Een cobla intens romantisch van aard 3 Dutch Open L Supercross Zeelandhallen Goes 22 23 januari Altijd wat te beleven in AGENDA Dutch Open Supercross Snuffelmarkt Modelbouwshow Paranormaal- Sieradenbeurs Kijk voor meer events, concerten en beurzen op www.zeelandhallen.nl! donderdag 21 januari 2010 m m re landen in het Middellandse Zee-gebied." „Een van de onderliggende doelen is de oorsprong van de sardana te onderzoeken, want niets ontstaat zomaar. T\vee jaar geleden bijvoor beeld zijn we op zoek gegaan naar de roots van de sardana op Sardi nië, want er is een theorietje dat de muziek daar vandaan zou ko men. Komende zomer gaan we een project doen met een jazzope- ra die is gebaseerd op een bekend Catalaans gedicht. Op die manier proberen we het breder te trekken. Met altijd als rode draad dat het om dansmuziek moet gaan die moet worden gebracht door onze al dan niet uitgebreide cobla. Bijna automatisch vloeit daar een cross over uit voort tussen volksmuziek en klassieke, pop- of jazzmuziek." Middelburg heeft morgen de pri meur van een nieuw project van de groep samen met Marcel Worms, Vuelta getiteld. Er worden meteen ook cd-opnames gemaakt. „Het is een afwisselend program ma, met eerst oude muziek, dan sen uit de middeleeuwen, uit de Renaissance en barok", zegt Ver meulen. „Na de pauze spelen we veel romantische muziek. Die re pertoirekeuze is heel logisch, want een cobla - ontstaan rond 1850 - is intens romantisch van aard. Maar ook de oude muziek ligt voor de hand, want de formatie komt voort uit middeleeuwse groepjes troubadours." Op het programma staan werken van bekendg componisten in het genre, zoals Isaac Albéniz, Frederic Mompou en Enric Granados. Het hoogtepunt is echter de afsluiting: het Concert voor piano en orkest van een in Nederland veel minder bekende naam: Joaquin Nin-Cul- mell. „Het pianoconcert is ook het lang ste stuk in het programma", aldus Vermeulen. „Het wordt vrij specta culair met veel noten, veel geluid, mooie klanken en fijne, hier en daar Cubaanse ritmes. Het is mee slepende, goed geschreven mu ziek, die veel te weinig wordt ge speeld. In Nederland is het piano concert nog maar twee keer uitge voerd, in de jaren vijftig door het Limburgs Symfonie Orkest. Wat dat betreft is het dus bijna een Ne derlandse première. Mijn collega Oliver Boekhoorn heeft het stuk bewerkt voor cobla en er een prachtige uitsmijter van gemaakt." Cobla La Principal d'Amsterdam St Marcel Worms, morgen in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Dirigent: Bas Wiegers. M.m.v. Marcel Andriessen (slagwerk). Aanvang: 20.00 uur. veel kost?' Arsenaaltheater, 20.15 uur Yerseke Irena Filippova met nieuw programma 'Russin zoekt man!?' met medewerking van Hans Visser (ex Flairck), gitaar en Art hur Bont (ex Louisiana Radio), percussie. De Zaete, 20.00 uur. Zierikzee Hail of Bullets is een nieuwe metalband, voortgekomen uit o.a. Corefest. Voorpro gramma The Reckoning uit België. Poppodium Brogum 21.30 uur. ZONDAG 24 JANUARI Breskens Het Zeeuwsch-Vlaams mannenkoor St. David's Minstrels geeft een concert. Paviljoen Hooge Platen, 14.00 uur Middelburg De band Mamilla (gitaarrock) treedt op. Café 't Schuttershof, 17.00 uur *Dance Center Dazzle brengt een voor stelling met jazzdans, moderne dans en tapdans. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oost-Souburg ClassiclFever, podium voor jongeren met interesse in klassiek, jazz, folk, blues, roots, crossover, singer-songwriter en we reldmuziek. Podium Razzmatazz, 15.00-19.00 uur. Terneuzen Concert van de in Terneuzen geboren zin gende liedjesschrijver en gitarist Werner van de Vrede. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Slam by the Sea, Zeeuwse poetryslam. De Piek, 15.00 uur. City Concert. Met Sarah Dupriez op cello en Tomoko Honda op piano. Ter Reede,11.30 uur DINSDAG 26 JANUARI Goes Tineke Schouten met Posi-Tien. Uitverkocht. Theater De Mythe, 20.00 uur. WOENSDAG 27 JANUARI Goes Tineke Schouten met Posi-Tien. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Sara Kroos brengt haar voorstelling 'Bo heems', met up-tempo pop van haar Ne derlandstalige debuut-cd. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Lezing van het bijbelboek Ruth met af beeldingen van schilderijen en met mu ziek en samenzang. Met medewerking van dominee Louis Wüllschleger, organist Jos Vogel en een strijkersensemble. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1, 20.00 22 23 januari Op 22 januari rijden regionale klassen het Zeeuws Supercross Kampioenschap en gaat de missverkiezing MISS SX GOES 2010 van start. Op 23 januari wordt gestreden om het Open Nederlands Kampioenschap Supercross en wordt de winnares van de missverkiezing bekend gemaakt. Kijk voor meer informatie op www.smz.nl. 30 31 januari Kom snuffelen op de Snuffelmarkt en beleef samen urenlang zoekplezier in Goes. Hier vind je o.a. cd's, kleding, schilderijen, meubeltjes en dat ene boek waar je al jaren naar zocht. Op 30 januari open van 9.00 tot 17.00 uur en op 31 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: volw. 4,50 65+ 3 kinderen tot 12 jaar gratis. 20 21 februari Van minitrein tot miniboot en van lijm tot precisiegereedschappen: alles is aanwezig op de grootste modelbouwshow van de Benelux. Naast vele modelbouwers is ook De Bouwsteen, vereniging van LEGO bouwers en verzamelaars, aanwezig met de nieuwste modellen van LEGO. Kijk voor meer informatie op www.zeelandhallen.nl. 6 7 maart Handgemaakte sieraden, workshops sieraden ontwerpen, zoetwaterparels en Swarovski kristal: het is allemaal te vinden op de Sieradenbeurs in Zeelandhallen Goes. Tegelijkertijd vindt de Paraview Paranormaalbeurs plaats met alles op het gebied van new age en alternatieve geneeswijzen. Het combitoegangskaartje is voor beide beurzen geldig. Kijk voor jrieer informatie op www.zeelandhallen.nl. Binnenkort in Zeelandhallen Goes o.a.: 12-14 maart Thuis&TuinTrends 17 maart Stoffenspektakel 10 april Pink Floyd Tribute 22 mei 70's, 80's 90's Party Zelf een evenement organiseren? Bel 0113-221020. Zeelandhallen Goes is onderdeel van Libëma Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85