'Problemen 'Wil je mijn auto als bij inzameling oud papier' 20 Plan voor een nieuw dorpshart in Terhole Stadsgezicht Hulst komt met stemadvies kiezers Rijontzegging geëist tegen man uit Terhole voor veroorzaken ongeluk HULST Verenigingen hebben mensen te weinig SOCIALE STAAT VAN ZEELAND Zeeuws-Vlamingen kunnen niet zonder donderdag 21 januari 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - Het nieuwe systeem van papierinzameling in de gemeente Hulst stelt de tien verenigingen die zich jarenlang om die inzame ling bekommerd hebben voor gro te problemen. Voorzitter Gerard van de Voorde van de voetbalvereniging HW'24 schrijft dat namens de clubs die be trokken zijn bij de papierinzame ling aan het gemeentebestuur van Hulst. Tot op heden zorgen de verenigin gen in de verschillende dorpen zelf voor de inzameling, door gro te verzamelcontainers te plaatsen waar mensen het papier zelf naar toe konden brengen, en door het papier deur aan deur op zaterdag op te halen. Aan dat systeem komt echter een einde, want de gemeente begint volgende week met het uitzetten van de rolcontainers met blauw deksel waar huishoudens voortaan hun papier in kwijt kunnen. Die containers worden, net als de grij ze en de groene container, perio diek geleegd. De verenigingen worden bij die in zameling ingeschakeld, maar om dat de gemeente het oud papier al leen op werkdagen op wil laten ha len, komen ze volgens de vereni gingen in de problemen. „Uit navraag binnen onze vereni gingen is gebleken dat de beschik baarheid van vrijwilligers op ande re dagen dan zaterdag minimaal is. Bij sommige verenigingen is het zelfs onmogelijk om mensen te vinden die op een doordeweekse dag meehelpen bij de inzameling", aldus verenigingswoordvoerder Van de Voorde., Namens de gezamenlijke inzame laars van oud papier in Hulst vraagt hij de gemeente met klem te onderzoeken of de zaterdagen alsnog kunnen worden gebruikt voor de papierinzameling. Ook dringen de clubs aan op nieuw overleg. Het bezwaar van de gemeente dat ophalen op zaterdag niet mogelijk is vanwege beperkingen in de Ar- bowet, gaat volgens de verenigin gen niet op. „Het ophalen in de ge meente Terneuzen is wel groten deels mogelijk op zaterdagen. Daar zijn geen beperkingen vanwege de Arbo-wet." De brief van de papierinzamelaars staat op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraad. door Harold de Puysseleijr TERHOLE - De dorpsraad van Terho le werkt aan een plan voor de her inrichting van de omgeving van het dorpshuis in het centrum van het dorp. Rond het gemeenschapshuis wil de dorpsraad een multifunctionele ontmoetingsplaats aan laten leg gen met een basketbalveldje en een pannaveldje voor de jeugd, een jeu de boulesbaan voor oude ren en picknicktafels waar passe rende fietsers en wandelaars even kunnen verpozen. De buitenont moetingsplaats moet omgeven worden door veel groen. De dorpsraad presenteerde het idee afgelopen dinsdagavond op de jaarvergadering van de dorps raad. De kosten worden geschat op 70.000 euro. Dat geld hoopt de dorpsraad met subsidies van de provincie, het Oranjefonds, Jantje Beton, woningcorporatie Woon- goed, de Rabobank en andere geld gevers bij elkaar te krijgen. Ook een bijdrage van de gemeente zou welkom zijn, maar de aanwezige le den van het college van burge meester en wethouders op de jaar vergadering deden geen toezeg ging. Plannen om de dorpskern te verfraaien leven in veel meer dor pen en de gemeente heeft geen geld om die allemaal financieel te steunen. MIDDELBURG - Voor het veroorza ken van een verkeersongeval is gis teren in Middelburg tegen een 20-jarige man uit Terhole tachtig uur taakstraf en een rijontzegging van zes maanden geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. Op 3 februari reed de man met zijn vriendin van Nieuw Namen naar huis. Zijn vriendin maakte met haar mobieltje foto's van de zonsondergang. Toen hij al rijdend door Harmen van der Werf Pascal Pieters, eigenaar van garage Pieters aan de Oran jestraat in IJzendijke, heeft het druk, druk, druk. Op tafel in zijn kantine liggen drie mo biele telefoontjes. Tijdens het ge sprek van nog geen half uur gaan ze alledrie wel een keer af „Ik heb een planning van veertien dagen, drie_ weken, zo druk is het." Waar zouden veel Zeeuws-Vlamin gen zijn zonder hun auto? „Niet heel ver", weet Pascal Pieters ze ker. En dat blijkt ook overduidelijk uit het onderzoek naar de Sociale Staat van Zeeland dat welzijnsin- stelling Scoop onlangs presenteer de. Zeeuws-Vlamingen hebben