkenden. Dit manifesteert zich volgens Kerk in Nood het duidelijkst in Saoedi-Arabië, Iran, Pakis tan, Egypte en Nigeria. Onderdrukking van de godsdienstvrijheid heeft niet alleen in moslimlanden plaats, maar ook in bijvoorbeeld India. In sommige deelstaten bestaan sinds een aantal jaren wet ten die het hindoes verbiedt van religie te wisselen. Bron: RKK Een Nigeriaanse militair controleert een verwoest huis in de stad Jos, na rellen tussen christenen en moslims. Daarbij vielen ruim 460 doden. foto EPA Maleisische moslims protesteren tegen een uitspraak van de rechter, die christenen toestond het woord 'Al lah' te gebruiken voor God. foto EPA f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11