5 spectrum Casa Luna, troost voor slapelozen RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE mistvorming Zaterdag 23 januari 2010 Na aandachtig te hebben geluisterd naar de argumenten van allerlei men sen, die niet van plan zijn iets te done ren voor de ramp in Haïti, omdat ze bang zijn dat er te veel geld aan de strijkstok blijkt kleven en vervolgens me weer te hebben geïdentificeerd met die arme mensen daar ver weg, die verstoken zijn van alles wat het leven dragelijk maakt, besluit ik toch mijn knipje te trekken en mijn steentje over te maken op giro 555- Het is nu nacht en ik luister naar een radiopro gramma, waar mensen mogen bellen om hun diepste gevoelens te delen met de presentator van dienst Eerst kom er een man aan het woord, die in een donker bos woont, in een zelf gebouwde hut, die alle elektrische apparaten die hij voor zijn bestaan nodig heeft betrekt uit bat terijen. Vervolgens komt er een man met één oog vertellen, dat hij ooit in zijn andere oog een splinter kreeg, waarop de oogarts dit oog afplak te. „Nu mag U over een week terug komen!" Maar nu zag hij dus helemaal niets meer, het eni ge oog dat het nog deed, was afgeplakt! Bizar. Er wordt op de radio 's nachts heel wat afgebab- beld. Ik overweeg nog even ook eens te bellen. Maar het enige wapenfeit dat ik heb beleefd is het feit, dat ik voor het eerst in mijn leven er in ben geslaagd sukadelappen gaar te stoven. Afge zet tegen het leed van de wereld en de spreek- drang van al die nachtelijke bellers is de nieuws waarde van het gaarstoven van sukadelappen ui terst onbelangrijk, maar ik krijg nu eindelijk zicht op de oorzaak van het mislukken van twee huwelijken. Ik heb in mijn lange leven altijd ge dacht, dat soepvlees en draadjesvlees(sukadelap- pen) in een half uurtje gaar waren. Daarover ont stond in die twee huwelijken vaak grote discus sie. Ik wilde gelijk hebben. Dat liep dus slecht af. Nu kocht ik bij de biologische winkel vlees en zag pas thuisgekomen dat de stooftijd voor die lappen vier uur bedroeg! Een hoogst milieuon vriendelijke aankoop, weliswaar was het vlees afkomstig van een koe, die een leuk leven achter de rug had, maar de bereidingsduur was heel gas- en energieverspillend. Vroeger deden wij dit soort gestoof op petroleumstelletjes, stoofpe ren, hachee, en sukadelappen dreutelden uren lang op een lilliputpitje, nu is de laagste stand van het gas eigenlijk nog te hoog. Maar het is ge lukt Het vlees viel uit elkaar, zo gaar was het! Nu spreekt er een man live die 's nachts met een paard en wagen door het land trekt. Hij kwam zojuist langs een kerkhof en reed plotseling langs een enorm zwart gat! „Zo eng!", roept hij ons toe. Frank du Mosch spreekt de man kalme rend toe. „Heb je wel eens vaker zo'n ervaring?", vraagt hij. De man vertelt, dat hij dat gevoel al tijd bij kerkhoven heeft „Misschien heb jij wel iets, dat wij kwijt zijn geraakt!", troost de presen tator. „Ik heb dat gevoel ook wel eens bij men sen. Ook door de telefoon! Maar ik weet één ding zeker! Het licht zal altijd de duisternis over winnen!" Er belt nu een mevrouw, die veel last heeft van de energie die in de lucht hangt. „Daar wordt ik heel hyper van!" O Casa Luna! O Frank du Mosch. O nachtradio. Troost voor alle slapelozen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107