id PZCI ,7 Inbraken jagen sportclubs op kosten Pontes in actie voor Haïtianen sc«puwen-dbjivelMID Geen bruiloften déDRVKKERY "V;1/1' op10-10-'10 déDRVKKERY almanak Extra steekje 20 en 21 18 en 19 CRIMINALITEIT Mevo probeert rolluiken te kopen via actie van De Telefoongids Thomas Rosenboom Beatles dag Tubes4Granted I Boerderij ontleent naam aan watervlakte aan de achterkant Donderdag 21 januari 2010 Alles uit de kast voor goede bereikbaarheid Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Inbraken in hun club gebouwen vormen een hoge kos tenpost voor de sportverenigingen op Schouwen-Duiveland. Zo probeert de Zierikzeese voetbal vereniging Mevo rolluiken te laten installeren met geld van De Tele foongids. Sportvereniging Wik uit Kerkwerve probeert de schade van een recente inbraak te verhalen op de dader. Volgens de politie is in het afgelopen jaar om en nabij de acht keer ingebroken op een Schouwen-Duivelands sportcom plex. Een precies aantal kan de po litie niet geven omdat de inbraak niet altijd met de vermelding 'sportcomplex* wordt geregis treerd. Het gaat hierbij naar schat ting om duizenden euro's schade. „Inbraken zijn een groot probleem voor de verenigingen," zegt sport ambtenaar Denny de Vos. „De meeste sportcomplexen liggen net buiten de bebouwde kom en er zijn niet altijd mensen aanwezig. Daardoor lopen ze risico. De scha de van een inbraak is bovendien nauwelijks te verzekeren. De pre mies zijn erg duur of het eigen risi co in de verzekering is hoog." De Vos heeft van voetbalvereni ging Wik in Kerkwerve gehoord dat wordt getracht de schade van een inbraak in november te verha len op de dader, een 17-jarige jon gen uit Rotterdam die 5 januari werd opgepakt. De buit - een kle dingstuk - staat niet in verhouding tot de schade aan het gebouw. Vol gens De Vos hebben verschillende verenigingen maatregelen geno men om inbrekers af te schrikken. „Maar die worden vaak omzeild. Een bouwlamp met bewegingssen sor wordt gewoon kapot gegooid." De Zierikzeese voetbalvereniging Mevo, gevestigd op sportpark Den Hogen Blok, zint ook op maatrege len. „Er is al verschillende keren in onze kantine ingebroken en dat kost ons veel geld," meldt Anka Buyl namens Mevo. Zij heeft de club aangemeld voor een goede doelenactie van het be drijf De Telefoongids. De onderne ming stelt een half miljoen be schikbaar voor goede doelen, ver deeld over de 28 regio's, waarin de gids verschijnt. Sympathisanten van Mevo kun nen de vereniging nomineren op de internetsite detelefoon- gids.nl/mij ngoededoel. Gisterochtend, op de eerste dag van de actie, hadden elf mensen Mevo genomineerd. - Schouwen-Duivelan- ders trouwen op tober 2010 (io-io-'io), kunnen dat niet in de eigen gemeente doen. De bijzondere datum valt op een zondag, en dan wordt er niet ge- M trouwd. „Het reglement biedt al- ^ÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊKÊfÊÊÊÊÊÊÊÊIjmÊKfÊfKtKÊIÊÊÊ^^^^^K leen bij dreigend overlijden of plot- seling vertrek naar het buitenland, de mogelijkheid van de reguliere dagen af te wijken", zegt een ge meentewoordvoerster. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek zaterdag 23 jan. 12.00-16.30 uur 15.00-16.30 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl ZIERIKZEE - Toen de beelden op tv voorbijkwamen, kwam het idee bij verschillende leerlingen van Pontes Pieter Zeeman op: een ac tie organiseren om geld in te zame len voor de bevolking van Haïti. „Wat ik op tv zag, vond ik echt ver schrikkelijk", zegt 5vwo-leerling Anne Hobbel. Met enkele klasgenoten besloot ze iets te doen. Om te beginnen maakten ze folders en posters met informatie over de aardbeving en het getroffen land. Gisteren tijdens de open dag verkochten de vwo' ers met leerlingen uit 2 vmbo koek jes, appelflappen en wafels aan leerlingen, docenten en ouders. De koekjes en wafels waren zelfge bakken, de appelflappen kwamen van de Stadsbakkerij. Ook stonden er collectebussen. „Dit is nog maar een opwarmer tje", volgens scholier Quinten Lai- nert. „De grote actie moet volgen de week komen, dan willen we 24 hours 4 Haïti houden." Vanaf don derdag 28 januari 18.00 uur zullen de deelnemers 24 uur lang niets eten. Daarvoor laten zij zich spon soren, en de opbrengst gaat naar Giro 555- „Daarvoor moeten wel wat toet sen die op vrijdag zijn, verzet wor den", zegt Quinten. „De meeste le raren hebben al toegezegd dat ze dat zullen doen." Tip? redactie@pzc.nl verslag. „En", vroeg één van hen met een blik op zijn nu aanzienlijk ge- stroomlijndere figuur, „hebben ze je bij het dichtnaaien gelijk maar een virgin stitch gegeven Dat moest ze even uitleggen. „Nooit van gehoordDat is dat extra hech- tinkje, waardoor je net even wat strakker uit de operatie komt dan je er in ging." foto Dirk-Jan Gjeltema Hij was voor het eerst weer terug op kantoor, na een opname wegens een ontstoken wormvormig aanhangsel. „Alleen, het bleek een ontstoken stuk je darm te zijn", vertelde de Nieuw- lander, die een paar kilo lichter uit het ziekenhuis teruggekeerd was. „Daarachter zat een kerngezonde, ro ze appendix." Om hem heen luister den de collega's ademloos naar zijn Op het weblog www.pieterzeemanhelpt.blogspot.com schrijven de leerlingen over hun actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55