Goes kan nog vele meters winkelvloer gaf wethouder verkeerde informatie 10 'Geen dertig mille voor kunstwerk in een tijd van forse bezuinigingen' DETAILHANDELSVISIE Voor de dagelijkse levensbehoeften kan er in Goes nog 4000 vierkante meter winkelvloer bij. Een flinke supermarkt in de Goese Schans slorpt daar al de helft van op. Auto Centrum Goes heeft zelf een plan dat het Marconigebied een fraaiere entree kan bezorgen. Winkels in gemeente Goes; 392 Winkels in de stad Goes: 370 Winkelvloeroppervlak in gemeente Goes: 06.877 m2 Winkelvloeroppervlak in stad Goes: 101.107m2 Vloeroppervlak in de binnenstad: 41.879 m2 door Frank Balkenende GOES - Als koopcentrum voor de Bevelanden is het winkelaanbod in Goes bijna twee keer zo groot als in vergelijkbare gemeenten. Toch is een beetje uitbreiding nog mogelijk, blijkt uit de nieuwe de tailhandelsvisie van de gemeente Goes. De verwachting is dat de bevol king van Goes tot 2030 nog met vier procent groeit, maar ook de omliggende gemeenten (Borsele uitgezonderd), vertonen tot dat jaar nog bevolkingsaanwas. Aange zien een groot deel van Mid den-Zeeland in Goes winkelt, schept dat de mogelijkheid het winkelvloeroppervlak verder uit te breiden. In de binnenstad mag dat met maximaal 2000 vierkante meter en dat staat vooral te gebeuren aan de Kolveniershof, waar in de schil van de parkeergarage commerciële ruimten zijn gepland. Daarnaast moeten nieuwkomers vooral hun heil zoeken in bestaande panden, bijvoorbeeld door een kantoor pand om te bouwen tot winkel. Dat laatste lijkt steeds vaker een noodzaak, want winkels die artike len verkopen die mensen niet da gelijks nodig hebben, breiden hun assortiment voortdurend uit en worden steeds groter. Bijvoorbeeld drogisterijen, sportzaken en doe-het-zelf-zaken. Ook modeke tens - Goes is sterk in mode en kle ding - vragen steeds meer ruimte. Zie de (recente) vestiging van H&M. Voor de dagelijkse levensbehoef ten kan er in Goes nog 4000 vier kante winkelvloer bij. Dat zal voor een groot deel worden ingevuld door de supermarkt die Albert Heijn wil vestigen in een deel van het pand van Autoteam op bedrij venterrein Klein Frankrijk. De grootgrutter mag er maximaal tien jaar blijven zitten. Overigens loopt daar momenteel eën beroepsproce dure van Agrimarkt tegen. In de toekomst is een nieuwe su permarkt met zeker 2000 vierkan te meter winkelvloer voorzien in de nieuwe wijk Waterstad Goese Schans, op het om te vormen ha venindustriegebied. Daarvoor moet bouwmarkt Praxis wijken. De gemeente zoekt naar een ge schikte plek voor Praxis, bij voor keur in combinatie met een tuin centrum. Volgens het rapport wil len zowel Praxis als Groenrijk in 's-Heer Hendrikskinderen uit breiden, maar ontbreekt daarvoor de ruimte op hun huidige stek. Als het gaat om producten die de consument niet vindt in de bin nenstad en die hij ook niet dage lijks hoeft aan te schaffen, is in Goes nog uitbreiding tot 12.000 vierkante meter winkeloppervlak mogelijk. Bijvoorbeeld het Marco- nigebied, dat is aangewezen voor grootschalige detailhandel, kan nog groeien, zolang dat de binnen stad niet bijt. De 'woonboulevard' kan nog wel 6000 vierkante meter hebben en dat is noodzakelijk om bijvoorbeeld De Mortiere in Mid delburg enig tegenspel te bieden. De uitbreiding zal hoofdzakelijk plaatsvinden aan de verder te ont wikkelen zuidkant van het gebied, waarbij zelfs voor enige horeca plaats is, vermeldt het rapport. Omdat er qua uitstraling ook nog wel iets te winnen valt, heeft Auto Centrum Goes BV plannen voor herontwikkeling van zijn kavel aan de oostzijde van het Marconi- gebied. Die opstallen bestaan deels nog uit restanten van de oude melkfabriek Hollandia. Met dat plan komt een fraaiere entree van het Marconigebied in zicht. Op zich hoeft het autobedrijf niet weg, zegt directeur/eigenaar Rien de Dreu. „Maar we praten over een kavel