erbij hebben 21 Monumentale boerderij Sloeweg blijft overeind Vrom wil geluidhinder op Zeeuws spoor zo snel mogelijk aanpakken OP HEEL VEEL MONTUREN 'We praten over een kavel van 6000 vierkante meter, een prachtig stukje onroerend goed dat je prima kunt herontwikkelen. We sluiten vertrek dus ook niet uit.' Pleidooi voor snellere Burger: vaker plastic aanleg fietspadtracé ophalen is te duur Liever woonwijkje, dan inbreiding in dorp donderdag 21 januari 2010 Rien de Dreu, directeur/eigenaar van Auto Centrum Goes BV HEINKENSZAND KAPELLE door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De monumentale boerderij in de oksel van de oprit naar de A58 bij Heinkenszand blijft ook na de verdubbeling van de Sloeweg intact. Dat heeft de provincie Zeeland beloofd aan het gemeentebestuur van Borsele. De bewoners van de boerderij heb ben aangegeven te willen verhui zen. Hun erf wordt na de verdub beling van het traject As8-Wester- scheldetunnel volledig ingeklemd door wegen. De provincie is be reid het Rijksmonument te kopen. „Er is gekeken of de boerderij 'kan worden verplaatst, maar dat is vol- De gemeenten Borsele en Goes en Waterschap Zeeuwse Eilanden trek ken binnenkort samen naar het provinciehuis om te pleiten voor een snellere aanleg van een fiets-voetpad op het tracé van de voormalige Sloelijn. De provincie stelde uit bezuinigingsoogpunt (de kosten bedragen ongeveer ander half miljoen euro) de aanleg uit. Het waterschap en de gemeenten staken de koppen bij elkaar over al ternatieven. Woensdag hopen zij een knoop door te hakken over een voorkeursalternatief. Wethouder Giel-Jan Burger (CDA, milieu- en afvalbeleid) van Kapelle ziet er geen been in om plastic af val vaker dan een keer per maand te laten ophalen. Het CDA had daar begin deze week schriftelijk om ge vraagd, omdat veel burgers zó en thousiast inzamelen dat ze met te veel plastic komen te zitten. Om ze niet te ontmoedigen zou twee keer per maand moeten worden opge haald, desnoods door verenigin gen. „Dat is alleen al vanwege de extra benzinekosten té duur en mi lieubelastend", aldus Burger. SCHORE Schorenaren zien liever een nieuw woonwijkje ontstaan aan de Boom- weidelaan dan dat op losse stuk ken in de kern wordt gebouwd of dat er langs de Zandweg lintbebou wing komt. Dat blijkt uit een voor zichtige peiling tijdens een bijeen komst in het dorpshuis in Schore, dinsdagavond. Bewoners werden ingelicht over een concept bestem mingsplan. De grond aan de Boom- weidelaan is al van de gemeente en dus is het goedkoper. Boven dien wordt het karakter van het dorp niet aangetast. door Luc Oggel GOES - Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Vrom) hoopt zo snel mogelijk een einde te maken aan de 'onwenselijke situatie' op het Zeeuwse spoor. Goederentrei nen rijden daar sinds 1 januari on rechtmatig, omdat de gedoogbe- schikking van spoorbeheerder Pro rail is verlopen. De Belangenvereniging Aanwonen- den Spoorlijn (BAS) heeft bij mi nister Cramer van Vrom een hand- havingsverzoek ingediend. De actiegroep wijst' de bewinds vrouw erop dat Prorail de Wet ge luidhinder overtreedt nu de ge- doogbeschikking is verlopen. Het is inmiddels de derde keer dat Pro rail, met name 's nachts, illegaal te veel goederentreinen te hard over de Zeeuwse lijn laat rijden, zegt de BAS. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Vrom, die het hand- havingsverzoek bevestigt, 'wordt intern bekeken wat te doen'. „Of er wordt gehandhaafd is nog even de vraag. Prorail heeft voldaan aan de meeste geluidwerende maatre gelen, de snelheidsbeperkingen staan nog steeds overeind. Wel is er op dit moment sprake van een onwenselijke situatie omdat de be schikking is verlopen. We hopen begin volgende week meer duide lijkheid te hebben." Of er op nieuw een gedoogbeschikking wordt afgegeven, zal volgens de woordvoerder moeten worden 'overwogen'. Prorail heeft eerder deze week aan gegeven dat de aanvullingen op het geluidsaneringsprogramma naar verwachting deze zomer ge reed zijn. BAS heeft al aangekon digd naar de Raad van State te stappen als er een nieuwe gedoog beschikking wordt afgegeven. gens de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg een veel te ingewik keld verhaal", zegt de Borselse wet houder Marga Vermue. Borsele vreesde verpaupering van het erf, maar de provincie heeft ge garandeerd ook zorg te dragen voor het onderhoud. Tenminste, zolang de boerderij in handen js van de provincie. Gedeputeerde Toine Poppelaars gaf al eerder aan dat de provincie het object denkt te kunnen verkopen aan particulie ren of aan een bedrijf Volgens de planning is de Sloeweg in 2013 verdubbeld. De gemeente raad van Borsele buigt zich op 4 fe bruari over de verdubbeling. 50% KORTING Specsavers biedt serieus voordeel. Tot en met 7 februari 2010 krijgt u 50% korting op heel veel monturen! En natuurlijk krijgt u daarbij, zoals altijd bij specsavers, gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen op uw eigen sterkte. Bij Specsavers nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. ""d -'- S .y ~—yS' f' ^xzj^ v" UW SPECSAVERSVESTIGING! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 De 50% korting is geldig van 18 januari t/m 7 februari 2010 op alle monturen die in de winkel voorzien zijn van een actie-sticker op het glas. De korting geldt niet voor alle hier afgebeelde monturen en geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Voor extra opties gelden vaste toeslagen. 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved. l Opticiens het eigen perceel in het Marconi-gebied. Daarmee zou de nu wat rommelige foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73