eerste aanpakken?' ZICHT OP GOEDE KEUKENS 21 Sloop boerderij eerste aanzet Plan Perkpolder Aftrap feestjaar Breskens met 'oude bekenden' hun vierwieler Nog enkele plaatsen Veelzijdige expositie op rommelmarkt in galerie Terra Groda Bromfietser rijdt door Politie bekeurt vijftal na botsing met vrouw voor afval op straat Landelijke prijzen voor vogelliefhebbers op Muziekscholen Voorspeelavonden Luisteren naar Lotje donderdag 21 januari 2010 HULST GRAAUW eens te horen. Of: 'Kan mijn auto misschien als eerste aan de beurt zijn?" Een vraag bij het maken van een afspraak gaat daar veelal aan vooraf. „'Is er wel een vervangauto?' Natuurlijk heb ik die. Ik heb er zelfs drie. Die zijn al le werkdagen weg. Belt iemand en ik heb geen vervangauto meer, dan komen de meesten een ande re keer. Als service reken ik niks voor die auto's, behalve brandstof kosten." Pascal Pieters dacht er goed aan te doen bij de overname van de gara ge in het centrum van IJzendijke ook een leenfiets aan te schaffen. „Voor klanten die in IJzendijke wo nen en dus vlakbij huis zijn. Maar niemand vraagt erom. Die fiets staat inmiddels, denk ik, zo'n beet je vastgeroest." Dat toch vrij veel Zeeuws-Vlamin gen dagelijks de fiets nemen, kan Pascal Pieters zich nog wel enigs zins voorstellen. „Maar fietsen is niet mijn hobby". En de bus? „Ik kan me niet herinneren dat ik daar ooit in heb gezeten." Pascal Pieters heeft inmiddels zelf 'een kleine'. Met een glimlach op zijn gezicht zegt hij: „Ik ben hem al aan het verpesten. Hij heeft sinds kort een quad." „Het eerste wat mensen vragen: Je hebt toch wel een vervangauto beschikbaar? foto Mark Neelemans Voor de overdekte rommelmarkt op 20 februari in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De markt duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De entree is gratis. Reserveren van een standplaats is mogelijk via info@dendullaert.nl of telefonisch op dinsdag en don derdag van 9-12 en 13-17 uur en vrij dag tussen 9-12 uur. Galerie Terra Groda in de Dorps straat in Graauw houdt van 24 ja nuari tot 10 maart de thematen toonstelling 'Antwerpen kunstig verdiept'. Uiteenlopende kunstwer ken als foto's van Godewijn Daled en Erik Eggermont en schilderijen van Diane Verpoest, Nina Bohdan en Bert Sarah zijn te bewonderen. Inge de Beider uit Graauw laat bronzen sculpturen zien. ZAAMSLAG HULST Een 51-jarige vrouw uit de gemeen te Terneuzen is gistermiddag in een brandgang achter de Koepoort straat in Zaamslag aangereden door een scooter. Ze hoorde achter haar een bromfiets. Toen de vrouw zich omdraaide werd ze door de scooter aangereden. Het slachtoffer viel en liep schaafwonden aan haar hoofd en een gekneusde arm op. De scooterrijder is doorgereden. Bij een controle in de omgeving van de Poorterslaan in Hulst zijn gisteren vijf personen bekeurd voor het gooien van afval op straat. De vijf kregen ieder een boete van 90 euro. De politie hield daar vóór schooltijd, in de lunchpauze en na schooltijd toezicht. Regelmatig ko men klachten van overlast binnen veroorzaakt door (school)jeugd in de omgeving van de Poorterslaan. NIEUW NAMEN OOSTBURG/HULST Bij Nederlandse kampioenschap pen in Apeldoorn zijn drie leden van vogelvereniging De Nachtegaal uit Nieuw Namen gelauwerd. Gino van Overmeiren won drie prijzen, onder meer goud voor twee grijs rug dwergpapegaaien. Erik van den Branden scoorde ook drie keer, waaronder goud voor een stelletje zwavelgele dikbekcini-vogels. Wil ly Nachtegaal won brons met een stam van vier vogels-bastaarden. «■WW— VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 15 januari 2010 blijkt, dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Hulst U.A., gevestigd te Hulst, aan Marc Pierre Elza Debart en Martine Francois Gabrielle Mintiens. beiden zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, is aangezegd de executie door requirante van de in dat exploot omschreven hypotheek op de onroerende zaak. Executoriale verkoop zal plaatsvinden op datum en tijd zoals in het exploot vermeld. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl WALSOORDEN - Rijkswaterstaat be gint vandaag met de sloop van een boerderij aan de Parallelweg in Walsoorden. De sloop van de hoe ve is de eerste aanzet voor de aan leg van nieuwe buitendijkse na tuur binnen Plan Perkpolder. Later dit jaar wordt nog een woning ge sloopt. Tussen 2011 en 2014 wordt zo'n 75 hectare nieuwe buitendijk se natuur aangelegd, een toekom stig slikken- en schorrengebied. Plan Perkpolder omvat verder de ontwikkeling van 250 woningen, een hotel, jachthaven en tweehon derd vakantiewoningen. Alvorens de boerderij in Walsoorden tegen de grond gaat, wordt eerst asbest verwijderd. OOSTBURG - Zo'n twintig peuters van kinderdagverblijf De Kleine Beer in Oostburg bezochten gisteren het Ledeltheater. Directeur John Bolsius las, in het kader van de Nationale Voorleesdagen, voor uit Lotje en de Wolven en de Wiebelbillen Boogie. Zoals dat hoort bij peuters bleven de meesten niet op hun bips zitten, maar deden ze actief mee. foto Mark Neelemans Op de vestigingen Hulst en Oost burg van de Zeeuwse Muziek school zijn weer een reeks voor speelavonden. De uitvoeringen zijn steeds van 19.00 tot 20.15 uur. Er treden leerlingen op die verschil lende instrumentale opleidingen volgen. In Hulst vinden de avon den plaats in de week van 25 janua ri in het Baudeloogebouw, die in Den Hoekzak in Oostburg staan een week later op het programma. BRESKENS - Breskens trapt komen de zaterdag af voor een heel jaar feest. Het vissersdorp bestaat 500 jaar en dat wordt gevierd op het vernieuwde Spuiplein. Wethouder Maria le Roy opent het plein om 14.00 uur met de onthulling van een informatiebord. Speciale gas ten zijn het Schuttersgilde, een le vende Nachtwacht, Maximilliaan van Oostenrijk en Philips van Kleef Dit 'Oud Bresjes' ontmoet vervolgens de 'toekomst van Bres jes'. Burgemeester Jaap Sala houdt een toespraak en om 14.35 uur la ten kinderen ballonnen op. De organisatie is in handen van de Stichting 500 jaar Bresjes en de ge meente Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45