61 Laatste kans! Wintersale. Nu alles voorde prijs! Fashion B Shoes for Kids BTeens Nieuwe collecties van Vingino, Rags, O'Neill, Outfitters Nation, Quiksilver zijn al binnen. donderdag 21 januari 2010 Haar van boven en Zij van beneden in Middelburg. door Corneileke Blok Philippe Starck, Jan des Bouvrie, Martin Vis ser... Gaat je hart snel ler kloppen bij die na men? Dan puilen je ogen waarschijnlijk uit bij Haar van boven en Zij van beneden in Middelburg. De meubelwinkel staat vol knalro ze loveseats, lampen in aparte vor men en kleurige vazen en accessoi res. Alles is design. „Alle produc ten zijn van bekende merknamen of gemaakt door bekende ontwer pers. Als het maar onderscheidend en origineel is", zegt mede-eige naar Teun Brooymans. In het pand zijn twee zaken geves tigd. Teun runt meubelwinkel 'Zij van beneden' op de begane grond. Zijn partner Dik Igounet houdt de kapperszaak op de eerste verdie ping: 'Haar van boven'. De winkel Teun Brooymans runt 'Zij van beneden'. bestaat dit jaar tien jaar. Een jaar geleden is de meubelwinkel bijna twee keer zo groot geworden. Het nieuwe gedeelte heet 'Zij van hier naast'. Een meubelwinkel en kapperszaak in één. Een aparte combinatie, geeft Teun toe. „Mensen die hier designspullen kopen, gaan hier ook naar de kapper. En andersom ook: mensen die naar de kapper gaan, komen tien minuten eerder om even rond te snuffelen." Kijk, dit is het juweel van de winkel", wijst Teun naar een zwarte leren stoel van Philippe Starck. „Die zie je bijna nergens anders staan." Helaas, de stoel is al verkocht. Een op het eerste gezicht kaal bankje, blijkt een bijzonder meu belstuk. „Dit is dé slaapbank van Martin Visser. Die is al zó'lang op de markt, maar deze is door Spec- trum uitgebracht in het dessin Paul Smith. Twee ontwerpers die elkaar totaal niet kennen, komen samen in één bank. Heel leuk." In de winkel staan ook Gelder land-meubels. „Daar ontwerpt Jan des Bouvrie al jaren voor." Achter in de winkel staat een hele vitrine vol met Ittala-servies en één met Vipp-prullenbakken. „Het ont werp van die prullenbakken komt uit 1939. Holger Nielsen maakte 'm voor z'n vrouw, die een kapsalon had", weet Teun. Inderdaad, de producten in de winkel zijn niet goedkoop, geeft Teun toe. „Maar we bezorgen de meubels ook in een rijtjeshuis in Middelburg-Zuid. Alle mensen die Zij van beneden: alles is design. affiniteit met design hebben, die komen hier. Als je het leuk vindt, dan heb je het er voor over. Onze klanten komen echt voor Gelder land en Ittala." Bovendien: „De sign-meubels hebben kwaliteit, ze zijn betrouwbaar en het geeft ook een bepaalde status." De trend van dit voorjaar? Paars. „En deze tafel van ontwerpster Ineke Hans, gecombineerd met de Toy-stoelen van Philippe Starck. De tafel is gemaakt van gerecycled kunststof. Mensen zijn bezig met het milieu. Klanten willen vaak weten waar de producten vandaan komen en hoe ze gemaakt wor den." Behalve verkopers, zijn Teun en zijn collega's ook woonadviseur. „Je kunt een Driade Chef keuken laten ontwerpen, maar we maken ook interieurplannen voor woon kamers." VRIJDAG 22 JANUARI Goes Dutch Open Supercross. Zeelandhallen, vanaf 14.30 uur. Middelburg Lezing 'Feiten en onzekerheden met be trekking tot klimaatverandering' door dr. Andeweg van de VU Amsterdam ver zorgd door het Koninklijk Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen. Zeeuwse Bibliotheek, aula, 16.45-18.45 Boekverkoop afgeschreven boeken. Zeeuwse Bibliotheek, Plein, tijdens ope ningsuren. Nieuwerkerk 'Moonlight-swimming' in zwembad Dol-fïjn aan de Dolfijnstraat. Aanvang 19.15 uur. Sas van Gent Inschrijving carnavalsoptocht. Café Reseda aan de Noordweststraat 11, 19.00 tot 21.00 uur ZATERDAG 23 JANUARI Bruinisse Zeeuwse Avond met optredens van Piet Brakman en Maarten Bruijnes in 't Durps' uus, 19.30 uur. Heinkenszand Lammetjesweekeinde bij schaapskooi de Kamerse Kooi, Nieuwkamerseweg 3, 13.00- 16.00 uur. Goes Dutch Open Supercross. Zeelandhallen, vanaf 11.30 uur. Zuid-Amerikaanse dag bij het Ambachts centrum, textiele technieken en wollen sjaals en mutsen uit Equador. 10.00 - 16.00 uur. Krabbendijke Klavarscribo-dag, demonstraties van or gels en muzieknotatie. Stolk Orgels, 11.00 - 16.00 uur. Middelburg Boekverkoop afgeschreven boeken. Zeeuwse Bibliotheek, Plein, tijdens ope ningsuren. Sas van Gent Inschrijven voor carnavalsoptocht ,16.00 tot 21.00 uur. Tholen Excursie door Plan Tureluur. Vertrek vanaf kruising Platteweg/Gatweg bij Scherpenis- se, 13.30 uur. ZONDAG 24 JANUARI Heinkenszand Lammetjesweekeinde bij schaapskooi de Kamerse Kooi, Nieuwkamerseweg 3, 13.00- 16.00 uur. 's-Heer-Hendrikskinderen Presentatie Safaritruck in eetcafé de Vier sprong, 14.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88