de bus wordt een Bathse reis g™regiozSi 19 Wissenkerke flink toenemen Bomen Kortgene zijn te gevaarlijk voor omgeving ZOA fc. donderdag 21 januari 2010 Lijn 31, die tussen Kamperland en de Wester- scheldetunnel op en neer rijdt, stopt op de Voorstraat in Wissenkerke. Via Ce'ersdijk en Kortgene rijdt de bus het eiland af. De laatste halte op Noord-Beveland is bij de Katse Heule. Kats is voor het openbaar vervoer aangewezen op de belbus, lijn 33, die om het uur rijdt als er passagiers zijn. De bus moet een uur van tevo ren telefonisch worden besteld op het gratis te lefoonnummer 0800-2255687. door Rob Paardekam GOES - Het gebruik van de regio- taxi-Oosterschelde is fors toegeno men sinds meer mensen er, bij wij ze van proef, sinds 1 september ge bruik van kunnen maken. De vervoersvoorziening was er in eerste instantie enkel bedoeld voor mensen die op grond van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (wmo) een indicatie kregen van hun gemeente. Toch bleek er ook bij ouderen die net niet in aan merking komen voor zo'n indica tie, behoefte te zijn aan de voorzie ning. Daarom besloten de meeste gemeenten in de Oosterscheldere- gio mee te doen aan een proef waarbij ook deze mensen van de taxi gebruik kunnen maken. Enkel Borsele en Schouwen-Duiveland doen niet mee, omdat zij voor de daguren alternatieve wmo-ver- voersprojecten hebben lopen. De uitbreiding houdt ook in dat al le inwoners in de avonduren ge bruik kunnen maken van de regio taxi als in hun woonplaats geen bus meer rijdt. „Dat voorziet dui delijk in een behoefte", zegt Henri Beltman van Connexxion, de uit voerder van de regiotaxi. „Het ge bruik is flink toegenomen sinds de proef is begonnen." Die proef duurt overigens twee jaar. Pas in 2012 besluiten gemeenten en pro vincie of de regiotaxi voor de bre dere doelgroep beschikbaar blijft. Gebruik openbaar vervoer Percentage mensen dat elke dag gebruik maakt van het openbaar vervoer het is best een eind. Nu ben ik om vijf uur thuis, maar dan zeker een uur later. Het is bovendien koud en donker, mijn vader vindt dat echt niet goed." Bij het instappen vragen we de chauffeur hoe dat met de belbus zit, die je vanaf Kortgene moet hebben om in Kats te komen. „Die had je een uur tevoren moeten bel len", zegt de chauffeur. Op de Con- nexxionsite stond daar niets over maar het is logisch. De belbus rijdt in principe om het uur, maar al leen als er passagiers zijn. Het sys teem maakt een behoorlijke dek king op het eiland financieel haal baar. Er zit dus niets anders op dan op de halte in Kortgene het nummer te noteren: 0800-2255687 en anderhalf uur op de belbus te wachten. Het had in een klein uur tje gekund, maar zo wordt het toch nog een Bathse reis. Woord Afstemming heeft plaats gevonden met K^n'aad TZÏZe™ W Tear, Dortas en IJQQQ Red een Kind. www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn Bron: De sociale staat van Zeeland, Scoop KORTGENE - Zo'n vijfhonderd po pulieren op de Jonkvrouw Anna- dijk bij Kortgene gaan vanaf maan dag tegen de vlakte. De bomen zijn een aantal jaren ge leden opgesnoeid. Daarbij werd ook dood hout verwijderd, in de hoop de populieren zo te kunnen behouden. Door stormen in de af gelopen jaren zijn zij echter dusda nig aangetast en beschadigd, dat zij een gevaar voor de omgeving vormen. Na de velling worden nieuwe bomen ingeplant. Staats bosbeheer controleert eerst nog of er natuurwaarden (zoals holen van spechten en holten van vleer- j muizen) in het gedrang komen. Het werk duurt twee weken. Borsele 2% Goes 2% Reimerswaal 2% Kapelle 1% Noord-Beveland Bergen op Zoom Van Konijrienburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Koudekerks Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 Vooratraat lorpsstraat wwvw Wie van Wissenkerke naar Kats wil, moet in Kortgene overstappen op de belbus. Die moet je dan wel een uur van tevoren bellen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71