2 luit selectie Katinka Polderman Ronald Coedemondt Raices Cubanas podium donderdag 21 januari 2010 Polderman kachelt door is het tweede programma van de Zeeuwse cabaretière Katinka Pol derman. Het werd lovend ont vangen en inmiddels is Polder man - droogkomisch, licht chao tisch, vol ironie en zelfspot - be zig aan een reprisetournee. Donderdag 21 januari, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Dedication, het derde program ma inmiddels van Ronald Goe- demondt, gaat volgens de caba retier zelf over 'het zonder ver ontschuldiging wraak nemen op de volwassen wereld'. „Schreeuwen, fluisteren, rodde len, vertellen en meenemen. Vooral dat laatste." Vrijdag 22 januari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Raices Cubanas bestaat uit ze ven muzikanten die teruggaan naar de Cubaanse origine. Naast bekende nummers spelen zij verrassend nieuw repertoire en eigen composities. Het gaat om dansbare muziek vol emotie en passie. Zaterdag 23 januari, De Mythe, Goes, 20.00 uur COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Rolf Bosboom Niet alleen de Tour en de Giro komen dit jaar naar Zeeland, maar ook de Vuelta, de Ronde van Spanje. In muzika le zin dan. Samen met pianist en klavecinist Marcel Worms geeft Cobla La Principal d'Am sterdam in de Zeeuwse Concert zaal een concert waarbij musici en publiek een muzikale rond reis door Spanje maken. Een cobla is een elfkoppige mu ziekgroep uit Catalonië, bestaande uit vijf houtblazers, vijf koperbla zers en een contrabassist. Traditie getrouw speelt zo'n groep de sarda- na, een eeuwenoude kringdans die de Catalanen uitvoeren op pleinen in hun dorpen en steden. „Het is heel bijzondere muziek, die we al sinds onze oprichting in 1987 spe len. Dat is het oerrepertoire", zegt Joris Vermeulen, artistiek leider van Cobla La Principal d'Am sterdam. De musici zijn gefascineerd door de Catalaanse muziek. „En het zijn heel bijzondere instrumenten, met een aparte klank", verklaart Vermeulen. „Ik speel zelfbijvoor beeld tenora, een soort uit de hand gelopen hobo. De cobla zo als we die nu kennen is halverwe ge de negentiende eeuw speciaal samengesteld om op pleinen en op straat veel geluid te kunnen pro duceren, want in die tijd had je nog geen elektronische verster king." „In Nederland moeten mensen in het begin vaak wennen aan de sound. Die is sowieso hard, zeker binnen. Maar dan laat men zich meevoeren. De muziek is heel overrompelend. Live weten we mensen altijd vrij snel in te pak ken." Het ensemble heeft een grote faam opgebouwd, ook in Catalo nië zelf „We zijn de enige niet-Ca- talaanse cobla ter wereld. Alleen al daarom volgen ze daar altijd wel wat we doen. In 2007 hebben we ter gelegenheid van ons twintigja rig bestaan het Creu de Sant jordi, de hoogste Catalanse staatsonder scheiding, gehad. Dat was een hele ceremonie in het regeringsgebouw in Barcelona." Samen met Johan Cruijff zijn de Amsterdamse musi ci de enige Nederlanders die dat DONDERDAG 21 JANUARI Bergen op Zoom De Brabantse cabaretier Leon van der Zanden, van Comedytrain en het MTV-programma 'Pimp my room', brengt zijn voorstelling Cola. Stadsschouwburg De Maagd, 20.00 uur Terneuzen Jaloezie, verraad en dood zijn de ingre diënten van de 12e eeuwse liefdesvertel ling 'De Burggravin van Vergi', kleinscha lig muziektheater door Bartho Braat en Kim Soepnel. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Klaas van der Eerden met de muzikaal-hu- moristische voorstelling 'Schwalbe'. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 22 JANUARI Aagtekerke Zangvereniging Nut en Genoegen uit Aag- Sint-Joriskruis hebben ontvangen. Cobla La Principal d'Amsterdam probeert haar horizon - en daar mee haar repertoire - telkens te verbreden en verder te kijken dan alleen de sardana. Joris Vermeu len: „Een paar jaar na onze oprich ting dachten we: kom, we slaan ook eens andere wegen in, nieuwe muziek laten schrijven, andere in strumenten aan het orkest toevoe gen, solisten uitnodigen. Het is na tuurlijk een Catalaanse formatie, maar we zitten in Nederland. We hebben onze eigen tradities, onze musici komen van hier, dus ligt het voor de hand dingen te combi neren." „Vanuit de bakermat Catalonië proberen we nu uitstapjes te ma ken naar andere regio's, naar ande- tekerke houdt haar jaarlijkse uitvoering. Na de pauze speelt de Wasschappelse to- neelploeg het toneelstuk 'Pension Schier'. Verenigingsgebouw Amicitia, 19.30 uur Bergen op Zoom TheaterPlus presenteert de jeugdmasical 'Hoe overleef ik mijn eerste zoen' (9+) naar het boek van Francine Oomen. Stadsschouwburg De Maagd, 19.00 uur Terneuzen Cabaratier Ronald Goedemondt, winnaar Neerlands Hoop in 2008 en genomineerd voor de Poelifinario 2009, brengt zijn nieuwste voorstelling 'Dedication'. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Optreden Recovery band. Café de Concurrent, 22.00 uur ZATERDAG 23 JANUARI Bergen op Zoom Singer-songwriter Tim Knol presenteert enkele liedjes van zijn titelloze debuutal bum, dat landelijk verschijnt. De Waterput, 15.30 uur. Goes Cubaanse avond met Charanga Band uit Havana, Cuba. Muziekstijlen zoals salsa, son, bolero, tumbao, guarcha en latin-jazz zullen de revue passeren. De Mythe, 20.00 uur. Kapelle Nieuwjaarsconcert harmonieorkest Ons Genoegen en popkoor Flashback. NH Kerk, 20.00 uur. Middelburg Dance Center Dazzle brengt een voorstel ling met jazzdans, moderne dans en tap dans. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Jos de Jonge presenteert 'Domus', een-so lovoorstelling waarin een idealist zich in zet voor behoud van een uitgestorven vo gelsoort, een vogelaar een koppeltje be dreigde,zeldzame vogels ontdekt en dat geheim wil houden, een televisiekok een banket uit de oudheid moet verzorgen en een boswachter zich ernstig beijvert in monumentaal natuurbeheer. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Willem Vermandere met Van Nu en Vroe ger. Vermandere is filosoof, zanger, vertel ler, muzikant, beeldhouwer, schilder en schrijver. Zijn teksten zijn als literatuur, zijn muziek heeft een zuidelijk timbre en zijn liedjes gaan over het leven, personen en de maatschappij. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Bert Heerink, hardrocklegende van eigen bodem.www.bertheerink.nl. De Piek, 21.00 uur. *Roh Urgert en Kees van Amstel brengen de cabaretvoorstelling 'Hoe word ik geluk kiger dan mijn buurman zonder dat het Cobla La Principal d'Amsterdam brengt een muzikale rondreis door Spanje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84