spectrum 6 Net rond Dimitri P. sluit zich verder Hechtenis i Tip in fraudez SSSSs» Zaterdag 23 januari 2010 In het koffertje dat Dimitri achter liet in Koudekerkse hotel Westduin zat weinig meer dan een paar on derbroeken en wat huur-dvd's. De politie van Den Haag P. v kwam door een tip achter de i het verblijfadres van Dimi- ter tri P. en .greep hem afgelopen kun. weekeinde in de kraag. De tip diep hield veihand met een forse frati- daai de waarvan P, wordt verdacht paci door zijn voormalige werkgever. ben Op basis van die zaak is hij aange- licb houden en vooralsnog wordt nog te b geen verband gezocht met andere daai gevallen, zegt Aunemarie de den Mooi) van de Politie Haaglanden, dan ONDERZOEK Bewijslast u^u Midd. Het spel lijkt gespeeld. Stukje bij beetje trekt justitie het net rond de van oplichting, vervalsing en fraude verdachte Dimitri P. strakker dicht. Woensdag komt zijn zaak pro forma voor de rechtbank. Onderzoek van het Openbaar Ministerie heeft tot dusver dertien mogelijk strafbare feiten opgeleverd. Een tipje van de ijsberg, want lang niet alle slachtoffers van de 34-jarige Middelburger hebben de moeite genomen aangifte te doen. Uit de verhalen komt hij naar voren als pathologische leugenaar. door Marcel Modde Wie je ook spreekt over Dimitri, ie dereen schetst hem als een uiter mate aardige en innemende man. Iemand met een vlotte babbel die makkelijk contact maakt, door gaans onberispelijk gekleed gaat en aan de bar niet te beroerd is een rondje te geven. Maar ook een man die zich beter voordoet dan hij in werkelijkheid is, graag voor de buitenwereld de directeur speelt, ter wijl hij op dat zelfde moment niet eens een baan heeft. Daarentegen is Dimitri, of Cas zoals hij zich la ter ook wel is gaan noemen, ook weer geen dandy die er een opvallend dure levensstijl op nahoudt, zeg gen mensen uit zijn directe omgeving. Zelfs in de gevangenis in Zoetermeer, waar hij sinds eind oktober in voorarrest zijn rechtzaak afwacht, weet de Middelburger zijn bewakers voor zich in te nemen. Hij draait volop mee met de dagprogram ma's en zou al zijn toegevoegd aan de schoonmaak ploeg. Een min of meer bevoorrechte positie die je alleen bij goed gedrag verdient. Julie van Witteveen uit Vlissingen had vijfjaar een relatie met P. Ze was zeventien toen ze hem leerde kennen op de squashbaan waar hij een baantje had. „Een hele hartelijke, leuke jongen. Met pretoogjes. Al tijd goed gekleed. Zeg maar een jonge hond. Vol plannen, hij maakte van alles mee. Achteraf kreeg je pas door dat meer dan de helft was verzonnen." In die tijd zat P. nog op het Deltacollege in Middelburg. „Wat hij daar precies deed, bleef altijd een beetje vaag. Hij was toen vooral druk met de Taxicentrale Middelburg. Eerst als chauffeur, maar hij wist zich al snel op te werken, tot het moment dat de taxicentra le failliet ging. In juni 1999 hebben we een lening af gesloten van 50.000 gulden (ruim 22.000 euro) waar mee Dimitri als directeur een doorstart wilde maken. Hij zou het Loodswezen als vaste klant hebben ge strikt. Op 31 december 1999 stuurde hij nog een fax dat de nieuwe taxicentrale vanaf 1 minuut over 12 voor hen klaarstond. Een dag later kwam van het Loodswezen een bericht dat ze van niks wisten. Het contract dat Dimitri liet zien, bleek achteraf vervalst. Hij kon hele telefoongesprekken voeren met ene me neer Maaskant, die niet bestond. Toen ik daar achter kwam, heb ik een punt achter onze relatie gezet. Ik heb hem nog een schuldbekentenis laten tekenen, maar hij vertrok en ik heb tot op heden nooit iets van dat geld teruggezien. De laatste termijnen van die schuld heb ik pas afgelost." De valse contracten had Dimitri gemaakt op offcieel briefpapier (met watermerk) van het loodswezen in Hoek van Holland, waar zijn maatje Peter Schrooten werkte. „Hij kwam daar wel eens langs. Toen hij weer met één of andere smoes in het kantoor achter bleef en ik alvast vooruit ging, heeft hij waarschijn lijk een stapeltje meegenomen. Dimitri was een clown eerste klas. Van een vierkant maakte hij een rondje en dan zo dat je het nog geloofde ook! Zo presteerde hij het een keer op vakantie te gaan met een auto van een andere vriend, die hij voor één dag zou lenen. Dan ging hij drie weken weg, naar Monte Carlo en Zwitserland. Die jongen was witheet toen hij terugkwam! Maar dan praatte hij even met hem en vervolgens kwamen ze lachend naar buiten. Zo was Dimitri." Volgens één van zijn nichtjes zat 'het' er al vroeg bij hem in. Zijn tienerjaren kenmerken zich als een 'combinatie van onhandigheid en slim migheid'. Het ging de verkeerde kant op, toen hij gokverslaafd raakte en geldproblemen kreeg. „Hij leefde naar zijn eigen waarheid. Wat hij nu doet, is een verergerde versie van toen. Op familiefeesten vertelde Dimitri altijd de prachtigste verhalen. Hij deed van alles. Had allerlei mooie banen. De beschul- door Marcel Modde na een w 11 door fraude en stens 100.0000 deeld. Justitie 1 zingen dat P. met oplichting! ziggehouden e ring van een ring.'„We wiï dachte lopend vindbaar wo Stoel van bet in D %#j öSS AP ïti digingen die nu over hem rond gaan, zijn waar. Ik zou er van staan te kijken als het niet zo is." P. wordt in ten minste dertien zaken verdacht van oplichting, creditcardfraude, vervalsing en flessen trekkerij. Zo verbleef hij onder meer twaalf dagen in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 108