Zeeland 1 PZC In Pechtold opent Isaac Beeckman deDRVKKERY «r A_ J Actie voor Haïti almanak Extra steekje BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 KAPELLE D66-fractievoorzitter staat volkomen achter onderwijsmethode nieuwe middelbare school Thomas Rosenboom Beatles dag Tubes4Granted Donderdag 21 januari 2010 Dorpsstraat Haken en ogen aan ritje met de bus op Noord-Beveland T Goes kan er nog vele vierkante meters winkel bij hebben Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus KAPELLE - „Deze onderwijsmetho de is me uit het hart gegrepen. De toekomst begint hier." Met deze woorden opende D66-fractievoor- zitter in de Tweede Kamer Alexan der Pechtold gistermiddag de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. De nieuwe middelbare school is uniek voor Nederland omdat ze kleine klassen en veel onderwijs biedt, zoals op een particuliere school, maar dan zonder de bijko mende kosten. „We zijn geen pri- véschool, zoals velen denken", be nadrukte initiatiefnemer Misha van Denderen gisteren nog maar eens tijdens de derde open dag van de Isaac Beeckman Academie, die in september van start gaat. De school kenmerkt zich verder doordat ze de leerlingen geen huis werk meegeeft; al het werk wordt in de lesuren gedaan. „We vinden het belangrijk dat scholieren tijd overhouden om te besteden aan hobby's en sporten. We zien dat steeds meer jongeren ermee stop pen omdat ze geen tijd hebben", verklaarde Van Denderen. Pechtold was uitgenodigd als een van de voorvechters van de mid delbare school in Kapelle. Staatsse cretaris van Onderwijs Marja van Bijsterveldt wilde aanvankelijk geen toestemming geven, omdat leerlingen binnen drie kwartier reistijd (de wettelijke grens) een bestaande school van dezelfde rich ting kunnen vinden. „Maar de Ka mer dacht daar anders over. Bijster veldt rekende van station naar sta tion, maar je moet van schooldeur naar schooldeur rekenen", aldus Pechtold. De D66-er zegt bewondering te hebben voor de pioniersgeest van de initiatiefnemers. „Ze durven te vernieuwen. Zo werken ze met bij voorbeeld flexibele vakantiedagen. Ouders kunnen de cijfers van hun kind volgen. Nu zou ik ze niet di rect willen aanraden om op zak geld te korten als het een .onvol doende haalt voor Frans. Maar nog altijd wordt te laat ingegrepen als de prestaties dreigen te zak ken." Na zijn toespraak ging Pechtold nog even terug de schoolbanken in en volgde, net als de aankomen de middelbare' scholieren, een proefles. Inschrijvingen heeft de nieuwe school nog niet binnen. „Pas half februari beginnen we daarmee", verklaart locatiedirecteur Suzan Po- let. Alexander Pechtold tussen de aanstormende middelbare scholieren in de aula van de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek zaterdag 23 jan. 12.00-16.30 uur 15.00-16.30 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl WOLPHAARTSDIJK - Ouders, leer krachten en leerlingen van de Wolphaartsdijkse Ichtusschool en de Achthoek beginnen vandaag een wafelverkoop om geld in te za melen voor de slachtoffers van de aardbeving op Haïti. Leerlingen kunnen bestelbriefjes en het beno digde bedrag tot 1 februari op school inleveren. Over twee we ken worden de wafels afgeleverd. Bakkerij De Koster en Spar De Veerhoeve steunen de actie. Hij was voor liet eerst weer terug op kantoor, na een opname wegens een ontstoken wormvormig aanhangsel. „Alleen, het bleek een ontstoken stuk je darm te zijn", vertelde de Nieuw- lander, die een paar kilo lichter uit het ziekenhuis teruggekeerd was. „Daarachter zat een kerngezonde, ro ze appendix." Om hem heen luister den de collega's ademloos naar zijn verslag. „En", vroeg één van hen met een blik op zijn nu aanzienlijk ge- stroomlijndere figuur, „hebben ze je bij het dichtnaaien gelijk maar een virgin stitch gegeven Dat moest ze even uitleggen. „Nooit van gehoord? Dat is dat extra hech- tinkje, waardoor je net even wat strakker uit de operatie komt dan je er in ging."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69