5 flut vertoning' prima regenmeter Dikkerds zijn boos op KLM Onderzoek naar dominee Setoor Hendrikse gaat door spoedhuip IS gpSccBvr» Gratis Gratis Gratis iRVTUEEE [geslacht VRIJHEID VRUVtou 1 LG GD900 Crystal Nokia N900 Nokia N97 mini donderdag 21 januari 2010 euro per stuk. De elektronica in die weerstations halen de onder zoekers ook uit bestaande consumentenelektronica. Zij ge bruiken bijvoorbeeld ook senso ren uit een Wii-spelcomputer om de windsnelheid te meten. De gegevens die zij zo vergaren zijn een aanvulling op de data die weersatellieten verzamelen. De on derzoekers willen hun vinding niet alleen inzetten in Afrika. Ko mende zomer gebruiken zij de ap paraatjes in hun eigen stad Delft voor een studie naar het klimaat in een stedelijke omgeving. DEN HAAG - Vanaf i april mogen te dikke passagiers niet meer met KLM vliegen, tenzij ze een extra ticket boeken. Zwaarlijvigen voe len zich geschoffeerd. Met het vliegtuig reizen? Mieke van Spanje moet er niet aan den ken. De riem past niet om haar middel, het tafeltje kan- ze niet naar beneden klappen, omdat haar buik in de weg zit. En als ze zich in de stoel heeft geworsteld, zit haar buurman of-vrouw de he le vlucht in de verdrukking. „Verschrikkelijk gênant", zegt Van Spanje, voorzitter van de Obesitas Vereniging. „Het begint al met de blikken van de andere passagiers in de wachtruimte. Die zie je den ken: 'Als ik maar niet naast haar zit.' Ik voel me zo opgelaten, dat ik het vliegtuig mijd." Het maakt het leven er niet makke lijker op. De vakantie naar Schot land doet ze dit jaar per boot. En haar droomreis naar de Verenigde Staten stelt ze al jaren uit. Een 'lot genoot' vertelde haar eens hoe zij op de luchthaven uit de rij voor de vertrekbalie werd geplukt om te worden gewogen, alsof ze een stuk bagage was. Haar gezin en de ande re passagiers keken toe. De verne dering kan ze nog uitleggen als schandelijk gedrag van individuele personeelsleden. Maar dat de KLM nu voorstelt om passagiers met ex treem overgewicht vanaf t april te verplichten voor twee stoelen te betalen noemt zij 'ronduit schoffe rend'. Wat vindt de KLM bijvoor beeld te dik? En als een te dikke reiziger één ticket boekt, mag die dan niet mee? „Alsof wij voor on ze lol zo dik zijn." De KLM is daar helder in: wie niet tussen de arm leuningen van de vliegtuigstoel past of de gordel niet dicht krijgt, is te dik. Een te dikke passagier die weigert een extra ticket te kopen, wordt achtergelaten. „Ons uit gangspunt is de veiligheid aan boord", zegt een woordvoerster. „Heel simpel. Het is gevaarlijk als een passagier niet vast zit in zijn stoel, voor zichzelf en voor andere passagiers." De maatregel, die al langer geldt bij partner Air France, is volgens KLM noodzakelijk, omdat steeds meer reizigers te dik zijn voor de stoelen. ZIERIKZEE - Het kerkordelijk onder zoek van de classis (regionaal kerk verband) Zierikzee naar de atheïsti sche dominee Klaas Hendrikse gaat gewoon door. Dat heeft de classis gisteren aan de IKON-site Kerknieuws laten we ten. Hendrikse schreef vorige week in een brief aan de synode van de Protestantse Kerk in Neder land (PKN) dat hij niet langer wil meewerken aan het onderzoek. „Voor ons verandert er niets", al dus dominee en voorzitter van de classis Michiel de Zeeuw. „Wij sta ken het onderzoek niet en wij wij zigen evenmin de koers in het on derzoek." De classis is een onder zoek tegen Hendrikse begonnen wegens zijn uitlatingen in het boek Geloven in een God die niet be staat. In het manifest uit 2007 twij felt Hendrikse openlijk aan het be staan van God. Het boek leidde tot grote opschudding onder PKN-le- den. De classis in Zierikzee gaat nu on derzoeken of de uitlatingen van Hendrikse in het boek in strijd zijn met de geloofsbelijdenis van de kerk. „Ik voel er niets voor om de resterende jaren van mijn predi- kantenbestaan verwikkeld te zijn in een procedure waarvan de uit komst bij voorbaat vaststaat", schreef de dominee in zijn brief. UTRECHT - De overheid mag patiën ten niet op extra kosten jagen als ze in geval van nood naar de afde ling spoedeisende hulp van een ziekenhuis gaan. Dat adviseert de Nederlandse Zorgautoriteit aan mi nister Klink. Volgens de NZa moe ten mensen niet belemmerd wor den, als ze in nood aankloppen voor medische zorg. Klink wil dat mensen voortaan extra betalen als ze zonder verwijsbriefje naar de spoedeisende hulp gaan. De NZa vindt dat niet de juiste weg. Als de acute zorg binnen en buiten kantoortijden doelmatiger wordt gefinancierd, is het niet meer no dig om nog extra geld te vèrdienen op een strafhefïing. Een tegendemonstratie is op de Parnassusweg in geen velden of wegen te bekennen. Of toch? 's Middags staat op enige afstand van de Wilders-aanhang een vrouw. Op haar muts een geplasti ficeerd papier met: 'Racisme is geen mening, maar een misdaad'. De rechtbank beslist op 3 februari over de verzoeken die gisteren tij dens de zogenaamde regiezitting zijn gedaan door het Openbaar Mi nisterie en advocaat Bram Moszko- wicz. Moszkowicz heeft om zeven tien deskundigen dan wel getui- ge-deskundigen gevraagd. Het OM had slechts één onderzoekswens: het horen van verdachte Wilders. Het OM wil dat dit verhoor door de rechter-commissaris wordt afge nomen. Wanneer de inhoudelijke behandeling begint is niet bekend. het kader van het proces tegen Geert Wilders. foto Marcel Antonisse/ANP i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar (1° 6 maanden 11,25 p/mnd, daarna 22,50 p/mnd) Nu met gratis Fatboy 'The Original' t.w.v. 179,- i.c.m. KPN Personal Sim 2 jaar: Flexibel 265 Surf&Mail Totaal (1e 12 maanden 34,- p/mnd, daarna 42,75 p/mnd) Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: kt kpn HI2! Mobile. Telfort. fH) vodafone Aanbiedingen zijn geldig t/m 27 januari 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl i.c.m. Hi 30 Eindeloos Online 2 jaar (1' 12 maanden 31,25 p/mnd, daarna 39,95 p/mnd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5