van 6000 vierkante me ter, een prachtig stukje onroerend goed dat je prima kunt herontwik- kelen. We sluiten vertrek dus ook niet uit." De raadscommissie bespreekt de visie 28 januari vanaf 20.15 uur. Winkelaanbod Goes Goesenaren doen hun dagelijkse boodschappen voor 96 procent in de stad donderdag 21 januari 2010 jLm vy <$éb 1 mm m m %fi Uitbreiding tot 12.000 m2: in de sector niet-dagelijkse artikelen mogelijk Uitbreiding tot 4.000 m2: in de sector dagelijkse artikelen (bv. supermarkten) mogelijk Uitbreiding tot 2000 m2: in binnenstad mogelijk (deel Kolveniershof, deel herontwikkeling panden rond Grote Markt) Winkelaanbod in Goes is bijna dubbele van vergelijkbare plaatsen Mode en woonwinkels zijn sterk vertegenwoordigd Sport- en spel/ dieren plantenwinkels zijn ondervertegenwoordigd Goes-Oost en De Noordhoek tellen geen of nauwelijks winkels Felix Binicewicz bron: Detailhandelsvisie Goes Auto Centrum Goes BV heeft zelf een plan in petto voor herontwikkeling van oostelijke entree van de woonboulevard een stuk opknappen. door Rob Paardekam VOSMEER 600 Oud-Vossemeer bestaat 600 jaar. De PZC besteedt hier uitgebreid aan dacht aan: www.pzc.nl/vosmeer600 MEEST GELEZEN Het meest gelezen: 'Politie doet bin nen enkele weken verzoek voor bij stand tijdens Koninginnedag.' TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Rob Paardekam POORTVLIET - Biblioosterschelde, het overkoepelende orgaan van al le bibliotheken in de Oosterschel- deregio, heeft het Thoolse college verkeerd geïnformeerd over de wis selcollecties op de basisscholen in Poortvliet. De organisatie heeft in middels excuses aangeboden. Door deze onjuiste informatie heeft wethouder Marianne Velt huis de raad in november ook ver keerd ingelicht. Ze stelde toen, op basis van de informatie van Bibli oosterschelde, dat de twee scholen in Poortvliet op de hoogte waren van de wisselcollecties die bij hen geplaatst gingen worden. Ze zou den daar akkoord mee gaan. In werkelijkheid waren de scholen nog helemaal niet benaderd. Daar klaagden ze later ook over. Inmiddels zijn alle plooien gladge streken. De collecties zijn begin de ze maand geplaatst op de scholen. Ze vormen een alternatief voor de uitleenpost in Poortvliet, die door de gemeenteraad is gesloten. Inmiddels is duidelijk dat ook op scholen in Stavenisse en Oud-Vos semeer wisselcollecties komen als de bibliobus daar later dit jaar ver dwijnt. Inwoners van deze dorpen kunnen dan ook gebruikmaken van de boek-aan-huisservice. SINT-ANNALAND - In een tijd waar in fors bezuinigd moet worden, geef je geen dertigduizend euro uit aan een kunstwerk. Dat vinden veel fracties in de Thoolse gemeen teraad. Daarmee staat de komst van het kunstwerk van Jan Kettele- rij bij de brede school in Sint-An- naland op losse schroeven. In het verleden is afgesproken dat bij nieuwe grote gebouwen een kunstwerk komt te staan. In princi pe wil de raad daar niet aan tor nen, maar op dit moment zou het even niet kunnen. „We gaan bezui nigen op zaken die vijfhonderd eu ro kosten", stelde Brigitte Boxstart (ABT) deze week tijdens de com missie samenleving. „Maar dan zouden we wel een kunstwerk van dertigduizend euro plaatsen. Daar zetten wij vraagtekens bij." Rien Klippel (RFT) stelde dat het onderwijs er niet onder zal leiden als bij de brede school geen kunst werk komt te staan. „Als het straks financieel weer wat beter gaat, kan het er altijd nog komen." De gemeenteraad vraagt zich wel af of er nog een keuze is. De op dracht is immers al verstrekt aan kunstenaar Jan Kettelerij. Volgens wethouder Velthuis is dat gebeurd j onder voorbehoud van goedkeu ring door de raad. Als de opdracht wordt afgeblazen, zal aan de kun stenaar vermoedelijk een vergoe ding worden betaald. Volgende week neemt de raad een definitief besluit over het kunstwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72