goede bereikbaarheid' 19 Lagere eisen voor ramkraak Zierikzee DJ Maurice komt naar Bruse jeugdsoos De Pul Zestig jaar lief en leed donderdag 21 januari 2010 bestuur van Schouwen-Duiveland in 2001. Ten behoeve van het toe komstig Lokaal Sociaal Beleid hield het onderzoeksinstituut toen alle zeventien kernen van de ge meente tegen het licht en legde de bevindingen neer in evenzoveel kernbeschrijvingen. Alle onderzoeken en inspraakavon den resulteerden in twintig aanbe velingen aan het gemeentebestuur. Openbaar vervoer op maat prijkte hoog op de wensenlijst. De bevolking wilde 'schoon, groen, ruim, rustig en veilig wo nen', maar dat moest dan wel ge combineerd worden met goede verbindingen van het openbaar vervoer. Opvallend was dat er bij de bewoners van de meeste kleine kernen wel begrip bestond voor het feit dat bepaalde grotere voor zieningen in Zierikzee geconcen treerd moesten worden. Natuur lijk betreurden zij het als er voor zieningen uit hun eigen dorp zou den verdwijnen, maar daar viel nog wel mee te leven zolang de be reikbaarheid op redelijke afstand gewaarborgd zou blijven. Nu, negen jaar later, blijkt uit het volgende Scoop-onderzoek dus dat de auto voor veel inwoners in deze gemeente nog steeds onmis baar is om echt ergens te komen. Senioren rijden tot op hoge leef tijd auto, maar raken op den duur toch zeer afhankelijk van de hulp van anderen. Vervoer bij bezoek aan arts, ziekenhuis, kapper, win kel en dergelijke blijkt voor een groeiende groep een belangrijke vorm van mantelzorg. In de kernen Sirjarisland, Nieuwer- kerk, Ouwerkerk en Kerkwerve wordt .de buurtbus al dertig jaar gekoesterd. De bus zelf komt voor rekening van streekvervoerder Connexxion, maar de dienstrege ling wordt geheel verzorgd door vrijwilligers..'s Zomers maken ook veel campinggasten uit Sirjans- land en Nieuwerkerk dankbaar ge bruik van de buurtbus. Combipassen, zoals de Schöu- wen-Duivelandpas hebben onder meer tot doel het gebruik van openbaar vervoer door recreanten te vergroten. Met regelmaat ook wordt er in de kleine kernen geklaagd of geprotes teerd tegen verschraling van het openbaar vervoersaanbod. Meest al met weinig succes. BRUINISSE - Corrie en Henk Schot uit Bruinisse zijn 60 jaar getrouwd. Zater dag is het grote feest met familie, maar gisteren was dé dag. Daarom was er een borreltje voor de buurt en kwam wethouder Roel van der Wekken langs om te feliciteren. Dat werd zeker gewaardeerd, maar dat de burge meester verstek liet gaan terwijl hij wel in Bruinisse was, dat zat Schot toch wel dwars. Voormalig mosselvisser Schot is een bekende figuur in Bru. Als oud-wethouder, oud-raadslid en oud-statenlid voor het CDA heeft hij z'n sporen wel verdiend. Daarnaast is hij nog altijd zeer actief in de Bruse gemeenschap. Hij zingt iedere week in 't Opper, heeft onlangs nog een hok gemaakt voor de eendjes in de vijver in de straat en hij helpt anderen waar hij kan. Bovendien trekt hij van mei tot oktober nog dagelijks z'n baantjes in de Oosterschelde. De geboren Zierikzeeënaar trouwde in 1950 met Cor nelia van der Doe. Het paar ging in Zierikzee wonen. Niet in het huis wat Henk Schot had gekocht aan de Scheepstimmerdijk, maar in een pand van zijn vader. „Ons huis was door de gemeente gevorderd om mensen te huis vesten die uit Indië kwamen." Na anderhalf jaar kon het echtpaar alsnog naar de Scheepstimmerdijk verhuizen. Dat was achteraf zeer gelukkig, want van het huis waar ze tijdelijk hadden gewoond, spoelde tijdens de Ramp de voorgevel weg. Corrie Schot was - naar eigen zeggen - altijd de stille kracht in huis. Ze had het druk met de opvoeding van de zeven kinderen. Haar man was vaak hele weken op het Wad om te vissen. Handwerken is altijd haar grote hobby geweest en tegenwoordig speelt ze vaak een spelletje op de computer. foto Dirk-Jan Gjeltema DEN HAAG - Twee verpieende lei ders van een snelkraakbende die op 16 januari 2008 in Zierikzee toe sloeg, willen in hoger beroep gro tendeels vrijgeproken worden van in totaal een tiental ramkraken door het hele land en een gewa pende overval. Op de eerste dag van hun proces gisteren leek het erop dat ze een la gere straf krijgen. Want had de Haagse rechtbank de verdachten (22 en 20) in 2008 tot respectieve lijk 47 en 52 maanden cel veroor deeld: gisteren hoorden ze in ho ger beroep bij het Haagse gerechts hof ieder 36 maanden cel eisen. Bij de snelkraken die de bende pleegde, ging het veelal om tabaks zaken, kledingwinkels of om Kruidvatfilialen zoals in Zierikzee, Zaltbommel, Veldhoven en Boxtel. In Zierikzee werden 's nachts bij het Kruidvat aan de Appelmarkt een grote hoeveelheid luchtjes weggenomen nadat de gevelruit was geramd met een moker. De schade zou zo'n 7800 euro hebben bedragen. De schade van alle snel kraken bij elkaar zou zeker zo'n twee ton hebben belopen. De strafzitting wordt op 1 februari voorgezet, de uitspraak volgt twee weken later. BRUINISSE - DJ Maurice komt zater dag naar De Pul in Bruinisse en wel met de enige echte 'DJ Mauri ce Après Ski Safari tour'. DJ Mauri ce is de eerste deejay die in het nieuwe jaar naar de Bruse jeugd soos komt. Hij raakte op de mid delbare school besmet met het DJ-virus. Hij draaide regelmatig plaatjes op schoolfeesten en kreeg op vakantie in het Spaanse Calella de kans om zijn kunsten te laten horen. Dat ging hem zo goed af dat hem een baan als DJ bij de Après Skihut in Rotterdam kreeg aangeboden. Hier is hij tot op he den regelmatig achter de draaitafel te vinden. De Après Ski Safari tour in De Pul begint om 20.00 uur. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 l (0164) 27 44 77 Goes l Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Koudekerks Dorpsplein 35 j (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b <0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl veland maakt dagelijks gebruik van vervoersmogelijkheden in het kader van de Wet maatschappelij ke ondersteuning (teletaxi). Hoe gaan de eilandbewoners naar hun werk of studie? Ook op die vraag geeft het onderzoek ant woord. Circa 75 procent gebruikt daar de auto voor. Eenzelfde per centage gebruikt de auto ook voor bezoek aan familie en vrienden. Ruim 65 procent stapt in de auto om uit te gaan en een kleine 60 procent doet de boodschappen met dit vervoermiddel. Om te gaan sporten, neemt maar vijftig procent de auto. De andere helft stapt daarvoor vooral op de fiets of gaat lopend naar zijn sportloca-, tie. „De gemeente moet alles uit de kast halen om voorzieningen be reikbaar te houden." Dat was een van de belangrijkste aanbevelin gen van Scoop aan het gemeente Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Woord >t-Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57