weinig met openbaar vervoer, wel iets met de fiets - meer dan één op de drie maakt er dagelijks gebruik van -, maar de auto staat met stip bovenaan. Meer dan acht van de tien bewoners kan over een auto beschikken en rijdt er ook volop in. Wat wil je ook in zo'n uitge strekt gebied, waar wel bussen rij den, maar ook weer niet zo vaak dat je er je hele leven op kunt bou wen. Zaten er geen scholieren in bussen, dan zouden ze bijna per manent leeg zijn. Pascal Pieters weet als garagehou der als geen ander hoe de Zeeuws- Vlaming verknocht is aan zijn au tomobiel. Hij is er zelf het levende bewijs van. „Ik ben in de auto's ge boren en ermee opgevoed. Mijn va der was handelaar in auto's en ca ravans. Hij had zijn bedrijf in Draaibrug. Als je daar langs reed, zag je altijd wel auto's of caravans staan voor de verkoop. Ik rij zelf al - wat zal het zijn - vanaf m'n tien de in auto's. 'Als je boven het stuur uit kunt kijken, kan je auto rijden', zei m'n vader. Dat klopte wel bij mij." Sinds 2003 heeft Pascal Pieters (36) een eigen garagebedrijf in het cen trum van IJzendijke. „Om precies te zijn vanaf 3 maart 2003, de der de van de derde van 2003", spreekt Pascal Pieters de mooie cijfercom binatie met trots uit, „en het loopt boven verwachting goed. Ik heb zelfs klanten uit Bussum en Am sterdam. Via via. Het is een kwes tie van vertrouwen en ook van prijs. Ik hoef gelukkig niet één of ander glazen paleis neer te zetten van een auto-importeur, zoals er- de foto's bekeek op haar mobieltje en en passant ook aan zijn nieuwe mobieltje friemelde, ging het mis. Hij kwam met de rechterkant van de auto in de berm, corrigeerde en belandde vervolgens met behoorlij ke snelheid tegen een boom aan de andere kant van de weg. Zijn vriendin liep bij de botsing een verbrijzelde knieschijf, gescheurde kniebanden en een gebroken been op. Uitspraak 3 februari. VAN DAMME C.S. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Darame te Terneuzen d.d. 15 januari 2010 blijkt, dat ten verzoeke van Lieven Willems. wonende te Oudenaarde (België), aan Maarten Pictcr Johan Kraak, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daar buiten, is betekend een proces-verbaal d.d. 11- (31-2010 waarbij ten verzoeke van requirant en ten laste van gerequireerde uit krachte als daarin vermeld executoriaal beslag werd gelegd onder de daarin nader omschreven derde. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME CS. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 I£: deurwaardersvandamme-holland.nl kende dealers." Een klant komt op de bonnefooi het garagebedrijf bin nenstappen. Hij zit met een pro bleem. Hij moet morgen naar Frankrijk en de olie in zijn auto moet worden ververst. „Ik zou u graag willen helpen", laat Pascal Pieters hem vriendelijk weten, „maar we zitten vandaag helemaal vol." Zo gebeurt dat wel vaker, volgens Pascal Pieters. „Mensen hebben een probleem met hun auto en willen dat het direct wordt verhol pen. Dat kan helaas niet altijd, maar het geeft aan hoe veel men sen gehecht zijn aan hun auto. Ze zijn zonder auto gewoon niet meer mobiel. Je merkt dat ook als iemand 's ochtends zijn auto voor een afgesproken onderhoudsbeurt brengt. 'Kan die niet wat eerder klaar zijn, om drie uur vanmiddag bijvoorbeeld?', krijg je dan nogal door Harold de Puysseleijr HULST - Stichting Bescherming Stadsgezicht Hulst brengt nog voor de gemeenteraadsverkiezin gen een stemadvies uit aan de kie zers in de gemeente. De stichting die opereert onder de leus 'Strijdbaar Hulst' wil daartoe de verkiezingsprogramma's van de zeven partijen die in Hulst mee doen aan de gemeenteraadsverkie zingen toetsen op de zaken die zij belangrijk vindt. De stichting is opgericht uit onvre de over het gemeentelijk beleid van sloop, ver- en nieuwbouw in de historische binnenstad van Hulst. De titel 'beschermd stadsge zicht' is door dat beleid een niets zeggende kreet geworden, zo vindt de stichting. De stichting telt zo'n 6oo sympathisanten en ijvert onder andere voor de aanstelling fan een stadsarchitect. Die moet de bouwhistorische kwaliteiten van de binnenstad bewaken. Ook moet er volgens de stichting een 'historiserend gevelplan' voor win kelpuien worden gemaakt door de gemeente, alsmede een structuur- visie voor het gebied. De stichting is geen tegenstander van stadsvernieuwing. „Maar dan alleen met historiserende kwali teit." Monteur Martijn Oppeneer aan het werk in de garage van Pascal Pieters (m).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44